Kupilem...Panasonic 58dxm710

Waldorff

Member
Co to są za trzy ustawienia (te niepotswietlone i ustawione na wyliczony)? Nie są podświetlone i nie można ich włączyć. Czemu one służą?

Z tego co widzę nawet stąd już na samym zdjęciu masz wytłumaczenie co to jest.... Wiem, po co się trudzić, jak mogą zrobić to inni... :D Poza tym jest taka strona, nazywa się :szukaj: , na której wystarczy wpisać tajemniczą sentencję: "pure direct 1080p co to jest?". I o dziwo wyskakuje strona Panasonica, a tam:

"Co oznacza, że telewizor jest wyposażony w Pure Direct 1080p?
Podczas przesyłania sygnału do telewizora za pomocą złącza HDMI, informacje są dodatkowo przetwarzane co skutkuje mniejszą niż idealną paletą barw i gradacją obrazu. Dzięki trybowi Pure Direct, wszystkie informacje o kolorach i rozdzielczości są zachowane, dzięki czemu obraz zachowuje swą wyrazistą i bogatą jakość.
Ta funkcja jest dostępna tylko dla sygnału wejściowego 1080P."

Polecam użycie opcji wyszukiwania w przypadku reszty trapiących Cię rozterek.
 

strazakp

Banned
Z tego co widzę nawet stąd już na samym zdjęciu masz wytłumaczenie co to jest.... Wiem, po co się trudzić, jak mogą zrobić to inni... :D Poza tym jest taka strona, nazywa się :szukaj: , na której wystarczy wpisać tajemniczą sentencję: "pure direct 1080p co to jest?". I o dziwo wyskakuje strona Panasonica, a tam:

"Co oznacza, że telewizor jest wyposażony w Pure Direct 1080p?
Podczas przesyłania sygnału do telewizora za pomocą złącza HDMI, informacje są dodatkowo przetwarzane co skutkuje mniejszą niż idealną paletą barw i gradacją obrazu. Dzięki trybowi Pure Direct, wszystkie informacje o kolorach i rozdzielczości są zachowane, dzięki czemu obraz zachowuje swą wyrazistą i bogatą jakość.
Ta funkcja jest dostępna tylko dla sygnału wejściowego 1080P."

Polecam użycie opcji wyszukiwania w przypadku reszty trapiących Cię rozterek.

Bardziej chodziło mi o to dlaczego te funkcje są wygładzone i co należy zrobić by można było je włączyć???
 

strazakp

Banned
Przeczytaj dokładnie instrukcję.
W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.

W weekend miałem mały remoncik i przemeblowania w pokoju. TV trafił na inną że ścian i teraz odległość od kanapy to 3,5m (było 4,5m). Oczywiście bliżej to i efekt lepszy bo ekran większy.

Patrząc na mojego starek Samsunga 40", którego mam już ok 9lat (LCD, 100hz) to ciągle nie mogę się nadziwić jaki ma świetny obraz. TV wisi teraz w sypialni i w zasadzie to on jest głównie użytkowany przeze mnie i żonę gdzyc obejrzany sobie coś zawsze wieczorem. Tak sobie myślę że to właśnie Samsung ma dla mnie najlepszy obraz że znanych mi innych telewizorów i firm. Ja jakoś lubię takie nasycone i wyraziste kolory a właśnie takie oferuje Samsung. Pewnie gdyby taki 60ks7000 nie był tak drogi i miał lepsze opinie to bym go nabył. No ale cena ponad 6000zl to sporo za dużo.
 

ypel

New member
Masz włączony jakiś predefiniowany tryb w obrazie? Z reguły przy wyborze obrazu jako tryb własny można zmienić większość opcji w telewizorze. Dodatkowo często wybrane są w różnych trybach opcje auto, które też powodują brak możliwości ingerencji w niektóre tryby ;) Bawiłeś się może aplikacją tv remote 2?
 

strazakp

Banned
Masz włączony jakiś predefiniowany tryb w obrazie? Z reguły przy wyborze obrazu jako tryb własny można zmienić większość opcji w telewizorze. Dodatkowo często wybrane są w różnych trybach opcje auto, które też powodują brak możliwości ingerencji w niektóre tryby ;) Bawiłeś się może aplikacją tv remote 2?
Mam na "ustawienia własne" i metoda prób i błędów ustawione wszystko pod siebie.
Nie nie bawiłem się rwmote bo mnie to jest niepotrzebne. Chciałem za to sprawdzić działanie TV enyware ale jakoś mi nie wychodziło...muszę jeszcze zgłębić ten temat bo to fajna funkcja.
 

FoX88

New member
W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.

W weekend miałem mały remoncik i przemeblowania w pokoju. TV trafił na inną że ścian i teraz odległość od kanapy to 3,5m (było 4,5m). Oczywiście bliżej to i efekt lepszy bo ekran większy.

Patrząc na mojego starek Samsunga 40", którego mam już ok 9lat (LCD, 100hz) to ciągle nie mogę się nadziwić jaki ma świetny obraz. TV wisi teraz w sypialni i w zasadzie to on jest głównie użytkowany przeze mnie i żonę gdzyc obejrzany sobie coś zawsze wieczorem. Tak sobie myślę że to właśnie Samsung ma dla mnie najlepszy obraz że znanych mi innych telewizorów i firm. Ja jakoś lubię takie nasycone i wyraziste kolory a właśnie takie oferuje Samsung. Pewnie gdyby taki 60ks7000 nie był tak drogi i miał lepsze opinie to bym go nabył. No ale cena ponad 6000zl to sporo za dużo.

Kiedyś owszem Samsungi były strasznie cukierkowe, ale nie powiedziałbym, że ostatnie modele wykazywały taką tendencję, a na zmianę miałem przez całe życie w zasadzie telewizory Sony-Samsung-Sony-Samsung-Samsung i zawsze Sony bardziej mi się podobał obrazowo, w tym sensie, że barwy bez kalibracji w trybie 'Film' były lepiej dopasowane, nie raziły tak po oczach jak w Samsungu, ale w KSie nie widać przejaskrawionych kolorów.

Swoją drogą nie wiem czy widziałeś, ale nowy Panasonic EX780 (następca serii DX) ma input laga na poziomie 21-22ms zarówno w 1080p jak i w 4K.

Szkoda, że dopiero teraz, bo od DX750 właśnie ostatecznie odepchnął mnie zbyt wysoki input lag, gdyby wówczas też byli w stanie taki wynik osiągnąć, to kto wie czy nie miałbym w domu Panasonica zamiast Samsunga.

Ale grunt, że pomyśleli też o graczach i miejmy nadzieję, że u Panasonica te niskie wartości laga zostaną też w kolejnych modelach.
 

strazakp

Banned
Jak porownywalem różne TV w sklepach to właśnie taki obraz cukierkowy mi pasował a taki miał wg mnie właśnie ks7000 :)

Kwestia laga jest dla mnie nie istotną bo choć gram czasami w gry na konsoli to myślę że wartości 20-40ms bym nie rozroznil . Tego Panasa ex780 widziałem jedynie na yt i prezentuje się fajnie. Fajnie też prezentuje się Samsung mu7000 ale nie ma chyba 60" a powyżej 55" to tylko 65" a to już duży koszt. Ja mając obecnie 58" nie zjade już na 55".
 

strazakp

Banned
Ponieważ są mi zarzucane pewne rzeczy które nie do końca są prawdziwe i może nie do końca ja je wyjaśniłem swoimi wpisami.
Jak niektórzy pamiętają miałem najpierw Panasa, później Sony a później i do teraz znowu Panasa.
Pierwszego Panasa chwaliłem ale jakoś po 10dniach zwróciłem i chciałem spróbować czegoś teoretycznie lepszego wiec kupiłem Sony dopłacając klka stow.
Sony choć przznaje zrobił wrażenie lepsze ale po kilku dniach jakoś czegoś mi brakowało. Owszem był Android ale jak dla.mnie to było za dużo ;-) Chciał go już zatrzymać ale po niedługim czasie padła mayryca. Sony oddany do sklepu który zwrócił mi kasę...I dobrze się stało bo zatęskniłem do Panasa który jest większy o 3" ale to widać a czym tv większy tym lepiej. Uważam ze największe wow w telewizorach robi nie rozdzielczość a wielkość przyjmując ze mnimum to tzw bardzo dobre fullhd.
Panas fnalnie kosztował.mnie tylko 3500zl i tak go oceniam czyli stosunek jakości do ceny.
Nie wyrzekam się tego co pisałem o sony ale cieszę się ze tak się stało jak opisalem. Również jego awaria zniechęciła mnie do niego i już nie chciałem drugiego takiego sony i w ogóle sony.
Panas choć nie robi wrażenia wow to jest ok.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie możesz zrobić kalibrację nie mato wpływu na Gwarancje
Myśle ze wiesz o tym ze taka kalibracja nie jest wieczna bo matryca
Normalnie z czasem traci swoje pierwotne właściwości
Niemniej Polecam 😀
 

strazakp

Banned
To dobrze ze nie wpływa na gwarancje.
Nawet nie wiedziałem ze kalibracja nie jest wieczna,tzn jej efekty.
Właśnie się zastanawiam czy warto robić i czy będę widział efekty kalibracji ale jak polecasz to może się skusze bo mam już wstępnie umówionego gościa na poniedziałek
 

FoX88

New member
To dobrze ze nie wpływa na gwarancje.
Nawet nie wiedziałem ze kalibracja nie jest wieczna,tzn jej efekty.
Właśnie się zastanawiam czy warto robić i czy będę widział efekty kalibracji ale jak polecasz to może się skusze bo mam już wstępnie umówionego gościa na poniedziałek

Nie chodzi o to, że kalibracja nie jest wieczna sama w sobie, tylko o to, że jednak z czasem zachodzą lekkie zmiany w TV, np. po 1.5 roku może się okazać, że nastąpiły lekkie przesunięcia szarości.

Zalecana jest ponowna kalibracja po 1.5 roku, ale to i tak zazwyczaj chodzi o zmiany marginalne.

Kogo masz umówionego? Bo nie brakuje wyłudzaczy, którzy przychodzą z jakimś np. Spyder 4 + Spyder 4 TV i robią kalibrację sprzętem, który tak naprawdę mało bardzo daje.

Ten największy serwis w Polsce (cenzura niestety jest na nazwę) np. korzysta z zarejestrowanych: Klein K-10A (6.900$) i JETI Specbos 1211 (8.800$), no i wiadomo Calman 5 (SpectraCal Calman 5.7 Ultimate)

Tutaj dokładność mierzenia jest zupełnie inna.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Znalazłem kogoś z ogłoszenia w niedużej cenie i kogoś z mojego miasta. Gościu mówi ze pracuje na urządzeniu takim jak kolorymetru X-rite i1display pro a usluga trwa ok godziny.
 

FoX88

New member
Znalazłem kogoś z ogłoszenia w niedużej cenie i kogoś z mojego miasta. Gościu mówi ze pracuje na urządzeniu takim jak kolorymetru X-rite i1display pro a usluga trwa ok godziny.

To urządzenie kosztuje 800 zł także niedużo bym powiedział. Ile sobie fachowiec liczy za usługę?

Jest podane w średniej klasie, ale:
"Urządzenia przystosowane do współpracy z nowymi wyświetlaczami. Jednak w tym przypadku sam kolorymetr nie zapewnia wystarczającej precyzji. Posługując się tylko jednym z tych urządzeń nie uzyskamy dobrych rezultatów."
 
Do góry