Kupilem...Panasonic 58dxm710

Nie wiem kto pisze opinie na temat PUS6561, osobiście mam ten model 55", od sierpnia 2016, nigdy mnie nie zawiódł: pilot, android itd... Wszystko pięknie śmiga, ambi robi robote, 120Hz przy sporcie pięknie wygląda !

pzdr
Miałem PUS 6561, pilot działał, android też ale już płynność w porównaniu do J6240 to jakaś kpina. W Philipsach 6561 nie działa tak jak się należy system poprawy obrazu PNM ( chyba że lubisz oglądać efekt teatru to rzeczywiście Philips to dobry wybór).
Jednak jak chce się oglądać naturalny obraz to zdecydowanie PUS 6561 jest kiepskim wyborem.
Tak naprawdę przez kiepski PNM nie da się wykorzystać zalet matrycy 120Hz .
Zresztą każdy ma inne wymagania, ja już wiem że nie kupiłbym żadnego TV na matrycy IPS, a już na pewno Philipsa, dodatkow nie wiadomo jakie niespodzianki będą po kolejnej aktualizacji ( żadna marka na tym forum nie ma tylu wpisów o softach które coś psują :p)
Strażak gratuluje zakupu :)
 

strazakp

Banned
Dziś mecze ligi mistrzów. Właśnie Obejrzałem mecz Borussia-Monaco a teraz kolejny Bayern-Real. Nie oglądam namiętnie piłki nożnej ale dobre mecze lubię obejrzeć. Panasonic sprawuje się bez problemów. Obraz z NC+ przy oglądaniu tych męczy bez zarzutu. Płynność bez żadnego problemu (a to tylko 60Hz)!!!
Do niezdecydowanych i z budżetem do max 4000-5000zl: nie dajcie się zwariować, kupujcie możliwie jak największy TV, ale nie dajcie się zwariować z tym 100Hz.
TV z 50/60Hz też dają radę ale owszem nie każde. Ja osobiście porownywalem w sklepie z USB dwa modele: Sony xd8005 i Panas dxe720. Obydwa 50/60hz. Panas zdecydowanie wygrał bo w Sony brak płynności było widać gołym okiem. TV mają różne technologie uplynniaczy więc warto sprawdzać. Ja po raz kolejny polecam Panasa bo to dobry TV i za rozsądną kasę. 58" jest spoko ale kilka cali więcej też by się przydało ;-)

Dzisiaj poszła w ruch trochę też konsola (Fifa17 i FM6) i również nie widziałem problemów.

Wielkie podziękowania dla kolegi Caparzo, który namówił/przekonal mnie do Panasa .
 
Ostatnia edycja:

kira

New member
Jeśli można mam pytanie o podświetlenie ekranu na Twoim telewizorze. Jest równomierne? Czy podczas oglądania jakieś nierównomierności są widoczne?

Niemal zdecydowałem się na dxe710 (docelowo do NC+ i PlayStation) ale po tym jak zwróciłem 49PUS6561 właśnie ze względu na podświetlenie nieco się waham. Zastanawiam się jeszcze nad P6046, niestety w okolicy żaden sklep go nie posiada.
 

strazakp

Banned
Jeśli można mam pytanie o podświetlenie ekranu na Twoim telewizorze. Jest równomierne? Czy podczas oglądania jakieś nierównomierności są widoczne?

Niemal zdecydowałem się na dxe710 (docelowo do NC+ i PlayStation) ale po tym jak zwróciłem 49PUS6561 właśnie ze względu na podświetlenie nieco się waham. Zastanawiam się jeszcze nad P6046, niestety w okolicy żaden sklep go nie posiada.
Nie widze żadnych problemów z nierównomierny podświetleniem.
Ja wiem ze pewnie tv które kosztują od np 6000zl wzwyż sa pewnie lepsze ale naprawde i z czystym sumieniem mogę polecić ten tv bo cena 3700zl za tak duży tv i z przyzwoitym obrazem to naprawde jest OK.
Minusem (do mnie nieznaczącym) jest smart Firefox ale dla mnie tv to tv a nie urządzenie multimedialne.
 

kira

New member
Nie widze żadnych problemów z nierównomierny podświetleniem.
Ja wiem ze pewnie tv które kosztują od np 6000zl wzwyż sa pewnie lepsze ale naprawde i z czystym sumieniem mogę polecić ten tv bo cena 3700zl za tak duży tv i z przyzwoitym obrazem to naprawde jest OK.
Minusem (do mnie nieznaczącym) jest smart Firefox ale dla mnie tv to tv a nie urządzenie multimedialne.

Dzięki za informacje. Telewizor zamówiony w Saturnie w tej samej promocji.

Dla mnie najważniejsze jest żeby telewizor wyświetlał poprawny obraz i oczywiście nie zrujnował mi budżetu ;).
Zgadzam się z Tobą w 100% w kwestii urządzenia multimedialnego - do tej funkcji zamówiłem odtwarzacz Mi box z promocji na gearbest.
 

strazakp

Banned
Dzięki za informacje. Telewizor zamówiony w Saturnie w tej samej promocji.

Dla mnie najważniejsze jest żeby telewizor wyświetlał poprawny obraz i oczywiście nie zrujnował mi budżetu ;).
Zgadzam się z Tobą w 100% w kwestii urządzenia multimedialnego - do tej funkcji zamówiłem odtwarzacz Mi box z promocji na gearbest.
Brawo! Mysle ze nie będziesz żałował tak jak ja.
Ja tez z czasem może kupie jakiegoś boxa choc do mulimediow to śluzy mi tabet.
Daj znac jak pierwsze wrażenia z Panasa.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
A w sklepach już seria ex i gra lepiej od zeszłorocznych modeli. Mówiłem zaczekać 😉

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

strazakp

Banned
A w sklepach już seria ex i gra lepiej od zeszłorocznych modeli. Mówiłem zaczekać

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ok, ale czy ten 58ex700 gra na tyle lepiej by dołożyć w sumie aż 1300zl??? Bralem go pod uwagę ale cena zaważyła bo wg mnie te roznice na papierze DX vs EX nie byly warte 1300zl.

Jest tez juz 58ex780 ale w cenie 6999zl wiec dzieki...
 
Ostatnia edycja:

kira

New member
A w sklepach już seria ex i gra lepiej od zeszłorocznych modeli. Mówiłem zaczekać 😉
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

"Świat się kręci, czas nie stoi, czas ucieka ...".

W końcu coś trzeba kupić. Na rynku ciągle pojawia się coś nowszego lepszego, wydajniejszego wyposażonego w nowe bajery za niewielką dopłatą (np: ~30%). Od dłuższego czasu oglądam telewizje na 20" monitorze komputerowym i w końcu się zdecydowałem na zakup. Zdecydowałem że nie będę czekać na przeceny nowych modeli.
 

strazakp

Banned
"Świat się kręci, czas nie stoi, czas ucieka ...".

W końcu coś trzeba kupić. Na rynku ciągle pojawia się coś nowszego lepszego, wydajniejszego wyposażonego w nowe bajery za niewielką dopłatą (np: ~30%). Od dłuższego czasu oglądam telewizje na 20" monitorze komputerowym i w końcu się zdecydowałem na zakup. Zdecydowałem że nie będę czekać na przeceny nowych modeli.
Dobrze skomentowane :)
Ten Panas to dobry TV i innego lepszego tV w cenie do 5tys zł i w takim rozmiarze się nie kupi. Po co przeplacac jak miłość zna wydać rozsądną kasę i mieć przyzwoity sprzęt...
Z początku bardziej podobały mi się TV z czarną ramka (faworytem był designe Sony) ale teraz stwierdzam że jednak ramka Panasonica jest dużo ładniejsza.
 

Jaculka

New member
Dobrze skomentowane :)
Ten Panas to dobry TV i innego lepszego tV w cenie do 5tys zł i w takim rozmiarze się nie kupi. Po co przeplacac jak miłość zna wydać rozsądną kasę i mieć przyzwoity sprzęt...
Z początku bardziej podobały mi się TV z czarną ramka (faworytem był designe Sony) ale teraz stwierdzam że jednak ramka Panasonica jest dużo ładniejsza.
strazakp,czy z tym TV można sparować klawiaturę komputerową ? Bo wydaje mi się że on nie ma bluetootha.
 
Do góry