Kupić Sony PJ260VE czy jakąś alternatywę

gzyms

New member
Pytań tego typu jest pełno ale i ja zadam swoje.
Mam starego panasa jeszcze na kasety (rx67). Po kupnie plazmy przydało by się coś w hd, a i żona narzeka, że ciężka, że coś tam. Najczęstszym obiektem kręcenia jest nasza 6letnia córka i to w pomieszczeniach (obiektyw dobra jasność od 1,8 do 3,4 przy zoomie). Do zdjęć mam lustrzankę nikona. Zatem czas na wymianę sprzętu. Mam plazmę panasa ale nagrywarkę sony (hx-780) i teraz pytanie - wpadła mi w oko kamerka sony taka jak w tytule, czy nie będzie jakichś zgrzytów z tv? Niestety najbardziej mnie martwi cena ;) Co jeszcze mnie martwi to obiektyw trochę wąski - ok 30mm, czy to wystarcza? W aparacie mam minimum 18 mm i czasami braknie ;) A co cieszy - zoom optyczny aż 30x, wewnętrzna pamięć 16gb i dźwięk 5.1 no i optyczna stabilizacja. Miły dodatek to pilot i projektor (ale to nie jest ważne). Z drugiej strony pomyślałem o wymianie aparatu - ale na d7000 mnie nie stać, a d90 już staroć. No i wpakuj dwa lustra do torby ;)
Niezła byłaby cx260e ale dźwięk tylko 2.0 (a może to wystarczy?) no i brak projektora i pilota ;) (zdaje się, że to podobne kamery). Z kolei cx570e więcej pikseli (2,2 w pj260ve, 5m w cx570e) szerszy obiektyw ale mniejszy zoom (zaledwie 12x) i brak pamięci wewnętrznej.
A czy może zatem coś w konkurencji - panasonic (np. hc-v700) lub alternatywy- canon, jvc? Poradzicie coś?
 

gzyms

New member
Jvc gz-vx715se

No i tak czytam te wszystkie testy, zarówno panasonic v700 jak sony cx260 ustępują jvc gz-vx715se
- jasny obiektyw (1,2) mniejszy szeroki kąt (33mm), ale to nie 48mm jak w canonie, no i wśród wielu gadżetów posiada nagrywanie poklatkowe oraz funkcję kamery internetowej (z monitoringiem na emaila). Co o tej kamerce sądzicie bo cena podobna?
 
Do góry