Kupic plazmę, czy może...

cygan

Member
lennox2 napisał:
Rozbawiłeś mnie tym postem o tupaniu nogą:) Krótko, ale jakże celnie... Dzięki za przywołanie do porządku.

Wracając do tematu. No więc praktycznie zdecydowałem się już na plazmę - z jednej strony Panasonic TH-37PV70P (choć bardzo kusi mnie tańszy sporo TH-37PV7P, którego już można klupić już za niecałe 2.800 zł - o ile moja ignorancja była w stanie dobrze zrozumieć to, co wyczytałem na tym forum - nie różni się on zbyt wiele jeżeli chodzi o jakość obrazu od droższego modelu, a kalkulacja ceny wynika różnic w wyposażeniu, [np. większa ilość gniazd), tak?), z drugiej natomiast najnowszy wypust LG 42PC51, który - jeżeli chodzi o parametry (wiem, wiem, parametry to nie wszystko...), zostawia troszeczkę panasonica z tyłu... No i ta cena - 42 cale za ok. 3.100 zł!

Pewnie zdecydowabym się na tego LG i nie zawracał już Wam głowy swoim niezdecydowaniem, ale mam jeszcze jeden dylemat - odległośc od ekranu. Czytałem posty, instruujące, jak obliczyć pdrawdłową odległość, ale i wielokrotnie na tym forum spotkałem się z wypowiedziami posiadaczy plazm, żałujących, że nie kupili tv "o numer większego", bo po tygopdniu okazało się, że ten wielki, 37- lub 42-calowy "potwór" mógłby z powodzeniem mieć więcej cali i wcale by to w niczym nie przeszkadzało...

U mnie odległość od telewizora do miejsca, z którego będzie oglądany, to ok. 3 metry. Sygnał to kablówka i dvd (o satelitarnej tv cyfrowej na razie nie myślę). Powiedzcie mi więc kochani, czy plazma 42-calowa da sie oglądać przy takiej niewielkiej relatywnie odległości, czy też patrząc np. na walkę bokserską zamiast zawodników widział będę przesuwające się po ekranie męczące składowisko pikseli? (O obraz z dvdv nie pytam, bo domyśłam się, że tutaj chyba większych problemów nie będzie?).

Tak więc wracam do pytania początkowego - co kupić? Plazmę LG 42, czy plazmę Panasonic 37 (to chyba jedyna fiorma, produkująca takie małe plazmy, prawda?). No, a jeżeli panasonica, to który model - "7" czy "70"?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, porady i podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam ciepło.

Link:
http://www.carltonbale.com/wp-content/uploads/resolution_chart.png
Łatwo przeanalizować i stwierdzić czy za duży. Do sygnału SD 37'' może nawet wydawać się ciut za duży, ale biorąc pod uwagę sygnał HD nawet 50'' nie będzie za duży(dla Full HD nawet na 75'' nie zobaczysz pixelozy).
Kwestia czasu kiedy będziesz oglądał w HD. Proponuję optymalnie do Twoich preferencji 42". Chyba, że jednak później zdecydujesz się na HD np.za rok, to kup 37'', nie zamrozisz na rok ok.800zł. A jak się zdecydujesz, to sprzedasz gwarancyjne 37'' -dołożysz właśnie te odłożone 800,nie zamrożone pewnie z 1000zł po roku ;) dołożysz niewiele swojego bonusa i kupisz 46-50'' :)
Ja bym tak zrobił...ale Ty to Ty :) Pozdrawiam
 

lennox2

New member
cygan napisał:
Link:
http://www.carltonbale.com/wp-content/uploads/resolution_chart.png
Łatwo przeanalizować i stwierdzić czy za duży. Do sygnału SD 37'' może nawet wydawać się ciut za duży, ale biorąc pod uwagę sygnał HD nawet 50'' nie będzie za duży(dla Full HD nawet na 75'' nie zobaczysz pixelozy).
Kwestia czasu kiedy będziesz oglądał w HD. Proponuję optymalnie do Twoich preferencji 42". Chyba, że jednak później zdecydujesz się na HD np.za rok, to kup 37'', nie zamrozisz na rok ok.800zł. A jak się zdecydujesz, to sprzedasz gwarancyjne 37'' -dołożysz właśnie te odłożone 800,nie zamrożone pewnie z 1000zł po roku ;) dołożysz niewiele swojego bonusa i kupisz 46-50'' :)
Ja bym tak zrobił...ale Ty to Ty :) Pozdrawiam

Może jestem debilem, ale dla mnie ten wykres jest absolutnie nieczytelny... - nie potrafię się nim posłużyć, aby wyliczyć optymalny rozmiar koneskopu. Zachowawczo kupiłbym plazmę 37-calową, bo raz, że pewnie stanowi jakieś optimum gabarytowe w relacji do odległości, a dwa, że są to modele (7. i 70 Panasonica) już dość przystępne cenowo. No ale tak - o 70 dużo złego naczytałem się na tym forum (zielone węże, buczenie i bóg wie co tam jeszcze), natomoast 7., której cena spadła sporo poniżej 3 tys. złotych, jest praktycznie modelem nieznanym tutaj, stąd w zasadzie brak jakichkolwiek opinii o jakości obrazu na tym tv no i awaryjności jako takiej.

A ten czekający mnie zakup jest raczej inwestycją na 3-4 lata, więc chyba złym pomysłem byłoby zamrażanie pieniędzy. Szkoda, że na tym forum tak mało jest opinii o najnowszym LG no i 7 Panasonica...

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 

Mabri

New member
Różnicy w obrazie pomiędzy modelami Panasonica z serii 7, 70 a 700 trudno dostrzec. Może po dokładniejszych testach. Główna różnica to kwestia wyposażenia, dźwięku i designu.
Nie zastanawiaj się tylko kupój. Jeżeli masz gdzieś możliwość porównaj jeszcze Panasonica z Samsungiem PS42C91H.
 

prezes1313

New member
albo jeden albo drugi,to sa tak malo zauwazalne roznice ze ktory bys nie wzial to bedzie dobry.wczoraj bylem w sklepie gdzie wystawionych jest ok 100 wlaczonych telewizorow plazmowych i lcd mozna dostac naprawde zawrotu glowy,wszystkie mialy piekny obraz,moze dlatego ze byly podlaczone do jednego bdb sygnalu,ale czy to lg,panasonic,samsung,pioneer,hitachi czy matsui naprawde wszystkie mialy piekny odbior,pozdrawiam.
 

lennox2

New member
prezes1313 napisał:
albo jeden albo drugi,to sa tak malo zauwazalne roznice ze ktory bys nie wzial to bedzie dobry.wczoraj bylem w sklepie gdzie wystawionych jest ok 100 wlaczonych telewizorow plazmowych i lcd mozna dostac naprawde zawrotu glowy,wszystkie mialy piekny obraz,moze dlatego ze byly podlaczone do jednego bdb sygnalu,ale czy to lg,panasonic,samsung,pioneer,hitachi czy matsui naprawde wszystkie mialy piekny odbior,pozdrawiam.


Dzięki Prezesie! Wczoraj kupiłem! LG PC51. Jak na razie (odpukać w niemalowane, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię!) wszystko jest OK, podoba mi się bardzo. żonie trochę mniej, bo mówi, że nieco za duży, ale ja już wiem, że gdybym kupił 37-calówkę, to już bym żałował, że nie wziąłem 41 cali... Ba, myślę, że nawet 50 by nie zaszkodziła chyba...

Obraz z kablówki jest taki sobie - na jednych kanałach lepszy, na innych gorszy, z dvd - zgodny z oczekiwaniami. Jak na razie wygrzeam ekran, wszystkie suwaki mając na 50% i oglądając głownie dvd, czyli bez tego cholernego znaczka i/lub paska (np. w przypadky TVN24) na ekranie. A Wy jakie macie ustawienia?

Jutro muszę sobie w pracy wydrukować z płytki instrukcję obsługi, bo obfitość tej w książce woła o pomstę do nieba - mogliby jej w ogóle nie dawać.

Aha, uprzedzając ewentualne pytania - tv kupiłem za 3080 zł, z tytm że musiałem osobiście go odebrać ze sklepu.

PS. Powiedzcie mi, czy warto inwestować w kabel component? Poprawi nieco jakość obrazu w porównaniu do tego z euro?

Pozdrawiam.
 

thinkrun

New member
Warto, byle dobry, nie najtańszy, chyba, że masz jakieś mega drogie euro, kiedyś przeszedłem z euro tech-link na już dobre hdmi, rewelacja, T
 

lennox2

New member
thinkrun napisał:
Warto, byle dobry, nie najtańszy, chyba, że masz jakieś mega drogie euro, kiedyś przeszedłem z euro tech-link na już dobre hdmi, rewelacja, T

HDMI niestety nie mam w moim dvd:(. To topowy swego czasu model odtwarzacza dvd-audio 939 Pioneera. Natomiast ma wyjście komponent z trzyzakresową regulacją tych 700-coś tam "i" i "p".. Za cholerę nie wiem, jak ten przełącznik ustawić, bo domyślam się, że dotyczy chyba rozdzielczości albo czegoś?

Jest jeszcze w tym dvd progresywne skanowanie.. wie ktoś, do czego to służy?!

A kabel euro niestety nie jest topowy, a zwykły, kupiony z kosza w MM - do mojego poprzedniego CRT Panasonica naprawdę inny nie był potrzebny.
 
Do góry