Kupić monitor Monitor... no tak ale jaki?

tomekb3

New member
W brew pozorom zakup monitora nie jest prosty, jest tego zbyt dużo na rynku aby wybrać coś konkretnego.
Wiem że mój monitor nie może być mniejszy jak 21'' max 24'' i musi być on panoramiczny. Monitor głównie używany będzie do pracy w internecie i do obróbki zdjęć. Niestety nie mogę pozwolić sobie na zakup profesjonalnego LCD do pracy nad zdjęciami, gdyż ceny takich monitorów to średnio 6000-7000PLN, maxymalną kwotą jaką dysponuje ja to 1200PLN.
Co wybrać? na co zwrócić uwagę?
pozdrawiam
 

jurekhd

New member
ostatnio (1mies)

kupiłem Gateway 22'' pan: wypasione menu, kalibracja z użyciem dostarczonego softu, koncentrator usb, hdmi, component, composite, i bodaj vhs. Obraz żyleta. Robię foto i internet. Niezadługo kupię spydera i myślę, że da się z niego więcej wyciągnąć.
 

przemowroc

New member
posiadam Gateway FPD2485W za tą kaskę lepszego i z takim wyposażeniem nie dostaniesz(composite, component, hdmi, koncentrator usb, dołączane głośniki, DCDi, PIP, DVI-D zgodne z HDCP i matryca spva) . POLECAM
Oczywiście FuLL HD
 

Carno

New member
te ceny co zapodałeś to tylko EIZO ale Getway za 1200 i koniecznie na matrycy PVA jak chcesz sie bawić obróbką zdjęć.
Z lepszych to już troszku wyższa półka cenowa ale matryca S-PVA lup S-IPS, na TN nawet nie lukaj ;)
 

mroziek

New member
Zastanów się nad modelem Samsunga. T240HD - moniotr fullHD zgodny z 1080p/24. Posiada dwa wyjścia HDMI, DVI, VGA, EURO I Component. Ma wbudowany Tuner TV analogowej i DVB-T. Posiadam taki monitor i uważam go za rewelacyjne rozwiązanie. Wiele osób stosuje go zarówno do PC jak i konsoli PS3.
 

kara mustafa

New member
Witam:) Posiadam monitor Samsung SyncMaster 223BW i jestem z niego w 100% zadowolony. Polecam, świetny do gier i filmów, w porównaniu z innymi LCD u kolegów czy w pracy widzę duża różnice w jakości obrazu, oczywiście na jego korzyść.
 
Do góry