kupić kamerę HD czy SD, skoro jakości HD i tak nie otrzymam na zwykłym DVD?

mariof

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
tak...a kara bedzie jak canon wypusci maszyne z jakoscia video HV20/10 i HDD...a juz kupie hv20...to sie potne...
czekac mozna zawsze hehehe ale za posiadanie najnowszej technologii sie placi nie tylka kasa ale i ryzykiem ze sie nagle zestarzeje heheh
Ten sposób myślenia ma pewną, hmmm, zasadnicza wadę. Uważam, że dziś technologia HD w amatorskich kamerach jest już wystarczająco dojrzała a ceny do przyjęcia... . Dyskusja o "lepszości" Canona nad Sony, Panasonic lub JVC - cóz to jak o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Ortodoksi mnie pewnie wyśmieją ale uważam, że wybór jest kwestią osobistych prewerencji czy nawet sympatii lub gustów - o których to, jak wiadomo, się nie dyskutuje:)

wka007 napisał:
W takim razie decyzja podjęta- kupuję HD:D. Jedyny problem to teraz wybór między dwoma modelami- HDR-SR1E vs. HDR-HC7E. Cena bardzo podobna. Kumpel wraca ze Stanów i mi przywiezie i tak: SR1E- 1176$= 3350pln; HC7E- 1050$= 2990pln Jeśli może mi ktoś doradzić czy wybrać dysk twardy czy kasetke to byłbym wdzięczny. Chodzi o zgrywanie filmów na kompa, wypalanie na płytce, archiwizowanie w HD na przyszłość zanim będą normalne ceny odtwarzaczy BlueRay itd itp. Jeśli da to coś komuś w dobrym doradzeniu to posiadam laptopa 100GB, 1024RAM, 1.6GHz
Kasetka! sam wybrałem i się cieszę:). Ale tak naprawde to poczytaj moją opinie wyżej... . PS Zazdroszczę Ci kumpla w USA który kamerkę przywiezie bez cła i innych opłat... .Ja za moją HC-7E z Hong-Kong musiałem "wykulać" 3,9Kzł... . Ale nie żałuję:)

pxl666 napisał:
canon hv20...i do obrobki HD to trzeba bedzie dual core...ja w usa kupuje HV20 (chyba ze kanon wypusci HV50 heheh) i specjalnie lapa core2duo 2.4ghz do dlubania w tym video(itak sadze ze sie bedzie mielic) jesli w lapie mozesz zmienic proc to radzilbym to rozwazyc i odradzam sr1...ma marny kodek wg mnie...kiedys sie napalilem ale wobec HV10/20 to soniaki i inne zreszta jak narazie padaja...no ale jeszcze nie mam wiec nie mowie amen...
Jako praktyk, choć dopiero od kilku dni:). Mam Pentium D805 (2x2,66 podkręcony do 2x3Ghz, nie grzeje się:))+ 2 GB RAM DDR2 Dual 533Mhz + karta 6600GT z 256 Mb RAM DDR3 + pinnacle 10.7+ z opcja zapisu HD na DVD standard (ca 17-18 min. na jednej płytce 4,7GB) i wszystko bardzo ładnie działa:). Co do wyboru Canona ... . Ja wybrałem HC7. Cóz jednemu podoba sie Zosia innemu Marysia:)))
 

pxl666

Member
Bez reklam
mariof napisał:
Ten sposób myślenia ma pewną, hmmm, zasadnicza wadę. Uważam, że dziś technologia HD w amatorskich kamerach jest już wystarczająco dojrzała a ceny do przyjęcia... . Dyskusja o "lepszości" Canona nad Sony, Panasonic lub JVC - cóz to jak o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Ortodoksi mnie pewnie wyśmieją ale uważam, że wybór jest kwestią osobistych prewerencji czy nawet sympatii lub gustów - o których to, jak wiadomo, się nie dyskutuje:)

ja to sympatykiem sony jestem...ale bardzo mi przykro sample z sony blado wypadaja przy kanonie...wszystko wypada blado przy HV10/20 -chyba ze nie widzialem ladnych z innych kamer a widzialem wiele...a jakosc materialu video ma dla mnie zasadnicze znaczenie. codo technologii...hm ja stawiam na rozwoj i uwazam ze jak np megapixele w cyfrakach przemnozyly sie 10x w ciagu hmmm 6 lat? (kiedys 2mpix teraz 22mpix) procesorom niewiele zajelo osiagniecie krytycznyc termalnie wartosci gigahercow i teraz sie idzie w duale i kłady (apple juz DAAAAWNO operowal na tej platformie) tak ja wam mowie ze w ciagu 5 lat rozdzielczosci home HDTV sie przemnoza ito 4x...zapis holograficzny sie upowszechni i terabajty na koncu wlosa nie beda nikogo dziwic...ato ze niektorzy dalej maja kasety w samochodach? ja np sie bede zawsze rozkoszowal dzwiekiem z vinyla mimo iz w kieszeni 30gb mp3...nie mam zamiaru sie zaskorupiac - bede uzywal tego co misie podoba i na co mnie stac
 

mariof

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
ja to sympatykiem sony jestem...ale bardzo mi przykro sample z sony blado wypadaja przy kanonie...wszystko wypada blado przy HV10/20 -chyba ze nie widzialem ladnych z innych kamer a widzialem wiele...a jakosc materialu video ma dla mnie zasadnicze znaczenie. codo technologii...hm ja stawiam na rozwoj i uwazam ze jak np megapixele w cyfrakach przemnozyly sie 10x w ciagu hmmm 6 lat? (kiedys 2mpix teraz 22mpix) procesorom niewiele zajelo osiagniecie krytycznyc termalnie wartosci gigahercow i teraz sie idzie w duale i kłady (apple juz DAAAAWNO operowal na tej platformie) tak ja wam mowie ze w ciagu 5 lat rozdzielczosci home HDTV sie przemnoza ito 4x...zapis holograficzny sie upowszechni i terabajty na koncu wlosa nie beda nikogo dziwic...ato ze niektorzy dalej maja kasety w samochodach? ja np sie bede zawsze rozkoszowal dzwiekiem z vinyla mimo iz w kieszeni 30gb mp3...nie mam zamiaru sie zaskorupiac - bede uzywal tego co misie podoba i na co mnie stac
Pozwolę sobie mieć inne zdanie.
1. Nadal twierdzę, a miałem okazję porównać wiele sampli, że wyższość Canona/Sony (niepotrzebne wykreśl) nie ma wiekszego sensu. Oba urządzenia są, w kategorii HD dla amatorów, uznawane za bardzo dobre.
2. Mnożenie megapixeli... tylko po co?. Każdy system jest dokładnie tyle wart ile jego najsłabszy element. Tym elementem są wyświetlacze i mozliwość przesyłania danych "On Air". Pierwszy materiał HD widziałem w 1995 roku na Photokina. Mineło ponad 10 lat i dopiero sie upowszechnia. W tym samym roku widziałem, na zamknietym pokazie, (jestem czlowiekiem z "branży" - choć obecnie już w stanie spoczynku...) elastyczny - można go było zwijać w rolkę - ekran video. Pokazał go Sharp i zapowiedział, że nie zamierza wprowadzać tej technologii na rynek przed 2010 r (sic!). Inna, "wielka" marka zaprezentowała TV 3D bez okularów. Przykłady można mnożyć... .Jaki wniosek, moim zdaniem, można wyciągnąć? Rynek czyli konsumenci nie potrzebują np 30GB MP3 w kieszeni tak samo jak videotelefonów choć stosowna technologia istnieje od dawna. Podobnie jest, chyba, z obrazem HD - osiągnał poziom, który satysfakcjonuje klientów. Wielu wystarcza SD i dobry ekran np LCD - po prostu. I to by było na tyle...:)
 

pxl666

Member
Bez reklam
do mariof'a
10 lat temu widziales HD i sie upowszechnia ale...w polsce, ato duza roznica
wielkoekranowe telewizory tez sie upowszechniaja w polsce...dopiero teraz.
co roku jezdze do usa i widze na jakim poziomie jest tam technologia.majac internet o tranferze 2 megabajty/s mozna sobie pozwolic na ogladanie video na komputerze w calkiem niezlej jakosci a tym samym kablem leci telefon i HDTV z video on demand - wiec kwestia transferu w cywilizowanych krajach jest poza dyskusja - beda chcieli to wprowadza EHDTV i juz.unas (pl) taka zabawa to ciagle rozrywka dla ludzi jednak majetniejszych, wystarczy zobaczyc na dvinfo.net jak wyglada ta sprawa na swiecie - forum amerykanskie gdzie sie wypowiadaja ludzie z calego swiata. tam jak sie pojawia nowosc to sie ja kupuje, goscie maja w domu 3 profesjonalne kamery po 5k$ sztuka i kupuja sobie hc5 i hv20 zeby sie pobawic. i bawia sie...sa linki do produkji na wysokim poziomie a jakby nie bylo amatorskich - maja czas kase i chec.i jak wejdzie kamera o rozdzielczosci EHDTV to oni ja kupia...a producenci im ja dostarcza jak tylko pozwoli technologia i opustosza magazyny - tego jestem pewien (a mowie tylko o usa...gdzie im tam do japonii czy nawet australii)

prosze sobie zobaczyc jak sie bawia koledzy ze swiata
http://www.redrockmicro.com/assets/images/hv20.jpg
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
do mariof'a
10 lat temu widziales HD i sie upowszechnia ale...w polsce, ato duza roznica
wielkoekranowe telewizory tez sie upowszechniaja w polsce...dopiero teraz.
co roku jezdze do usa i widze na jakim poziomie jest tam technologia.majac internet o tranferze 2 megabajty/s mozna sobie pozwolic na ogladanie video na komputerze w calkiem niezlej jakosci a tym samym kablem leci telefon i HDTV z video on demand - wiec kwestia transferu w cywilizowanych krajach jest poza dyskusja - beda chcieli to wprowadza EHDTV i juz.unas (pl) taka zabawa to ciagle rozrywka dla ludzi jednak majetniejszych, wystarczy zobaczyc na dvinfo.net jak wyglada ta sprawa na swiecie - forum amerykanskie gdzie sie wypowiadaja ludzie z calego swiata. tam jak sie pojawia nowosc to sie ja kupuje, goscie maja w domu 3 profesjonalne kamery po 5k$ sztuka i kupuja sobie hc5 i hv20 zeby sie pobawic. i bawia sie...sa linki do produkji na wysokim poziomie a jakby nie bylo amatorskich - maja czas kase i chec.i jak wejdzie kamera o rozdzielczosci EHDTV to oni ja kupia...a producenci im ja dostarcza jak tylko pozwoli technologia i opustosza magazyny - tego jestem pewien (a mowie tylko o usa...gdzie im tam do japonii czy nawet australii)

prosze sobie zobaczyc jak sie bawia koledzy ze swiata
http://www.redrockmicro.com/assets/images/hv20.jpg
Chyba nie jasno się wypowiedziałem. Pisząc o pokazie HD (jeszcze analogowym) na Photokina'95 w Kilonii, miałem to na myśli, że trzeba była 10 lat aby ta technologia na szerszą skalę (i już w wersji "digital") trafił "pod szczechy" w Japonii i USA. Europa to 2006 a Polska... teraz? Uważam, po prostu, że możliwości technologii są często większe niż bieżące potrzeby konsumenckie i nakłonienie klienta do zakupu bywa niezmiernie trudne. Jako były dyrektor marketinku polskiego oddziału czołowego, światowego producenta "Consumer electronics" mam jakie takie doświadczenie w tej materii.
Od dwóch lat posiadam w domu łącze 2MB (synchroniczne, nie ADSL) choć mieszkam w Polsce i na wsi! I co z tego? Przy okazji przesyłanie danych mierzy się w bitach a nie bajtach i aby przesłać sygnał HD "on-line" trzeba minimum kilka razy więcej niż 2 MB/s. Aby było śmieszniej jestem wielkim entuzjastą nowych technologii i zawsze starałem sie być "na bieżąco". Jednak kilkadziesiąt lat doświadczeń nauczyło mnie dystansu i... pokory. Jako konsument musze zostać przekonany, że coś chcę. Mnie akurat przekonać łatwiej ponieważ jestem entuzjastą ale na samych entuzjastach sukcesu rynkowego się nie zbuduje. kiedy w połowie lat osiemdziesiątych pojawiła się w moich rękach amatorska kamera video wszystcy w koło byli zachwyceni. Uwielbiali jak ich "kamerować":). Niestety cena amatorskiej kamery osiągała 50% ceny mieszkania 40m2 (sic!). Pare lat później z Singapuru przywiozłem Hi8 Canon. Mniejsza kamerka i kaseta a obraz lepszy, jednak magnetowidy Hi8 nigdy sie nie upowszechniły. Do dziś mam około 60h nagrań z okresu "Hi8" Dopiero w 2001 roku pojawiła się realna możliwość edycji i archiwizowania nagrań analogowych, dla amatora i za rozsądne pieniądze. W 2002 roku pojawiła się u mnie pierwsza "cyfrówka" i wszystko było OK do czasu kiedy to z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej na ścianie w salonie zawisł 42" LCD. Rodzinka, na początku, była rozczarowana. Obraz SD wyglądał gorzej niż na naszym starym telewizorze CRT i, co gorsza, był zniekształcony. Żona stanowczo protestowała (ale mnie to pogrubia...) kiedy na LCD "puszczałem" nasze filmy np z wakacji. Mnie zaś denerwowało to, że na dużym formacie widać niedoskonałości technologii SD DV. Na szczęście wiedziałem, czego oczekiwać, przekonałem "moich" aby wykazali się cierpliwością, i od grudnia 2006 LCD pokazało "lwi pazur" za sprawą N-TV. Teraz przyszedł czas na stosowną kamerkę. Wybrałem Sony HC7 nie dlatego, że jestem jakimś specjalnym fanem tej marki. Niestety na przestrzeni lat widzę jej powolną degradację. Nie powiem, abym ubolewał. Przez lata dla "mojej" firmy (też na "S":)) Sony było punktem odniesienia. W końcu dogoniliśmy i przegoniliśmy! Choć od paru lat, ze względów zdrowotnych, jestem w stanie spoczynku to jednak cały czas identyfikuje się z firmą na "S":). Jednak nie zawsze wybierałem urządzenia tej właśnie marki. Byłaby to fałszywie pojęta lojalność. Firma, którą reprezentowałem była nastawiona na sukces rynkowy a do tego potrzeba było rzetelnego rozeznania potrzeb rynku a nie technologicznych nowinek. Sony teraz przegrywa, ponieważ w swojej pysze, stratedzy tej korporacji uważali że są w stanie narzucić światu własne koncepcje i technologii. Vide Beta Cam i VHS. Nawet ja, jako entuzjasta, choć bywam klientem "niszowym" to pozbawianym, wszakże, zdrowego rozsądku.
Przepraszam za ten, zdecydowanie za długi, "spicz". cóz, pofolgowałem sobie... . Od tego jest forum:). Na zakończenie dlaczego Sony a nie Canon? Przyczyna jest prozaiczna. Miałem w rękach i SD1, SR1, HC7 i HV20 (ma sie jeszcze te kontakty w branży:)). Podłączyłem je do mojego LCD i dokonałem testów "organoleptycznych" w szerokim zakresie. Ze wzgledu na format zapisu AVHCD odpadły modele pracujące w tym formacie. Muszę przyznać, że obraz z Panasonic SD1 bardzo mi sie podobał ale brak wizjera...:(. Finalnie zdecydowałem się na Sony HC7 -taki był mój wybór - po prostu. Sony mnie - podreślam - bardziej "pasi". Innemu pewnie lepiej będzie z Canonem, jeszcze innemu z Panasonic lub JVC i fajnie:) Tak powinno być!
 

pxl666

Member
Bez reklam
napewno pozyjemy zobaczymy.

odnosnie internetu i transmisji HD - specjalnie napisalem w megabajtach bo 2 MB to 2000000/128=15 Mbit'ów...czyli spora roznica heheheeh - noi podkreslam w tym kablu sie miesci nie tylko ultraszybki net ale i HDTV i telefon...aty jak sadze piszesz o 2Mb/s anie 2MB/s - jeslibys takowe posiadal ito dsl to bardzo bym sie zdziwil - congratsy

no ale robimy taki oftop ze pewnie nas admin zbanuje hehhe
 

mariof

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
napewno pozyjemy zobaczymy.

odnosnie internetu i transmisji HD - specjalnie napisalem w megabajtach bo 2 MB to 2000000/128=15 Mbit'ów...czyli spora roznica heheheeh - noi podkreslam w tym kablu sie miesci nie tylko ultraszybki net ale i HDTV i telefon...aty jak sadze piszesz o 2Mb/s anie 2MB/s - jeslibys takowe posiadal ito dsl to bardzo bym sie zdziwil - congratsy

no ale robimy taki oftop ze pewnie nas admin zbanuje hehhe
ja mam oczywiście 2MB (megabity)/s. Szczerze mówiąc nie słyszałem o ogólnie dostepnych i tanich łączach 15Mb/s nawet w USA... . Jeżeli jest inaczej to "oświeć" mnie proszę na priwa... .
 

seneka

Member
mariof napisał:
Szczerze mówiąc nie słyszałem o ogólnie dostepnych i tanich łączach 15Mb/s nawet w USA... . Jeżeli jest inaczej to "oświeć" mnie proszę na priwa... .

Tpsa daje 15 mbit/s za 600 zł
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/rozw_internetowe/dsl_tp/

Chello Ultra od 2005 oferuje 12 mbit/s za 249 zł

W Niemczech większość operatorów daje 16 mbit/s za mniej niż 200 zł
http://www.das-dsl-portal.de/dsl-anschluss/dsl-16000.html

Największy wypas jest jednak w Szwecji- w każdym większym mieście można zamówić nawet 25 mbit/s.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
seneka napisał:
Tpsa daje 15 mbit/s za 600 zł
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/rozw_internetowe/dsl_tp/

Chello Ultra od 2005 oferuje 12 mbit/s za 249 zł

W Niemczech większość operatorów daje 16 mbit/s za mniej niż 200 zł
http://www.das-dsl-portal.de/dsl-anschluss/dsl-16000.html

Największy wypas jest jednak w Szwecji- w każdym większym mieście można zamówić nawet 25 mbit/s.
Uff! A ja byłem dumny z mojego marnego 2MB/s...:confused: . Ta szczerze, to czy przy zachowaniu zasady "ostatniej mili" i innych ograniczeń (np serwery pośredniczące) dałoby się zrealizować praktycznie i nie okazjonalnie transmisję HD via internet?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
mariof - jest rożnica nie tylko w opisie między 2MBps a 2Mbps. ;)

Fajnie się czyta, zawsze nowe spojrzenie.

Jednak do HD w praktycznym wydaniu trzeba podchodzić b.ostrożnie i raczej bliżej prawdy jest (na dzień dzisiejszy) pxl666 , gdyż :
a/ "cyfra" nie ma nic wspólnego z naturalnością dźwięku (w zastosowaniu masowym , a tak jest w 99%)
b/ tak samo jest z wizją przy HD (trzeba tylko dobrze się przyjrzeć).

....za wcześnie jeszcze by odtrąbić sukces (jak nadawcy na kasę patrzą), a sprzet amatorski pozostawia (nadal) wiele do "życzenia".

Pozdrawiam . ;)
 

mariof

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
mariof - jest rożnica nie tylko w opisie między 2MBps a 2Mbps. ;)

Fajnie się czyta, zawsze nowe spojrzenie.

Jednak do HD w praktycznym wydaniu trzeba podchodzić b.ostrożnie i raczej bliżej prawdy jest (na dzień dzisiejszy) pxl666 , gdyż :
a/ "cyfra" nie ma nic wspólnego z naturalnością dźwięku (w zastosowaniu masowym , a tak jest w 99%)
b/ tak samo jest z wizją przy HD (trzeba tylko dobrze się przyjrzeć).

....za wcześnie jeszcze by odtrąbić sukces (jak nadawcy na kasę patrzą), a sprzet amatorski pozostawia (nadal) wiele do "życzenia".

Pozdrawiam . ;)
Cóż, zawsze coś można poprawić.. . Jednak, szczerze mówiąc, nie widzę "na horyzoncie" (mam na myśli najbliższe 10 lat) technologii która oferowałaby lepszy obraz i dźwięk i, to bardze ważne, miała szansę się upowszechnić. Co więcej, jako człowiek "z branży" nie wierzę w znaczony spadek cen urządzeń HD w najbliższych latach! Oczywiście, alternatywnie, może rozwinąć się transmisja sygnału HD via internet ale i tak trzeba będzie go na czymś obejrzeć (raczej LCD, może OLED) i rodzinkę czymś uwiecznić:). Oczywiście z każdym sezonem za tą samą "kasę" (po uwzględnieniu inflacji - nawet taniej) dostaniemy coś więcej ale ja, jako schorowany pięćdziesięciolatek, nie mam już zbyt wiele czasu i nie chcę czekać, że za rok lub dwa będzie coś nieco lepsze i nieco tańsze... . Z moich obserwacji wynika, że rynek masowego konsumenta, nie oczekuje, przynajmniej obecnie, lepszego obrazu i dźwięku. Aby pobudzić wyobraźnie i sięgnąć, w perspektywie, do jego kieszeni trzeba by skoku jakościowego na miarę wprowadzenia koloru w TV. Co może być takich skokiem? Może obrazy przestrzenne ale bez okularów i naturalnej wielkości? W laboratoriach światowych potentatów trwają stosowne prace... . Jednak prototypy to jedno a komercyjna oferta - drugie:).
Opinie Hajlo i pxl666 to opinie entuzjastów i to młodch entuzjastów którzy mają czas... . Zazdroszcze Wam i młodości i, wybaczcie, pewnej naiwności, właściwej tym, przed którymi jeszcze całe życie:)
 

pxl666

Member
Bez reklam
ej chlopaki a szczegolnie mariof -ZALOZMY SOBIE WATEK O NP. PRZYSZLOSCI HD I VIDEO W OGOLE...robimy taki oftop ze masakra...
ale...
technologia pedzi tak ze nie ma co gadac o starosci i umieraniu...kto w czasach p75 z 4mega ramu i dyskiem 500mb myslal ze w ciagu 10 lat te cyfry sie przemnoza n-krotnie? technika ewoluuje nie tylko szybko ale coraz szybciej z kazdym kolejnym przebiegiem...ani sie nie obejrzymy a bedziemy podlaczac sobie kabel do czaszki zamiast superplaskichczarnychwielkich ekranow...i komputer to bedzie taki mozg w sloiku z setkami swiatlowodow wylazacych z niego.mozliwosci obliczeniowe zapewnia jakosc transmisji przekraczajace ludzkie wyobrazenia. juz teraz armia amerykanska posiada sieci pozwalajace na transmisje danych w dowolne miejsce na swiecie z szybkoscia 9GB/s...noico...
pozostaje poczekac az sie chlopcy znudza i sprzedadza swoje zabawki cywilom...jak zawsze bylo...
czekam na nowy watek chlopaki...ide na filma
 

hojlo1

New member
Bez reklam
mariof napisał:
.....Opinie Hajlo....to opinie entuzjastów i to młodch entuzjastów którzy mają czas... . Zazdroszcze Wam i młodości i, wybaczcie, pewnej naiwności, właściwej tym, przed którymi jeszcze całe życie:)
(nie mogłem się powstrzymac od tego offtopica :D )

Mam nadzieję, że to nie o mnie "piszesz" (nick), bo jeżeli o mnie, to ...mam nadzieję że innych sprawach mniej się mylisz... (naprawdę życzliwie). ;)


Ps - Co do mnie = proponuję ponownie przeczytać, co napisałem (poprzednio), a "wróżenie" zostawić innym.

Pozdrawiam (serdecznie i na wesoło...) .:)
 

mariof

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
(nie mogłem się powstrzymac od tego offtopica :D )

Mam nadzieję, że to nie o mnie "piszesz" (nick), bo jeżeli o mnie, to ...mam nadzieję że innych sprawach mniej się mylisz... (naprawdę życzliwie). ;)


Ps - Co do mnie = proponuję ponownie przeczytać, co napisałem (poprzednio), a "wróżenie" zostawić innym.

Pozdrawiam (serdecznie i na wesoło...) .:)
tym razem " nie chwytam" - skleroza?. Faktycznie zrobił się totalny "OFF":(. To moja ostatnia, niemerytoryczna, wypowiedź w tym wątku - przepraszam za gadulstwo. Jeżeli pxl666 (bardzo aktywny) zechce założyć nowy, "futurystyczny" wątek to fajnie:).
Serdecznie pozdrawiam,
 

baraqs

New member
Pamiętajcie, że ten Offtopic, nie dla wszystkich jest off, ja dzięki przeczytaniu wszystkich postów, dzięki podjętej przez was dyskusji, też zdecydowałem się na kamerę HD HV20, a miałem kupować SD NV-320 co by było wielkim błędem.
Cieszę się, że mogłem trafić na tak bogatą w argumenty dyskusję, i myślę że jeszcze nie jednego przekonacie do tego, aby inwestować w przyszłość.
Ja ze swojej strony dziękuję
 
Prośba

baraqs napisał:
Pamiętajcie, że ten Offtopic, nie dla wszystkich jest off, ja dzięki przeczytaniu wszystkich postów, dzięki podjętej przez was dyskusji, też zdecydowałem się na kamerę HD HV20, a miałem kupować SD NV-320 co by było wielkim błędem.
Cieszę się, że mogłem trafić na tak bogatą w argumenty dyskusję, i myślę że jeszcze nie jednego przekonacie do tego, aby inwestować w przyszłość.
Ja ze swojej strony dziękuję


Witam , jestem ciekaw Waszej opinii na temat Sony HVR-HD1000E ,która mimo sporej różnicy cenowej względem wspomnianego Canona HV20 również zaliczana jest do sprzętu amatorskiego .
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
- zdecydowany na HD Grzesiek -
P.S. Na forum jestem zielony, sorka za ew.błędy w adresowaniu.To mój pierwszy post.
 
Do góry