KU6500 czy MU6400?

Tomi12321

New member
Witam,

potrzebuję TV 55 cali do 4-4,5 tys. zł, 4K (niekoniecznie z matrycą 120hz)

w grę wchodzi samsung i ew. sony i panasonic.

Czy jest duża różnica między modelami ku6500 a mu 6400??

czy warto wziąć tv z 2016 czy raczej obstawić z 2017?

czy ew. oprócz tych dwóch tv polecacie coś jeszcze samsunga?
 

Tomi12321

New member
Zrobiłem obeznanie w marketach i tak:

55ku6400 - 3300
55MU6100 - 3300
55MU6400 - 4000
60KU6000 - 4000

Który byście polecali?????

bardzo proszę o pomoc!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej wielkości i klasie powinien być bez łaski 4K i 100 Hz.
Za 5199 zł masz extra Samsunga 55MU7002 i to z kalibracją gratis.

Jeśli Sony to 55XD8505 za 4799 zł
Ale świetne recenzje zbierają modele TCLa 55P60 za 2850 zł .
Na matrycy Va, super czerń , kontrast 7900:1, Android 6,0 z zapasem pamięci z kalibracją gratis.

Jest też 55S7906 za 2799 zł z matrycą 100Hz
http://www.hdtv.com.pl/forum/1382146-post152.html

Z Twoich - Samsung 60KU6000
 

Tomi12321

New member
dzięki za odpowiedź. Proszę jeszcze o wskazanie czym ta 60 calowa wersja różni się od najnowszego modelu MU6400 - czy są jakieś istotne różnice??
 

Tomi12321

New member
a czy mu6470 też ma matrycę VA?

raz jeszcze proszę o wskazanie istotnych różnic między 55mu6170 a mu6470 bo zastanawiam się już tylko nad tymi dwoma modelami - a różnica w cenie to 900 zł - czy warto zapłacić więcej (tylko za co konkretnie)??

z góry dzięki za pomoc!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MU 61 ma matrycą VA , MU 64 ma matrycę IPS od LG.
Obydwa modele są 50Hz, lepsze pokrycie kolorów ma MU 64.

A jakie masz preferencje ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?
 

Mikkonen

New member
Kiki, może zapytam inaczej, ponieważ nie orientuje się w ofercie produktów marki TCL powiedz mi jako specjalista, jakie modele tej firmy polecasz w rozmiarze 60 lub 65 cali w kwocie powiedzmy do 6000zł. Wiem że te telewizory mają Androida a to super sprawa, i zaczynam brać je pod uwagę przy zakupie nowego TV. Podobno mają też niezłe matryce i czerń. Jestem w stanie wstrzymać się z zakupem nawet do końca roku jeśli ma wyjść jakiś ciekawy model tej firmy w dobrej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że tak. Firma TCL odrobiła już lekcje i produkuje nie to co chce , ale to czego oczekują użytkownicy. A to świadczy już o działaniach na wyższym poziomie bo wsłuchuje się w rynek.
Dziś wjeżdża seria C70 - więc będzie wiadomo czy jest dalsza kontynuacja jakości .
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/133249-tcl-p70-c70-test-telewizora.html
A modele o które pytasz, czyli z Quantum dot - seria X2, będą dostępne koniec wakacji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...gii-kropek-kwantowych-qd-lepszy-od-oleda.html
Więc tyle już chyba wytrzymasz.
 

Tomi12321

New member
A jakie masz preferencje ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Ile masz max kasy ?

Oglądam głównie wieoczorami dużo filmów,seriali. piłkę od czasu do czasu też obejrzę. oglądać będę z odległości ok 2,7 m,raczej na wprost tv (może max 0,8 m na bok)
obecnie nie mam żadnego (od ok. 5 lat)
mój budżet to max 4,5 tys (ew. chciałbym do tego soundbar - można w zestawie za 1 zł dostać).
na placu boju pozostają 55mu6170 i 55mu6470 - z uwagi na matryce VA myślę bardziej o tym pierwszym (nie wiem tylko czy wyższy model ma zdecydowanie lepszy obraz - bo głównie na tym mi zależy).
jeśli odrzuiłbym mu6470 to pozostaje kwestia ku6470 a mu6170 - (tylko tutaj różnica jest 8 i 10 bitów, - czy jest to odczuwalne?)poz tym ku6470 ma kryształki.
Myślę jeszcze nad ks7000 ale już tylko w modelu 49 -bo budżet mnie trzyma - i nie wiem czy rezygnować z aż 6 cali :)

proszę o pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jedyne co zawsze zostaje na lata , to wielkość ekranu.
Zdecydowanie 55".
Ten nowy TCL C70 - jak na razie - super. Ceny mają podać w tygodniu.
 

Tomi12321

New member
dzięki,

a czy matryca pls w samsungu mu6470 jest ok?
czy testował ją ktoś? jak wygląda czerń na tv??
jestem prawie zdecydowany na mu6470, ale tylko ta matryca mnie troszkę niepokoi.

ktoś może coś o niej napisać?dzięki!!
 

vanishHD

New member
PLS = IPS, więc o dobrym kontraście i czerni zapomnij.

Skup się na:

Samsung UE55KU6400 (SVA, czyli czyli czerń + kontrast + dobre kąty widzenia).
Oraz na tych z klasyczną VA (czerń + kontrast + słabe kąty):
Samsung UE55KU6470, TCL U55P6046, Thomson 55UC6406.

Dużo poniżej twojego budżetu, a do filmów jak znalazł.
 

gm20

New member
Nie polecam mu6400

Kupiłem Samsung 49mu6472 / mu6400. Jakość obrazu w dzień jest ok, kąty widzenia też. System operacyjny działa szybko i sprawnie. Jednak jest jedno wielkie ALE... Podświetlenie matrycy. W ciemnym pomieszczeniu widać nierównomierne podświetlenie w rogach ekranu (jasne plamy). W zasadzie odbiera to cała przyjemność oglądania, ciemne sceny w filmach wyglądają koszmarnie.

Napisałem do serwisu Samsunga, odpisali że to normalne i polecają ściemnic ekran na min i włączyć tryb eko na maksa. Na początku pomyślałem, ok. Poprawie ustawienia i będzie dobrze. Jednak po tym co wtedy zobaczyłem uznałem taka poradę jako ponury żart serwisu. Oczywiście podświetlenia wtedy nie widać, problem jest taki że wtedy mało co widać.

Wcześniej miałem różne telewizory, ostatnio Sony ex500, który po za tym że był stary, wolny, nie miał 4k - w ciemnych pomieszczeniach radził sobie świetnie.

Podsumowując, jak ktoś ogląda głównie w ciemnych pomieszczeniach to warto poszukać czegoś innego, szkoda nerwów.
 
Do góry