Któy z tych modeli??

radosz0

New member
W ciągu tego miesiąca chciałbym kupić LCD-ka i zastanawiam się nad tymi modelami. Mógłby ktoś doradzić który z poniższych jest najlepszy. Tylko proszę nie piszcie lepiej trochę dołożyć i kupić lepszy! Nie moge dołożyć ani grosza powyżej 2000zł.

PHILIPS 32PFL5322

LG 32LB75

SAMSUNG LE32R81B

SAMSUNG LE32R81B

Philips 32PFL7762

PHILIPS 32PFL3312

PHILIPS 32 PFL 7332

Samsung LE32R83B

SAMSUNG LE32S86BD

SAMSUNG LE32S81BX

Niestety linków nie mogłem dołączyć :hmm:
I w ogóle na co zwracać uwagę przy zakupie, brak czego to grzech ?
Chyba w większości tych LCD nie ma DVB ale to chyba nie problem jeśli mozna kupić tuner osobno ?
Z góry dzieki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z tych żadnego - poczekaj na Sharp 32 D 44
ma DVB- http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-E48EAA27/pl/hs.xsl/18_18035_3135303738_PLK_HTML.htm

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 

radosz0

New member
Hmmmmm

Że tak zapytam polecasz go bo porównywałeś go z tamtymi czy po prostu darzysz sympatią tę firmę. W porównaniu chociażby z Samsungiem LE-32M86BD czy Philipsem 32PFL78652D ma gorsze parametry.
Poza tym czy DVB-T jest z kodowaniem mpeg-2 czy mpeg-4.
W Polsce ma być mpeg-4 wiec i tak DVB-T nie można zaliczyć do zalet. Zresztą wymienione wyżej modele też mają DVB-T.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyobraź sobie że znam wszystkie. Wszystkie przeszły przez moje ręce.
Nie powiedziałem że inne nie mają DVB.
Chcesz kupić te co piszesz kup. Ale ja wybrałbym z tych wszystkich Sharpa i to z wielu przyczyn :D
 

radosz0

New member
To może napisz w czym są lepsze bo ja to serio jestem zielony. Z tego co widzę to Sharp ma kąty mniejsze, luminancje mniejszą, te dwa co podałem są 100Hz. Na co mam zwrócić uwagę.
No i jeszcze ta kwestia DVB-T co z tego że te LCD-ki mają DVB-T jesli jest z kodowaniem mpeg-2 a w Polsce ma być mpeg-4.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DVB się na razie nie przejmuj . Jeszcze nie wiadomo dokładnie jaki system i kiedy.
Cyferki też odłóż na bok - idź do sklepu postaw obok siebie i wybieraj z sygnału jaki będziesz miał w domu - ale na własne oczy.
 

radosz0

New member
Łatwo się mówi. To nie jest zakup lizaka. Kupię TV z mpeg-2 okaże się że w Polsce będzie system mpeg-4 i po ptokach. Poza tym w sklepie tak nie sprawdzisz różnicy miedzy jednym a drugim telewizorem. Trzeba się trochę pobawić ustawieniami i dopiero można coś powiedzieć. Wątpię żeby tv w sklepie były ustawione na maxa bo mam wrażenie ze te konowały w sklepie to się znają na rzeczy jak ja na mongolskim balecie.
Nie wiem ... transkodery mpeg-4->mpeg-2 bardzo paprają jakość ? Czy może w ogóle kupić tv bez DVB-T i potem dokupić solo tuner?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ludzie kupują codziennie w Polsce kilkaset telewizorów i nie biorą sobie do głowy. Ja też.
 

radosz0

New member
Doradź tylko czy lepiej bez DVB i potem osobno dokupić w zależności od tego jakie będzie kodowanie czy kupić z mpeg-2 i potem transkoder i już więcej nie zawracam głowy.
 

radosz0

New member
Oki dzięki.
Miałem już nie męczyć ale skoro miałeś do czynienia i z Samsungiem LE-32M86BD, Philipsem 32PFL78652D i z Sharpem LC32D44E-BK zdradź w czym ten ostatni tak przewyższa konkurencję bo pewnie zdecyduję się na któryś z nich. Wiem że najlepiej byłoby na własne oczy zobaczyć ale w pobliżu nie ma sklepu w których byłyby wszystkie modele i pewnie dokonam zakupu w internecie bazując właśnie na opiniach innych.
 

radosz0

New member
Faktycznie jak więcej o LCD poczytać to zgodzę się że Sharp to lepszy wybór ale jak to bywa im się więcej czyta tym ma się więcej wątpliwości i teraz waham się między Sharp LC-32D44E a Toshiba 32R323500PG. A miedzy tymi dwoma, który byś bardziej polecał? Wciąż Sharp?

 

radosz0

New member
:) Nie przejmuj się :)
Szukam po necie jakiś złych opinii na temat tych LCD-ków i nie bardzo mogę znaleźć ;/
Wiadomo nie ma co porównywać z TV za kilka tysiaków ale chyba za tą cenę, którego bym nie wybrał to źle nie będzie.
Ale chciałbym żeby ktoś kto zjadł żeby na LCD powiedział mi jednoznacznie kup ten bo jest lepszy.
Poczekamy zobaczymy może ktoś się odezwie. Kiki polecił Sharpa ale w porównaniu z tymi pasztetami, które wcześniej napisałem nie wiem jak w porównaniu z Thosibą.
 

MJot

Member
Toshiba to sprawdzony model i na SD widać róźnicę na korzyść 100Hz. Przy czym uważaj na spiralę, w którą wpadasz. Na początku ustawiłeś próg finansowy na 2000zł, Toshiba to ok. 2200zł, a jak znam życie to zaraz ktoś Ci napisze, że za 2600 masz Philipsa 7603 z Ambilightem...

Toshiba R3500 moim zdaniem to rozsądny kompromis między jakością a ceną. I wybrałbym ją zamiast Sharpa.
 
Do góry