Ktoś chętny, robimy zrzutke?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A po co przerabiac? Kupujesz zwykly transformatorek w ladnej obudowie i po problemie. Nawet Audiofilsko by to wygladalo, kolejna skrzynka :)
Transformator 230V/110V 500VA , sklep Eltrox.pl
Transformator 230V/110V 2000VA - Przetwornice napięcia - Elektronika , sklep Eltrox.pl
Właśnie po to :
Miałem kiedyś coś takiego, strach było do tego podejść. Do tego buczało.
Nie moja branża, ale ja osobiście nie mam zaufania do tych urządzeń.
To my tu ciułamy na audiofilskie kable zasilające, a tu taki transformatorek ma wszystko zepsuć?
:) Dodatkowo raczej już w Polsce nie sprzedaż takiego sprzętu na 115 V.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Właśnie po to :

To my tu ciułamy na audiofilskie kable zasilające, a tu taki transformatorek ma wszystko zepsuć?
:) Dodatkowo raczej już w Polsce nie sprzedaż takiego sprzętu na 115 V.

Na temat "audiofilskich" kabli zasilajacych nie wypowiadam sie bo i tak w scianie mam zwykla linke a transformator przed zasilaniem naszych skrzynek to chyba bylby na plus, bo teoretycznie zniweluje drobne skoki napiecia.

Dodatkowo w tygodniu zwrocilem uwage na UPS, mam w firmie przemyslowe UPSy jest tam ekran i monitor pradu i napiecia. Zaciekawilo mnie ze w sieci firmowej na wejsciu zasilania posiadam 225V, zamiast 230v. Ups rownowazy napiecie i daje na wyjscie rowne 230V.

Wniosek z tego panie Krzystofie taki ze jak juz "wiezysz/bawisz" sie w audiofilskie kable zasilajace to powinienes sprawdzic prawidlowosc uziomu w swoim domu i/lub zapewne zainwestowac np. w takiego ups aby zasilanie bylo stale.

Od taka "fanaberia" nie biezcie wszystkiego na powaznie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na temat "audiofilskich" kabli zasilajacych nie wypowiadam sie bo i tak w scianie mam zwykla linke a transformator przed zasilaniem naszych skrzynek to chyba bylby na plus, bo teoretycznie zniweluje drobne skoki napiecia.

Dodatkowo w tygodniu zwrocilem uwage na UPS, mam w firmie przemyslowe UPSy jest tam ekran i monitor pradu i napiecia. Zaciekawilo mnie ze w sieci firmowej na wejsciu zasilania posiadam 225V, zamiast 230v. Ups rownowazy napiecie i daje na wyjscie rowne 230V.

Wniosek z tego panie Krzystofie taki ze jak juz "wiezysz/bawisz" sie w audiofilskie kable zasilajace to powinienes sprawdzic prawidlowosc uziomu w swoim domu i/lub zapewne zainwestowac np. w takiego ups aby zasilanie bylo stale.

Od taka "fanaberia" nie biezcie wszystkiego na powaznie.
Dobrze, że napisałeś to pół żartem, bo
1) w kable zasilające się nie bawię, i tez to napisałem dla hecy
2) UPSów używam od 8 lat, z powodu mojego dostawcy prądu - zbyt często wyłączał prąd be ostrzeżenia, więc coś o tym wiem
3) przerabianie sprzętu/ kupowanie dodatkowego transformatora/ wpinanie znów czegoś w gniazdko - to nie dla mnie - delikatnie mówiąc. Wolę poczekać, na pewno wpadnie aukcja ze sprzętem na 230V zamiast się bawić w ten sposób
Cena bardzo uczciwa
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chcesz dual mono zamieć na takie coś :D

Na cos zeby mialo rece i nogi i aby gralo.

Szczerze to zona slucha glosu z TV a nie wzmaka, nawet nie chce jej sie go wlaczac. A ja w sumie filmow w tv nie ogladam tylko od czasu do czasu muzyka leci z telefonu, to wtedy zalaczam wzmaka.

Najzwyczajniej denek sie chyba marnuje.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To na co Ci stereo w salonie ;)
Kup soundbara i tyle.

Tez byla taka mysl, chcialem glosniki zabrac do salki ale zona nie odda. Heco 1000 robia za Mebel i szczerze mnie sie tez to podoba wiec zostaja. No i zawsze muze mozna posluchac np. Jak sie griluje na tarasie.

Wiec nie chce za duzo wydawac $, a z drugiej strony chcialbym cos z BT i wbudowanym DAC
 
Do góry