Który zestaw wybrać Elac czy Dali lub KEF ?

remo179

New member
Jak w temacie - mój wybór padł na dwa zestawy 5.0:

1.Elac FS77 + BS72 + CC71
2.Dali ZENSOR 7/1/VOCAL

i jeden ewentualny 5.1

3. KEF Q900 + 1 KEF Q300 + KEF Q600C + KEF Q400B

Wybrany zestaw będzie grał z amplitunerem Yamaha RX-V781. Jeśli chodzi o przeznaczenie to głownie muzyka (sporadycznie film), radio. Muzyka wszelkiego rodzaju (klasyka, Oldfield, OMD, disco, rock na CD i wszelkich formatów bezstratnych które amplituner pociągnie).

Dodaję że zestaw nr 1 to najtańsza opcja a nr 2 i 3 różnią się cenowo w okolicach 300 zł. Aby nie było niepotrzebnych pytań zestaw nr 3 jest z dystrybucji UK.
Chcę głośniki kupić w całych zestawach bo jakby nie patrzeć tak wychodzi najtaniej.

W związku z powyższym proszę o sugestie, porady co mam wybrać ?
Ps. Wspomnę też, iż czym mniejsze gabaryty głośników tym lepiej dla mnie (mało miejsca - szczególnie na fronty).

Z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Może będę nie oryginalny ale czy nie lepiej do takich potrzeb pójść w stronę stereo. Za tą samą kasę kupisz lepszy jakościowo zestaw 2.0.
 

remo179

New member
@Kejup

A co mi zaproponujesz w tych pieniądzach ?

Może w sprawie tych zestawów ktoś z forumowiczów się wypowie ...
 
Ostatnia edycja:

remo179

New member
Ta Klipsch i Onkyo :D ha ha ha

@Rafal7

nie wiem o co Ci chodzi, czyżbyś bił do wypowiedzi poprzednika ?

Ps. Ze stereo to mógłbym kupić Kudos X2 z dystrybucji UK (za niecałe 4K) ale jakoś ich wygląd mi nie leży, nie wspominając o tym, że nawet nie wiem gdzie ich można odsłuchać (mieszkam na śląsku).

Więc jak wygląda sprawa z tymi zestawami - które tu zaprezentowałem czyżby miały same wady ?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie. Możesz posłuchać tego co mam w opisie.
Jeśli chodzi o propozycję to najpierw podaj jaki metraź i czego oczekujesz to wtedy będzie łatwiej choć i tak polecam odsłuch przed zakupem bo ja już się sam przekonałem że to co piszą w sieci a rzeczywistość czasem nijak ma się do siebie :)

P.S.
Zainteresował bym się ofertą Studio 16 Hertz również z drugiej ręki.
 
Ostatnia edycja:

remo179

New member
Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie. Możesz posłuchać tego co mam w opisie.
Jeśli chodzi o propozycję to najpierw podaj jaki metraź i czego oczekujesz to wtedy będzie łatwiej choć i tak polecam odsłuch przed zakupem bo ja już się sam przekonałem że to co piszą w sieci a rzeczywistość czasem nijak ma się do siebie :)

P.S.
Zainteresował bym się ofertą Studio 16 Hertz również z drugiej ręki.

@Kejup

Te Studio 16 Hertz 16 to olbrzymy - pisałem im mniejsze tym lepiej, co do Twoich monitorów to ja jednak muszę mieć fronty (nie mam miejsca na podstawki i nie będę wieszał głośników podstawkowych na ścianie bo większość ma bass reflex a nie mam jak wcześniej pisałem dużo miejsca)

A więc wracając do meritum tematu - co powiecie na wspomniane wcześniej zestawy ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybrany zestaw będzie grał z amplitunerem Yamaha RX-V781. Jeśli chodzi o przeznaczenie to głownie muzyka (sporadycznie film), radio. Muzyka wszelkiego rodzaju (klasyka, Oldfield, OMD, disco, rock na CD i wszelkich formatów bezstratnych które amplituner pociągnie).

W tym przypadku zdecydowanie uderz w stereo. Tylko ja by sprzedał amplituner kd i kupił klasyczny wzmacniacz stereo + kupił porządne źródło w zależności od potrzeb (kompakt cd lub odtwarzacz strumieniowy). Jak duży masz pokój?
 

remo179

New member
Wymiana amplitunera nie wchodzi w rachubę. Specjalnie go kupiłem dla opcji sieciowych, strumieniowania materiału z serwera nas oraz zasobów sieci. Ponadto używam go również do multiroom-u przy użyciu musiccast. Co do samego stereo nie wykluczam zakupu lampy w przyszłości do tego celu. A jako dodatkowe źródło posiadam odtwarzacz cd Onkyo.

Jednak nalal nie wybralem głośników i dlatego pytam was o zdanie na ten temat - czekam na konkretne wypowiedzi
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kefy seria q jakas dziwna opinie ma w internecie, niby niewypal.

Zensory to chyba najpopularnieszy zestaw, aczkowiel jak poszukasz na forum to kto porownywal zensory do Heco przewaznie bral heco.

Zensorow z lampa jeszcze nigdy nie widzialem. Ale Heco Celan 702 owszem tylko te juz drozsze.

Kolega wyzej zapewne mial na mysli Heco music style 900 200 center2
 
Do góry