Który z wymienionych: Panasonic TH-42PV70 czy TH-42PV80 czy Samsung PS42A451?

milion

New member
Zbieram się własnie żeby do mm pojechać i tam postawić obok Q91 i A451... Sam Q91, który widziałem na półce w ART DOM'ie prezentował się fatalnie - pisałem już o tym - bardzo ciemny obraz, natomiast A451 nawet w towarzystwie LCD grał więcej niż dobrze, naturalne i miłe dla oka kolory, a programy z kabla też niewiele gorsze niż na CRT.

I dziś mam nadzieję "klamka zapadnie" i zdecyduję się na jeden z tych TV.

Masz inne spostrzeżenia w kwestii Q91? Może ten jeden egzemplarz był felerny?

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Milion, może będziesz pierwszym, kto dokona na spokojnie porównania tych dwóch telewizorów. Czekam(y) na wyniki. :)

ArtS :)
 

Leszczu

New member
Milion ale sie usmialem z twojego postu kiedy opisywales sprzedawce:eek:k:
ja powiem tyle dzisiaj w sklepie dla Boosow:)MM ogladalem plazme samsunga P96-58 cali i powiem tyle LCd to porazka:grin:
czekam na ukamieniowanie od posiadaczy LCD:grin:
Obraz niedosc ze wielki to extra.
 

Michal_2007

New member
Co do ww. plazm to:

- Samsung Q96 (model na UK, dostepny w PL w EW) ma kompensacje ruchu (movie plus, lub "poprawa filmow" - ogolnie - wiadomo - filmy wygladaja bardziej teatralnie), powinien to tez miec Q91 (ten sam model, tyle ze na PL i ZTCW nie ma "znaczka" [certyfikatu] HD Ready, nie ma DVBT (?) - to i tak jak wiadomo u nas bez znaczenia); nie ma 100 Hz i 24fps, za to czern ponoc lepsza niz w PV70
- Ten nowy A451 ma 100hz, nie ma movie plus
- Panas PV/PX80: 100Hz, 24fps, brak kompensacji ruchu (nie ma jej nawet LCD LX70), slot na karty SD,
- Panas PV70, 100hz, brak ponownie kompensacji, brak 24p, obraz ze zwyklego DVD po componencie wyglada bardzo OK

Zauwazylem ze Panasonici maja naprawde niskie zuzycie pradu, 251 i 260W, podczas gdy Q96 juz circa 360W (a tyle to "ciagnie" full HD PY80)

tyle ode mnie, mam nadzieje ze cos komus pomoglem
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że jak się odmienia słowo Panasonic przez przypdaki, to lepiej napisać przez "k". Inaczej wychodzą ...nici. Inaczej mówiąc Panasonic, ale np.: Panasonika, Panasoniki.

ArtS :)
 

w_wilk

New member
Dla mnie Q91 jest nie do zaakceptowania ze względu na artefakty występujące w przypadku ruchu. Jak to rozwiązali w nowych Samach?
 

Ryszards68

New member
Artefakty też się zdarzają! Tylko czy to jest wina telewizora, czy nadawca przegina z kompresją sygnału? Ciekawe czy istnieje taki TV, który tego nie ma?
 

w_wilk

New member
Q91

Ja rozumiem artefakty z powodu słabej jakości sygnału, ale z tego co widziałem Q91 potrafi je wprowadzać nawet dla DVD. Szczególnie uciążliwe wydawało mi się to zjawisko w przypadku ruchu głowy człowieka.
 

Michal_2007

New member
Proszę nie cytować poprzednika. To niepotrzebne powtórzenie wypowiedzi, która jest tuż powyżej. ArtS :)

ale to jest nieuniknione, taki jest niestety efekt uboczny kompensacji ruchu, taka jakby para wodna na krawedziach. Ale za to film zupelnie inaczej (czyt. lepiej) sie oglada, wieksza ilosc szczegolow jest dla nas widoczna.

Nawet NaturalMotion Philipsa sie tego "efektu" nie ustrzegl, a to przeciez jeden z lepiej dopracowanych systemow. A najgorzej chyba to wyglada na LE40F86...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sittek

New member
ArtS007 napisał:
Inaczej mówiąc Panasonic, ale np.: Panasonika, Panasoniki. ArtS :)
A może lepiej Panasonic'a ? :) bo Panasonika bardziej kojarzy się z Panasoniksem czy innymi tego typu podróbkami :)

ps.Milion u mnie też masz Respect za tego SuperSprzedawcę :)
 

sittek

New member
Według słownika pwn: Panasonic (produkt marki Panasonic) -ica, -ikiem; -iki, -iców oraz zgodnie z zasadami pisowni nazwy firm wytwarzających artykuły oraz nazwy marek firmowych pisze się wielką literą.
Dlatego jak nie napiszemy będzie dobrze :)
 

milion

New member
Witam Szanownych Waćpanów!

..to tak po lekturze epickiej opowieści o sarmackiej szlachcie ;)

...właśnie dziś odbieram swego Samsunga A451... cena 3169 PLN (zakup przez sklep online), odbiór w RTV Euro AGD, a dla ułatwienia i przyjemności ratki x30, oczywiście 0%, więc rata jakieś 105 PLN... to tak gwoli "formalności"...

...Porównanie, o którym pisałem wypadło oczywiście na korzyść A451 - stąd decyzkja o jego kupnie... zadecydowało kilka drobiazgów:

1. cena - generalnie ciężko znaleźć już gdziekolwiek ten model w Łodzi, a jak już się pojawia to kosztuje w okolicach 3999 PLN. Za sprzęt o klasę niemal niższy i uboższy w nowoczesne rozwiązania (100Hz, tuner cyfrowej telewizji naziemnej - umknął mi gdzieś skrót) cena o niemal 1000 PLN wyższa. Masakra!

2. jakość obrazu - obraz faktycznie na Q91 jest gorszy, ciemniejszy. Nie ma tej wyrazistości kolorów i naturalnego ich wyglądu.

3. wygląd - prezentuje się zgrabniej i delikatniej.

4. subiektywnie dobre samopoczucie tego dnia... miałem już dość szukania i stwierdziłem, że kupuję... pojechałem obejrzałem, wróciłem i zakupiłem... i jeszcze mi się humor poprawił :)

W kwestii sprzedawców mogę dodać tyle, że nie ma zasady, choć ART DOM'u nie polecam, w każdym sklepie możemy spotkać kogoś kto się nie zna... W sklepie, w którym kupuję ten TV też pracuje taki jeden miły Pan, z tym, że na jego obronę mogę powiedzieć, że stara się bardzo, choć wiedzę ma znikomoą, a jego swierzchnik powinien chyba kierować zespołem chińskich zbieraczy ryżu, bo sposób w jaki zwraca się do swych podwładnych nasuwa skojarzenia właśnie z odzianym w ciasny, wypłowiały, zielony mundurek skośnookim żołdakiem z bambusowym kijem pod pachą... ehhh... ale dzięki jego wiedzy (życiowej) kupiłem ten TV za cenę podaną wyżej a nie za tą z półki, czyli 3999 PLN, promocyjną, czyli 3499 PLN zdjęli w dzień wprowadzenia rat x30 - 0%...

Tak przy okazji zapytam na końcu, wszelkie kable do podłączenia TV do kina będą w kórymś z pudeł, czy muszę je dokupić oddzielnie?
I czy polecacie cinch'e czy HDMI?

Pozdrawiam Waćpanów zbierając się już wartko ku wyjściu, by zakup czym prędzej poczynić... ;)
 

acton777

New member
Bez reklam
Dzisiaj odebrałem, w Poznaniu PV80. Cena 3449 :grin: Nie ma PIP, jak A451, ale z jednym tunerem to i tak mało funkcjonalne. Do Samsungów jakoś nie mam zaufania, widziałem ich wiele, przy róznych sygnałach i nie podobały mi się. Jedyny plus dla nich to design, reszta to Panas rządzi :eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sittek: w polskiej pisowni apostrofu używamy w przypadku, gdy nazwa kończy się np na "e". W przypadku Panasonika apostrofu nie używamy.

Będąc przy nazwach firm, to bawi mnie odmiana słowa Sony, jako np. Sonego. Przecież to nie jest osoba.

Dziś miałem prawie chęć zabrania Samsunga pod pachę i jazdy do domu. :) Jest śliczny i gra przyzwoicie.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

milion

New member
no dziś testy zaczynam... wczoraj goście mnie nawiedzili i zabawiliśmy nieco, stąd opóźnienie w testach... kinko podpięte, antenę jakąś nabalkonową muszę zakupić - jakieś propozycje? coś taniego i funkcjonalnego...
zobaczymy, zobaczymy...

Panasonic niestety mnie nie przekonał... choć dla teściów może kupimy PV80 - 37 cali :)
będzie porównanie... ale to po testach zapadnie decyzja...

ArtS co Cię powstrzymało ;)

w kwestii lapsusów językowych i odpowiednich form gramatycznych wypowiadać się nie będę, choć osobiście na słuch bardziej pasowało mi "odmienianie" obcych nazw poprzez do niezmienionym temacie (całej nazwie właściwej) po apostrofie właśnie dodać polską końcówkę... wszelkie spolszczenia brzmią jakoś tak naciąganie, żeby nie powiedzieć chodnikowo kolokwialne...

Pozdrawiam...
 

acton777

New member
Bez reklam
42 ;) w eurortv, kupowany przez net, w sklepie cena dla naiwnych=4600 :D
Dodatkowy plus to 10 dni na oddanie sprzętu bez podania przyczyn ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry