Ktory z tych tv 55+?

kjarzyna

New member
Bez reklam
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 2?
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Glownie na wprost ?
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na poludnie i zachod, tv na wprost okien. Wbrew temu pokoj wcale nie jest bardzo jasny
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung Lcd37b650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Super obraz, maly input lag
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder n!
10.Jakie urządzenia ? Ampli Onkyo, nbox , ps3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne,
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Hd
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Od czasu do czasu
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, kolo 3godzin
16. Pferencje co do marki ? Samsung, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? Min. 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Bardzo kiepska czerń, clouding, inne nieporzadane "zjawiska"
19.Węcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorem, ale córka oglada bajki za dnia
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000

Moje typy ps51/60e6500, ue55es6800, Sony 55NX720, Sony 55HX750
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te telewizory są narażone zarówno na Clouding jak i na gorszą czerń.
Ale jeśli musi być tylko z tych dwóch firm to brałbym Samsunga ES 6800.
Sprawdź jednak koniecznie przed zakupem i clouding i podświetlenie.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kiki nie musi to byc czrerń Pioneera Kuro, po prostu by czerń nie byļa szara przy nocnym oglądaniu.
Inaczej. Chce kupic taki tv na ktorym widziałbym wyrazna różnicę w jakości obrazu w porownaniu z moim lcd, jakosc która cieszy oko i powoduje zachwyt
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak też myślę. DO Pioneera to wszystkim daleko. Ale mniejszy input lag i lepszą czerń ma Philips 55PFL 6007
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena Philipsa mocno nie odstaje od Twojego poziomu. Napisz na PW dostaniesz info.
Co do plazmy - ile % zamierzasz grać w gry ?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Gram tak moze z 1-2 godzin dziennie.
Najbardziej zależy mi na jakości obrazu. Chcialbym , zeby mi sie nie chcialo od nowego tv odchodzic, zeby było wow.
Uwielbiam oglądać z żoną filmy wieczorami i chce żeby ogladanie sprawialo radosc.Czerń, kontrast, kolory,płynność, szczegóły.....to jest to czego pragnę
Dzwiek mam cudony z kina Onkyo. Chcialbym zeby to samo bylo z obrazem
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli koniecznie jakość obrazu, to według mnie sprawdzi się lepiej Sony - ma lepszą paletę barw niż Samsung. Zwłaszcza NX720 - ma panel z gorilla glass z przodu, dzięki czemu będzie mieć świetną czerń i wysoki kontrast. Tylko pytanie - ten tv kupujesz z podstawą czy bez?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Jeśli koniecznie jakość obrazu, to według mnie sprawdzi się lepiej Sony - ma lepszą paletę barw niż Samsung. Zwłaszcza NX720 - ma panel z gorilla glass z przodu, dzięki czemu będzie mieć świetną czerń i wysoki kontrast. Tylko pytanie - ten tv kupujesz z podstawą czy bez?

Chyba nie czytales moich warunkow i potrzeb. Tv ma wisiec to po co mi podstawa
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czytałem, tylko wiem że w wielu sklepach dołączają podstawę "za darmo - ale trzeba mieć" a cenę podniesiono i tak o 900zł, więc wtedy w 6tyś się nie zmieścisz. Jeśli udało by Ci się znaleźć sklep w którym sprzedają bez podstawy (około 5500zł) to była by to naprawdę świetna oferta :)
 
Do góry