Który z podanych TV Led brac

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam

Obecnie posiadam Samsung LCD B650 w wersji 37" Jestem z niego generalnie zadowolony lecz jest troche mały.
Chce kupic jeden z podanych nizej tv

Sharp 60LE635 (musiałbym lekko rozsunąc kolumny na scianie, bo mam między nimi tylko 132 cm)
Sharp 52LE830
SONY 55EX725

Choci moi głownie o to że mam w pokoju słońce (okna na południe) dlatego szukam raczej czegos z matową/półmatową matrycą. TV bedzie podpięty z N-ką i PS3 przez amli Onkyo 667
Najważniejsze - OBRAZ
TV oglądam głównie wieczorami, w dzień dziecko ogląda sobie bajki. Jak mam czas to ciupnę sobie parę godzin w PS3
Acha - budżet koło 6k


Czekam również na inne, może lepsze sugestie

TV muszę kupić w tym miesiącu
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kiki od ekranu do sofy mam od 4,5 do 5m. Powiedz prosze czy ten Sony ex720/725 jest jakosciowo porownywalny do le830?
Rozwazam jeszcze model hx720 ale niestety 46 to najwiekszy jaki jest dostepny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ekran 46" - to za mały do tych warunków.
Minimum rzeczywiście to 52 LE 830 Sharpa.
Ale ja brałbym najpierw taką na początek po korzystaniu z wielkości 37",
chyba że większość oglądanych kanałów to HD .
Wówczas Sharp 60LE 635
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Tak kiki mam full pakiet N-ki, wiec wiele kanałów HD. Ten 60 calowy sharp jest super, tylko że jak napisałem musiałbym rozsuwać głośniki (wiszą po obu stronach TV) Ten sharp ma 138 cm szerokości, a między kolumnami mam 132cm. Aczkolwiek cena tego Sharpa jest kusząca.
A czy duża jest przepaść pomiędzy Sharpem 635 a EX720 ? Bo ten drugi też mogę mieć w podobnych pieniądzach w wersji 55
 

akila

New member
EX720 ma lepszą rozdzielczość dynamiczną (wyciąga pełne 1080 linii), LE635 lepiej upłynnia obraz choć powstaje efekt opery mydlanej co nie ma nic wspólnego z poprawnym wyświetlaniem obrazu, ale niektórym może się podobać.
Ja bym brał EX720.

Nie robię reklamy ani antyreklamy, ale przed poważnym zakupem najlepiej zobaczyć różne recenzje, punkty widzenia, a na końcu samemu przetestować w sklepie, bądź jak kiki mówi zamówić prezentację do domu.

Polecam dwie stronki:
tvtest.pl
Reviews of HDTVs and monitors - FlatpanelsHD
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Akila dzieki za porade. Ten Sony bardziej podoba mi sie od Sharpa i pasowalłby mi do PS3.
Jeszcze pytanko: a miedzy EX720 i Le830 tez brałbyś Sony ?
Na czym polega zjawisko "opery mydlanej" bo nie do konca rozumiem?

Czytałem recenzje na FlatpanelsHD i sam nie wiem. Sony ma lepszą czerń, a Sharp (830) lepsze kolory

Pierwszy można kupić za 5800 (55")
a Sharpa 830 za 5400 (52")

Z tego co wiemto Sony jest 100Hz a Sharp 200
 

akila

New member
Zauważ, że na flatpanelshd napisali w plusach:
"More accurate colors than last year" czyli kolory są lepsze niż w pierwszej serii Quattrona, ale ciągle nie są wierne/poprawne/naturalne (nawet po kalibracji).

Gość który zna się na rzeczy, jeździ po kraju i kalibruje TV mówi, że czwarty subpiksel (żółty) według niego to wada a nie zaleta telewizora, popełnił nawet wpis wyjaśniający szczegółowo o co chodzi, ale nazwa strony tutaj na forum ma bana, więc nawet nie wpisuję bo będą gwiazdki, a obchodzić "zabezpieczeń" nie mam zamiaru :)

Co do opery mydlanej to jest to określenie na zbyt upłynniony obraz - oczywiście można to regulować w opcjach, ale z tego co wiem traci się wtedy na rozdzielczości dynamicznej (przy wyłączonym). Na tvtest.pl jest test LE830 tam zmasakrowali trochę ten telewizor, nie wiem czy w 100% słusznie, ale jak przeczytasz to będziesz wiedział o co mi chodzi.

Ja sam mam mega dylemat co wybrać, ale na pewno podziękuję Quattronowi, co nie znaczy, że Ty nie masz brać go pod uwagę, bo może Ci się spodobać w porównaniu do EXa. Mnie się nie śpieszy i będę oglądał/sprawdzał później swoje typy :)
 
Do góry