Który z nich lepszy 42LF652v, 43LF631v, UE43J5500

Trycekfan

New member
@up
Ok, to już mamy ustalone, że 652v ma 100Hz matrycę. Ponowię więc pytanie, czy oprócz tych trzech TV podanych w tytule warto brać jeszcze jakieś pod uwagę z segmentu 42-43 cale do 2000zł? Jest coś wartego uwagi z parametrami nie gorszymi niż z tej trójki?
 
Ostatnia edycja:

wiat

Member
A czy masz LG 43LH6047 na stanie.
Jest szansa na jakieś testy porównawcze do 42LF652V, który ma lepszą czerń, odwzorowanie kolorów.
Czy 43LH6047 ma faktycznie 100Hz panel jak tu piszą
( LG 43LH6047 - FULL HD - Smart TV - LED TV - LG Česká republika )

@kiki
Przypominam się co do LG 43LH6047

A tu fajna stronka gdzie można sprawdzić co siedzi w TV wystarczy wybrać markę TV po prawej stronie i sobie przeglądać
http://www.displayspecifications.com/
Modeli FHD LG na 2016 jeszcze nie zdążyli dopisać.
Więc liczę na kolegów z forum. Jaki panel siedzi w LG 43LH6047 i czy lepiej świeci od 42LF652V
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ktoś wpisał sobie samemu dane i to na dodatek takie które nie istnieją.
 

Trycekfan

New member
Ktoś wpisał sobie samemu dane i to na dodatek takie które nie istnieją.
Może i tak. Ostatecznie wybór padł na 42LF652V więc teraz rzeczywistość zweryfikuje czy TV spełni moje oczekiwania. Póki co mam poczucie, że dzięki temu forum udało mi się wybrać najsensowniejszy TV w zakładanym budżecie i mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
 

wiat

Member
Zapytałem LG w sprawie nowego modelu telewizora LG 43LH6047

Moje pytania:
Proszę o informację techniczną co do panelu matrycy
1. Jakie jest natywne odświeżanie matrycy w LG 43LH6047 (50 czy 100Hz)
2. Czy panel jest 8/10bit.
3. Czy 43LH6047 ma lepszą czerń, odwzorowanie kolorów w stosunku do 42LF652V

Mało jest jeszcze opinii na temat 43LH6047 i występuje jeszcze wersja 43LH604V o co chodzi z tym oznaczeniem 7/V na końcu, czy na Polskę mamy inną specjalną wersję TV


I cytuję odpowiedź jaką otrzymałem:

"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż odświeżanie tego modelu jest na poziomie 100Hz.
Różnica między modelami 43LH6047, a 43LH604V jest taka że model z literką V ma możliwość zmiany true motion, natomiast model z literką 7 nie ma true motion.
Nie posiadamy informacji odnośnie porównania modeli pod względem odwzorowania kolorów, również nie jesteśmy w stanie napisać jaki jest to panel, czy ośmio czy dziesięcio bitowy.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie która znajduje się na dole wysłanej wiadomości, jej wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.

Z poważaniem,
Paweł Nowak
LG Electronics Polska."

Reasumując
Dla tych co jeszcze nie wybrali TV.
Jest potwierdzenie, że panel w LG 43LH6047 ma 100Hz ale LG na nasz region daje wersję uboższą TV bez litery "V" bez True Motion

Więc zwycięzcą został dla mnie 42LF652V.
 

Trycekfan

New member
TV przyszedł do mnie w piątek więc mam go raptem parę dni, nie miałem okazji go tak naprawdę przetestować. Powiem tak, po przesiadce ze starego kineskopowego 21cali na 42 FHD jest ogromna różnica w jakości (szczególnie w kanałach HD).
Sam TV jest bardzo fajny, faktycznie Web OS jest płynny, Youtube i inne aplikacje działają bez zarzutu.
Z drugiej strony po takiej przesiadce każdy TV LCD będzie ogromnym skokiem jakościowym.
Podsumowując, za taką kasę i z takim wyposażeniem TV moim zdaniem wart polecenia. 3D też działa fajnie
 

wiat

Member
Widzę, że już go masz i TV działa zgodnie z twoimi oczekiwaniami - no to super.

Mój 42LF652V zamówiony dziś, może na środę kurier dowiezie.

Jak już gra u ciebie, to sprawdź czy występuje clouding i banding.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu501

New member
O co chodzi w specyfikacji telewizora LG 43LH6047 z podświetleniem ekranu?
Po przetłumaczeniu z czeskiego:
Rodzaj podświetlenia – direct led
Local dimming (podświetlenie strefowe) – brak
Czy dobrze to rozumiem jako pełne podświetlenie LED bez strefowego wygaszania? Co tam w końcu siedzi? Szklane rury CCFL czy full led? Grubości telewizora to 79,4 – o czym to może świadczyć?
Czy to rozwiązuje problem nierównego podświetlenia matrycy np. jak w modelu LG42LF652V? Jakie są zalety i wady takiego podświetlenia w porównaniu do tego z local dimming?
 

vwrafi

New member
O co chodzi w specyfikacji telewizora LG 43LH6047 z podświetleniem ekranu?
Po przetłumaczeniu z czeskiego:
Rodzaj podświetlenia – direct led
Local dimming (podświetlenie strefowe) – brak
Czy dobrze to rozumiem jako pełne podświetlenie LED bez strefowego wygaszania? Co tam w końcu siedzi? Szklane rury CCFL czy full led? Grubości telewizora to 79,4 – o czym to może świadczyć?
Czy to rozwiązuje problem nierównego podświetlenia matrycy np. jak w modelu LG42LF652V? Jakie są zalety i wady takiego podświetlenia w porównaniu do tego z local dimming?

W lf652 jest takie samo podświetlenie, czyli direct led bez wygaszania.
 

Grzechu501

New member
A ja cały czas myślałem, że LG 42LF652V ma krawędziowe podświetlenie i stąd są jego problemy.

Jeszcze jedno. LG 43LH6047 nie ma TruMotion a ma taki sam index PMI co 652v równy 900. Jak to jest możliwe?
 
Do góry