Który z modeli 55" Philips wybrać?

reddccrew

New member
Dołącze się do pytanie podobne warunki jak u kolegi w pierwszym poście.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisi na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? raczej nie
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś lcd 30 cali samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobre skalowanie obrazu z SD, naturalne kolory, ok 55",
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowa przez dekoder
10 Jakie urządzenia? dekoder i ps4 zestaw kina domowego yamaha
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy informacyjne, filmy, programy i seriale tematyczne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? wstępnie philips lub samsung
17. Preferencje co do wielkości? 50-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zużycie prądu , sypiący się smart (gdy jest więcej problemów niż korzyści)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najlepiej do 4000 zł

dodam żę sygnał z tunera i ps4 będzie szedł przez amplituner (hdmi) do tv model yamaha rx-v475 apmlituner obsługuje 4k więc dobrze by było żeby tv też.

Jakieś wybrane modele ewentualnie Philips 55PUS6561 nie mam wielkich wymagań, ale jak czytam o tej czerni to znowu wątpię we wszystko ... Rodzice mają w domu sony 55 kd-55x8505c i wygląda rewelacyjnie.

Ewentualnie jakis odpowiednik tego sony nie musi mieć 3d.
 
Ostatnia edycja:

iMassacre

New member
Póki co korzystam z dobrodziejstw PC który jest połączony z obecnym TV. Mam tam jednak odpalone kodi a tam z kolei:
- oglądam filmy divx lokalnie i po sieci
- player TVN
- VOD onet
- ipla
- zdarza się, że jeszcze jakieś inne kanały próbuję

Liczę, że nowy TV poszerzy tą gamę o nowe ciekawe apki/kanały do mediów. Może ten netflix wkrótce będzie ciekawym źródłem.

Nie gniewałbym się gdybym mógł wyłączyć laptopa który teraz robi za media center i spylić go na allegro, zawsze to na waciki będzie :) a jeden klamot z szafki ubędzie.

To wszystko jest w PFS, a nawet znacznie więcej, np. świetna appka gdzie masz radia z całego świata i każdego gatunku. Natomiast czy to będzie śmigać za 2, 5, 10 lat i na tym samym androidzie, to raczej pytanie do producenta i supportu ;) Ale mam nadzieje że tak hyyh. Są ostatecznie czary z przesyłaniem ekranu telefonu - chociaż nie bawiłem się tym, no tylko do zdjęć.
 

barat

New member
Wypowiem się jako posiadacz 55PFS8109/12 ...
TV daje super obraz i działa całkiem ok, ALE

Nie korzystam z dobrodziejstw Androida

Zamiast tego mam Raspberry Pi2 z OSMC. TV (naziemna) oglądam normalnie, a do wszelkich multimediów po prostu przełączam źródło na Raspberry (działa u mnie 24/7 bo pobiera znikome ilości prądu).

Jeśli potraktujesz go jako Wyświetlacz z funkcją TV + Ambilight i zupełnie zignorujesz jego funkcje SMART (doczepisz Raspberry/OSMC albo NVIDIA Shield albo Intel NUC/Compute Scitk) to będziesz miał dobry zestaw do oglądania filmów :)
Ja pomiędzy Raspberry a TV mam wpięty Fidelio B5, bo standardowe głośniki to IMO padaka :)
 

tomekszm

New member
Wypowiem się jako posiadacz 55PFS8109/12 ...
TV daje super obraz i działa całkiem ok, ALE

Nie korzystam z dobrodziejstw Androida
Jest to jakiś pomysł, choć z drugiej strony kupować taki sprzęt, za taką kasę i wykorzystywać jego powiedzmy 20% możliwości hmm...

Tak dla upewnienia, korzystanie z tych 20% możliwości nie przysporzyło problemów, tj. jakieś zwiechy, problemy z obrazem, dźwiękiem itp? Tylko smart jest taki "skopany"?
 

Cavallino

Banned
Jest to jakiś pomysł, choć z drugiej strony kupować taki sprzęt, za taką kasę i wykorzystywać jego powiedzmy 20% możliwości hmm...

Tak dla upewnienia, korzystanie z tych 20% możliwości nie przysporzyło problemów, tj. jakieś zwiechy, problemy z obrazem, dźwiękiem itp? Tylko smart jest taki "skopany"?

Oczywiście że nie, a nawet głównie nie, smarta używam mało, a zwiechy zaliczam regularnie.
Telewizor potrafi się nawet nie włączyć, albo sam z siebie się zawiesić zaraz po włączeniu.

Zdarza się to rzadko, ale jednak się zdarza (mowa o 7170 - ten sam soft jest na 7600).
Najczęściej zawiesza się (albo zamula na kilkanaście sekund) przy używaniu epg.
 

tomekszm

New member
Zdarza się to rzadko, ale jednak się zdarza (mowa o 7170 - ten sam soft jest na 7600).
Czyli chyba można zaryzykować stwierdzenie, że ten sam lub zbliżony soft jest na wszystkich dotychczasowych telewizorach philips ze smartem i przypadłości będą miały miejsce niezależnie od wybranego modelu.

Mało to pocieszające ale dzięki wszystkim za szczere wypowiedzi. Pozostaje pytanie kiedy wejdzie stabilna wersja Androida 6, które modele będzie można zaktualizować i czy ona cokolwiek zmieni na lepsze (bo chyba póki co na usunięcie wszystkich problemów to jeszcze długa droga).
 

Cavallino

Banned
Czyli chyba można zaryzykować stwierdzenie, że ten sam lub zbliżony soft jest na wszystkich dotychczasowych telewizorach philips ze smartem).

Nie, ten sam soft jest w konkretnej serii telewizorów, w innych są inne.
Jaka część softu jest przenoszona między seriami - tego nie wiemy.

Ale też nie bardzo wierzę w jakąś drastyczną poprawę softu w nowych seriach, wypadałoby najpierw naprawić błędy w starych, a potem już poprawnie działającego softu użyć w nowych.
Jeśli się tak nie dzieje, to zapewne te same, albo i nowe błędy wyjdą w następnych seriach również.
Bajki o nowych platformach są dla grzecznych dzieci....

No i ta świadomość, że firma nigdy nie poprawi softu w Twoim tv, zawsze będzie skopany, bo woli od nowa go napisać dla nowych serii - to znakomicie zniechęca do zakupu produktów Phlipsa.
 

barat

New member
Jest to jakiś pomysł, choć z drugiej strony kupować taki sprzęt, za taką kasę i wykorzystywać jego powiedzmy 20% możliwości hmm...

Tak dla upewnienia, korzystanie z tych 20% możliwości nie przysporzyło problemów, tj. jakieś zwiechy, problemy z obrazem, dźwiękiem itp? Tylko smart jest taki "skopany"?
U mnie działa OK ... nie mam problemów z włączeniem/wyłączeniem ... na pamiętam też kiedy ostatnio musiałem odłączać TV od prądu (poza oczywiście update softu).
Co do tych 20% ... moim zdaniem dobry obraz i Ambilight to już 50-60% ;)
Z funkcji SMART korzysta czasem żona - TVN Player/Ipla/Kinoplex itp ... to jakoś działa i interfejs ładniejszy niż przez KODI.
Nawet 3D z Bluray jest obecnie OK.
 

omnia

New member
Czyli chyba można zaryzykować stwierdzenie, że ten sam lub zbliżony soft jest na wszystkich dotychczasowych telewizorach philips ze smartem i przypadłości będą miały miejsce niezależnie od wybranego modelu.

Mało to pocieszające ale dzięki wszystkim za szczere wypowiedzi. Pozostaje pytanie kiedy wejdzie stabilna wersja Androida 6, które modele będzie można zaktualizować i czy ona cokolwiek zmieni na lepsze (bo chyba póki co na usunięcie wszystkich problemów to jeszcze długa droga).

:idea: Ten soft na szczęście już przeszedł poważne modernizacje i nie jest już upierdliwy. A wszystkie inteligentne telewizory mają swoje zwiechy, takie mamy czasy
 

Cavallino

Banned
:idea: Ten soft na szczęście już przeszedł poważne modernizacje i nie jest już upierdliwy.

Ale który?
Bo w soft w 7170 w tym momencie jest gorszy niż był w momencie zakupu.
Wtedy potrafił odtwarzać divx-y z usb, teraz już nie - odtwarza tak 1 na 10.
Reszta wad nadal występuje, telewizor regularnie się zawiesza, potrafi się resetować i nie wybudzić się z uśpienia, niepoprawnie obsługuje epg i zwłaszcza nagrywanie z epg z kablówki.
Jak najbardziej jest upierdliwy i żadne modyfikacje nic nie wniosły.
 
Do góry