ktory z amplitunerów się grzeje ?

tomek34

New member
Witam,
Mam prośbę do użytkowników modeli amplitunerów wymienonych w tytule aby opisali czy amplitunery nagrzewają się nawet wtedy gdy dzwięk jest prawie na min.?
Jest to istotne z dwóch powodów:
1. Na takim amplitunerze nic już postawić nie można - opisywane były przypadki dot. Onkyo 506, który b.mocno się nagrzewa w tylnej części obudowy (nawet przy ściszeniu Volume na min) tak, że DVD postawione na nim zaczęły działać nieprawidłowo.

2. Przy wysokiej temperaturze wewnatrz obudowy szybciej wysychają kondensatory i starzeją się też inne elementy elektroniki, co w przyszłości skutkować będzie dużo mniejszą ilością basu.

Od razu prośba o opinie użytkowników modelu Onkyo 506, którzy użytkują ten model już jakieś 3 lata czy nie zauważyli zmnieszenia ilości basu w dzwięku?
 

tomek34

New member
no wlasnie - sam mam Onkyo 606 i dlatego rozpocząłem ten wątek bo zauważyłem że mocno się grzeje w prawej tylnej częsci obudowy nawet w trybie Pure Audio, w którym większość układów jest odłączona - nie wiem co tak się tam nagrzewa ale mam nadzieję że w pobliżu nie ma elektrolitów od zasilania i od torów sygnałowych bo IMHO może to kiedyś wpłynąc na ilość basu.
 

tomter

New member
hk255 grzeje się bardzo mocno (mówią, że jajka można na nim smażyć), w moim egzemplarzu oprócz grzania, czuć było dziwny zapach jak od żelazka, możliwe, że po wygrzaniu amplitunera, ten zapach zniknie...
 

TomeqK

New member
Onkyo 605

Ten amplituner się bardzo grzeje. Jednak coś za coś. Wolę jego grzanie od dźwięku ewentualnego wentylatora. :)
 

tomek34

New member
H/K 255 ma dwa wentylatory i sa one nieslyszalne a mimo wszystko jak bylo napisane kilka postow wyzej bardzo sie grzeje ten amplituner. Pewnie istotne jest jeszcze miejsce, w którym sprzet jest ustawiony -zachowanie odstepow zapewniajacych dobra wentylacje.
 

fla17c

New member
ONKYO 506 dosyć mocno się grzeje, nie mam porównania z jakimś innym amplitunerem ale jest to najbardziej "gorące" urządzenie ze sprzętu audio-video jakie mam w domu.
 

Majonez44

New member
Onkyo 606

Mam nowe Onkyo 606 tydzien czasu.Polozylem teraz na niego termometr i przez 10 minut lezal w najcieplejszym miejscu.Pokazal 37 stopni.Tak ze nie ma tragedii.Podziekowania dla Marka ze sklepu Loco za mila obsluge.Polecam serdecznie.Majonez44.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie grzeją się tylko chińskie tanie wzmacniacze, czyli najgorszy badziew. Dobry wzmacniacz, żeby ładnie grać nawet cicho musi pracować na dużym prądzie. Im mocniej grzeje tym lepszy wzmacniacz.
 

tomter

New member
Może i tak, ale dobre konstrukcje radzą sobie z odawaniem ciepła, a badziewne takie jak hk 255, grzeja się wydzielając przy tym niezbyt przyjemną woń....szczególnie, że gra na lightowych ustawieniach i bardzo cicho
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
tomter , to ze ty sie przejechales a z twojego ampli waliło kotletami to twoja sprawa ... podobnie jak twoje zdanie o ciepłych wzmakach jak ktos sie nie zna to gada to co mu sie wydaje za słuszne ... no ale jak ktos nie wie co to jest radiator i dlaczego jest ciepły to puzniej gada głupoty :mrgreen:
 

tomter

New member
Kolego Darkmajin na temat radiatorów i budowy wzmacniaczy na pewno wiem więcej od Ciebie, więc nie oceniaj, bo to nie ma sensu...a od dzisiaj z firmą Harman nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego....
 

tomek34

New member
janusz napisał:
Nie grzeją się tylko chińskie tanie wzmacniacze, czyli najgorszy badziew. Dobry wzmacniacz, żeby ładnie grać nawet cicho musi pracować na dużym prądzie. Im mocniej grzeje tym lepszy wzmacniacz.

Nie do konca zgadzam się z tym stwierdzeniem - mialem okazje testować kilka wzmacniaczy uznanych za audiofilskie choc pochodzily z klasy nizszej i wcale tak mocno sie nie grzaly przy cichym sluchaniu muzyki.

Prawda jest ze klasa w ktorej pracuja profesjonalne koncowki mocy nie jest moze najbardziej energooszczedna ale nie jestem wcale przekonany ze akurat w Onkyo grzeja sie koncowki mocy a nie inne uklady.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
tomek34 napisał:
mialem okazje testować kilka wzmacniaczy uznanych za audiofilskie

1. mowimy o amplitunerach
2. tansze? ............ audiofilskie ?


tomter to ze jajko mozesz ugotowac na obudowie wcale nie znaczy ze zle oddaje ciepło pomierz temp na koncowkach mocy a dopiero wtedy sie wypowiadaj a nie przyłozysz reke "ojej ciepły" to G... i padło nawet nie umieja odprowadzic ciepła...

wiec pytam sie gdzie ma to ciepło wylatywac moze inne ampli maja wylot powietrza na dole a góra jest w miare letnia ? tez nie wiem ale nie twierdze ze kazdy ciepły jest do D ... wiec Panie wiecej wiedzacy o radiatorach niz ja sam powinienes dojsc do wniosków zanim kompletnie zjedziesz jakis sprzet..

i nie traktuj moich wypowiedzi zbyt powaznie czyt. obrazliwie :roll:

pozdro
 
Do góry