Który z aktualnie dostępnych 49" kupić?

MJRegul

New member
Cześć. Szukam telewizora 49" na podmianę za mojego 43" z matrycą IPS, która nie daje mi spokoju, uloty światła widoczne szczególnie w HDR w prawym dolnym rogu, pionowe ciemniejsze pasy na jasnym tle i szara czerń.

Szukam telewizora oczywiście Sony o wielkości 49" z 4K, HDR, dobrą płynnością gdyż nie gardzę efektem mydlanej opery a wręcz lubię i matrycą VA co daje rade w ciemności przy materiałach HDR.

Cena (allegro) do 5000zł. Czy możecie podać jednoznacznego zwycięzcę w tej kategorii z aktualnie dostępnych modeli? Lub do 5500zł po profesjonalnej kalibracji gdzieś gdzie można wziąć na raty :)

Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 49C7006 masz za 1950 z całym pakietem, obsługą głosową, kalibracją, pilotem głosowym, myszką wirtualną, Aplikacjami.
 

dracokrak

New member
mam sony 49xf8596 100hz VA
lg 49uk7550 50hz IPS
Zalety VA? nie zauważyłem żadnych a wady to wyprane płaskie kolory. Natomiast IPS lg - piękne żywe kolory, ostry wyraźny obraz.
 

FotoVideo

Member
IPS bardzo dobrze sprawdza się np: w laptopie monitorze komputerowym osobiscie posiadam Dell 17" IPS i telewizor SONY KD-65X8505C z matrycą VA oby dwa produkty uważam że to strzał w 10 świetna jakość obrazu ! Odtwarzając jednocześnie na laptopie i na telewizorze materiał wideo uważam że obraz w telewizorze ma lepszą czerń i kontrast co akurat w telewizorze ma olbrzymie znaczenie ! Moja rada szukaj matrycy VA jeżeli Sony to szukaj w najdroższych modelach oraz minimalna przekątna 55''
 
Do góry