Który z 3 wybrać do 2500....

mamamamamama

New member
Witam

Mam do wyboru 3 telewizory - 42 cale odpada - za duży.

Panasonic TX-L37E30E Sharp LC-40LE630E Toshiba 40TL838

Każdy ma swoje wady i zalety.
Nie chcę innych bo jak będę myślał za dużo to będzie 1000 innych wyborów.
TV ma być dla rodziców. No ale od początku:

1. Odległość od ekranu: 1,8-2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? 60% przyciemnione, 40% takie sobie słońce - ale nie ma problemów z refleksami i odbiciami.
3. Jak duży jest pokój: 3.5 na 4.8 m (ok. 17m2)
4. Preferowana technologia: LCD - LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy Panasonic 27" (z "dupą")
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TVN 24 - sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 8 do 24 - dlatego plazma odpada :( nawet LG
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zależy od programu (wieczorem zawsze jest światło)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jak się psują :)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: analog z kablówki UPC, od marca cyfrowa - pewnie też UPC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost - 40% z 30 stopni
17. Czy ważne jest wifi : bez różnicy
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami :tak (lecz nie jest to koniecznością)
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojętnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: --------
26. Jaki masz sygnał: analogowy
27. Ile programów HD: 0
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 10
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: obojętnie, jak najlepsza
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: obraz
32. Ile osób ogląda: 2
33. Rozmiar : 37-40 (42 będzie za duża bo ledwo wlizie do szafki)

Bardzo proszę o pomoc - w poniedziałek idę kupić z rana ...
 

mamamamamama

New member
Acha - myślałem jeszcze tak troszkę o plaźmie na początku LG 42PW450 - wiem, że to 42 cale itd - ale jeżeli 42 cale to tylko plazma - z powyższych te 3...
Podsumowując - rodzice siedzą zawsze 2 metry max od tv - nie wiem czy będą zmieniali odległość od niego w przyszłości - no i te 10 godzin dziennie - a taka plazma niby ma 140 W. W sumie kosztuje 700 zł mniej i zwróci się przy oglądaniu po 2,5 latach - ale mam już taki mętlik w głowie, że sam nie wiem co wybrać.
:)
 

mamamamamama

New member
witam

rodzice beda robili zmiane umeblowania takze jakas 42 tez wchodzi w gre - kasa do 3000 zł - bo biore na raty :)

dobrze jakby mialo 5 letnia gwarancje producenta
 

paramedic

New member
Witaj
Jeśli rodzice chcą plazmę to panasonic G30 (ostatnio widziałem na promocji w mediaexpert w mediaexpert) natomiast jesli chodzi o LCD LED to sam posiadam Panasonica E30 42" wiec polecam bo jestem bardzo zadowolony.PosiadamCyfrowy Polsat , zwykłe kanały ocenie na 4+/5 w zależności od nadawanego sygnału, natomiast kanały w HD to czysta rewelacja jak dla mnei (zwykły użytkownik) więc polecam.
 

mamamamamama

New member
aha - rozumiem, że z tych trzech panas - szkoda, że nikt nie wypowie się na temat tej toshiby, bo w necie ani jednego testu - a tych dwóch pozostał są :)
 

don111

Banned
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 8 do 24 - dlatego plazma odpada :( nawet LG
to akurat bzdurny argument, plazma jest sporo tańsza więc zanim oszczędzisz na LED to już go zmienisz na inny telewizor za te kilka lat
plazmę odrzuciłbym z powodu tvn24, jeśli nagminnie oglądasz ten kanał codziennie po kilka h to na pewno wypalisz sobie ich logo i pasek na ekranie
 

mamamamamama

New member
dlatego plazmę już odrzuciłem - czyli z tych trzech który najlepszy?

nie chce samsungów - może i są szklane - ale będzie się odbijało troszkę - mam to na przykładzie laptopa...
 
Do góry