Który z 3 modeli najlepszy?

Marioosz

New member
Witam. Jastem na kupnie LCD. Po przeszukaniu różnych forów i opini ze sklepów pozostały 3 modele: Sony 32W4000, Panasonic 32LZD85 i Sharp 32 XL8E. Proszę o opinie który z nich polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
Jak odległość od ekranu?
preferowana marka ?
jaka klasa cenowa?
jak słońce świeci w pokoju?
jaki sygnał podłączony ?
czym podłączony?
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
Ma stać czy ma wisieć ?
jaki masz telewizor obecnie ?
co Cię wkurza w telewizorach ?
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ?
Jakie urządzenia będą podłączone ?
Oglądasz przy włączonych światłach ?
 

__pawelos__123

New member
Witam

Mam dokładnie ten sam problem u mnie też pozostały te 3 modele na placu boju jeżeli można również proszę o radę który z tych. Oto moja specyfikacja:

Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ? Kablówka, PC, DVD
Jak odległość od ekranu? 2-2,8
preferowana marka ?sharp chyba
jaka klasa cenowa? ok 3 tys PLN
jak słońce świeci w pokoju? rano dosyć mocno ale jest ciemna roleta:)
jaki sygnał podłączony ? SD, PC
czym podłączony? zwykły kabel antenowy
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ? raczej na wprost ale z boku też ważne
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
Ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
jaki masz telewizor obecnie ? philips 29" crt
co Cię wkurza w telewizorach ?
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ?
Jakie urządzenia będą podłączone ? głównie PC - filmy
Oglądasz przy włączonych światłach ? róznie ale częściej przy wuyłączonym lub ściemnionym


Zastanwia mnie jescze jednym problem i również bardzo proszę o rozstrzydnięcie gdyż nie mam doświadczenia. Kupić tv 32" czy 37" sądząc po odległości od TV i to, że często będzie kablówka to raczej 32" ale przeglądanie stron internetorych pewnie lepiej z 37" przy tej odległości również coraz częściej filmy są nadawane z paskiem góra dół więc w sumie mniejsza część ekranu jest katywna. Byłem przekonany na 32" ale jak poczytałem między innymi na tym zacnym forum to różnie ludzie piszą niektórzy z 3m 40" oglądają na kablówce i piszą, że jeszcze wiekszy byłby lepszy. Sam już nie wiem proszę o poradę.

Dzięki Pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jesli masz dość miejsca, to dla tej odległosci możesz wziąć 37''. Choć obraz sd z 2m będzie niezadowalający na każdym bez wyjątku lcd.
Poza tym, jesli ma byc 37'' to rozpatrz plazmę PV80.
Jesli jednak 32 to zdecydowanie Panasonic 32LX85.
Mam go od jakiegos czasu i gra rewelacyjnie. Jestem pewny że nic nie zagra lepiej.
 

Marioosz

New member
Jak odległość od ekranu? ok. 3m -3,5m
preferowana marka ? Sharp, Sony, Panasonic (modele podałem wcześniej)
jaka klasa cenowa? ok. 3000zł
jak słońce świeci w pokoju? od południa i zachodu (mam żaluzje w oknach)
jaki sygnał podłączony ? Cyfrowy Polsat, DVD
czym podłączony? SCART
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ? głównie na wprost, rzadko z boku
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
Ma stać czy ma wisieć ? stać
jaki masz telewizor obecnie ? stary 21"
co Cię wkurza w telewizorach ? jakość obrazu, płynność
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ? filmy, programy rozrywkowe, popularno naukowe, sport
Jakie urządzenia będą podłączone ? na razie tuner CP, kino domowe z DVD
 

squad05

New member
Do tej odległości możesz bez problemu pokusic się o 37 cali.
Najlepiej jednak przejdź się do sklepu porównaj wszystkie rozważane tv i wybierz sam - są do siebie dość podobne, no może tylko Sony troszke zostaje z tyłu bo nie ma 100Hz ale niektórzy twierdzą, że bez 100Hz też daje rade.
 

__pawelos__123

New member
W takim razie skoro z 2 m nie da sie oglądać kablówki na 37" w zadowalającej jakości to czy warto kupować 32" z full hd skoro i tak to full hd będzie skalowane? Może lepiej nabyć hd redy ze 100MHz w końcu cena zupełnie inna
 

Marioosz

New member
kiki napisał:
Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
Jak odległość od ekranu?
preferowana marka ?
jaka klasa cenowa?
jak słońce świeci w pokoju?
jaki sygnał podłączony ?
czym podłączony?
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
Ma stać czy ma wisieć ?
jaki masz telewizor obecnie ?
co Cię wkurza w telewizorach ?
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ?
Jakie urządzenia będą podłączone ?
Oglądasz przy włączonych światłach ?

Jak odległość od ekranu? ok. 3m -3,5m
preferowana marka ? Sharp, Sony, Panasonic (modele podałem wcześniej)
jaka klasa cenowa? ok. 3000zł
jak słońce świeci w pokoju? od południa i zachodu (mam żaluzje w oknach)
jaki sygnał podłączony ? Cyfrowy Polsat, DVD
czym podłączony? SCART
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ? głównie na wprost, rzadko z boku
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
Ma stać czy ma wisieć ? stać
jaki masz telewizor obecnie ? stary 21"
co Cię wkurza w telewizorach ? jakość obrazu, płynność
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ? filmy, programy rozrywkowe, popularno naukowe, sport
Jakie urządzenia będą podłączone ? na razie tuner CP, kino domowe z DVD
 

Marek27BB

New member
a co sądzicie o TV LCD marki JVC (model R90)

witajcie. mam dylemat co wybrac, gdyż mam sharpa DH65E w którym 2-krotnie wymieniano mi obudowe z racji widocznych przebarwień obudowy, plastiku(smugi, przebarwienia) i oddaje ten TV i moge wybrac nowy. cena ok 3200, podłączony HDMI dekoder z N-ki i DVD przez HDMI, pokó 20m2, odległośc od TV do 4m, tv ma stać, pokój na poddaszu. i tu pytanie jak sie ma jakośc TV marki JVC, model R90. nie mogę znaleść nigdzie jego testu. nie wiem czy jeszcze raz brać nowego DH65E czy np JVC R90. zależy mi na naturalności barw. co mozecie mi pomóc?!!!czy ktos wie cos na temat JVC jako producencie LCD?jakie mają matryce, jaka jakość wykonania?JVC to marka z USA?kamery mają ok podobno...a jak z LCD?kto stawiałby na sharpa a kto na JVC?co ewentualnie: sony V4500, samsung seria 6?Toshiba? a własnie jak jakość toshiby w porównaiu z Sharpem czy JVC? prosze piszcie koledzy i kolerzanki, to bardzow ażne i pilne dla mnie, pozdrawiam i dziękuje
 

Marek27BB

New member
cd.

czy ktoś ma sharpa DH65E i zauważył u siebie jakieś smugi przebarwienia na obudowie przedniej(czarnej0 w miejscach bocznych śrub na pionowych ścianach obudowy oraz po prawej i lewej stronie napisu SHARP?oraz na górze tak samo jak u dołu jak jest napis?sprawdzcie!!!jak tak macie to sharp wam wymieni napewno. jak ktos chce widziec jak to wygląda to mogę posłac zdjęcia na maila, priva. piszcie, dzięki
 

__pawelos__123

New member
Wydaje mi się że skylla zawsze proponujesz tego panasona lx85 ale co sądzicie o sharpie rd8 czy nie wydaje się on lepszą propozycją z HD ready?
 
Do góry