Który wybrać?

sandokan4

New member
Witam.
Na wstępie chcę się przywitać, gdyż to mój pierwszy post.
Uprzejmie proszę osoby zorientowane w temacie do pomocy w podjęciu decyzji, który z tych trzech lcd:
- Sharp LC37X20E (37B20E)
- Toshiba 37XV500
- Toshiba 40XF350
Z góry uprzedzę pytania - lcd tylko do odbioru n-ki oraz klasycznego DVD,odległość to 2-3m, nic większego gabarytowo, cena do 2600zł porównywałem z innymi i wybrałem te - który z nich?
Dzięki z góry za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam.
 

siwy25

New member
sandokan4 napisał:
Witam.
Na wstępie chcę się przywitać, gdyż to mój pierwszy post.
Uprzejmie proszę osoby zorientowane w temacie do pomocy w podjęciu decyzji, który z tych trzech lcd:
- Sharp LC37X20E (37B20E)
- Toshiba 37XV500
- Toshiba 40XF350
Z góry uprzedzę pytania - lcd tylko do odbioru n-ki oraz klasycznego DVD,odległość to 2-3m, nic większego gabarytowo, cena do 2600zł porównywałem z innymi i wybrałem te - który z nich?
Dzięki z góry za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam.

Witam,
z tych trzech modeli miałem na prezentacji min.(Sharp rd2,JVC P80) Toshibe 40 xf350, ja wybrałem JVC(C+,dachówka,dvd) ta Tosia też ładnie grała i jak byś ją kupił będziesz zadowolony!
Pozdr.
 

sandokan4

New member
Dziękuję za szybkie odpowiedzi i informacje ale...
Dzisiaj byłem w MM aby bliżej poznać te modele. Obok siebie stały tylko Toshiba XF40350 oraz Toshiba AV500 /model niższy od XV500/. Miały puszczony ten sam cyfrowy sygnał /reklamowy film HD/... i wg mnie lepiej (ostrzej) odtwarzał AV500. Poprosiłem sprzedacę aby sprawdził ustawienia XF350 - dodał kontrastu, ostrości, zwiększył podświetlenie, a i tak nadal ostrzej emitowała matryca AV500 - /to tylko HD/. Czym wyjaśnić to zjawisko? Nie było modelu XV500, którym również jestem zainteresowany, ale mogę sie domyślać,że skoro to model wyższy i wg strony toshiba.pl posiada lepszą matrycę, to i odbiór powinien być jeszcze lepszy niż oglądana AV500, i sporo lepiej niż mało ostra XF350 /wg.mnie/.
Byłem już blisko wyboru i znowu mam dylemat...
Może jeszcze ktoś coś podpowie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Jak są podłączone?
2. Jakie złacza?
3. jakie kable ?
4. Jaki konkretnie to był sygnał i z czego ?
5. Ustawianie na maxa jest zwykłym nabijaniem klienta w butelkę.
6. miał Ci sprzedać stary model i marketingowo Cię ograł
Odpowiedz na pytania.
 

sandokan4

New member
Telewizory stoją w rzędach po 10szt. Wszystkie są włączone.
1) nie wiem jakich złącz ani kabli używają na stoisku - wygląda na to ,że są to te same przewody ciągnięte pod listwą i wychodzą same wyjścia gotowe do podłączenia TV /świadczą o tym wystające przewody z podłogi w miejscach pustych po TV/.
2) na pytanie o sygnał odpowiem tak: na wszystkich w rzędzie puszczony był film reklamowy Samsunga podobno full HD z BR
Ta Toshiba 40XF350 wisiała też w innym miejscu - naprzeciw wystawionych i włączonych wiszących LG/różne modele/.Ta z kolei miała sygnał /full HD/ reklamowy film Toshiby, natomiast wszystkie LG miały sygnał FullHD reklamowy LG. Również ostrzej wyglądał ten film z LG pomimo,że poprosiłem sprzedawcę, aby "podciągnął" tosię -nic to nie dało.
Widocznie taki sygnał - twierdził, że nie może podłączyć takiego samego sygnału co mają lg bo to inny rząd, a zdejmować tosi nie chciał.
Dzisiaj podjadę tam jeszcze raz i postaram się dokładnie przyjrzeć podłączenoim i kablom.
Oczywiście nikt mnie jeszcze nie ograł, gdyż zwyczajnie nic nie kupiłem, jednak zdaję sobie sprawę z tego,iż sprzedawcy imają się różnego rodzaju chwytów, aby sprzedać towar starszy - chociaż i ta tosia już nie młoda...
 
Ostatnia edycja:

sandokan4

New member
Zdecydowałem się w końcu na tą Toshibę XF350. Nie ukrywam, że w decyzji pomogły raczej pozytywne opinie o tym modelu przeczytane w tym i innych wątkach. Obecnie czekam na dostawę.
 
Do góry