Który wybrać ????

tony1802

New member
Witam.
Planuję zakupić TV. I nie wiem który wybrać.
czy ten z trochę gorszym wyposażeniem, ale za to większy : SAMSUNG UE55F6770
czy ten, ale za to z lepszym wyposażeniem, ale za to zaś mniejszy : SAMSUNG UE46F8000SL
Ma on wisieć na ścianie. Odległość od siedzenia to ok. 4-5m.
Bardzo proszę o odpowiedź, który waszym zdaniem będzie lepszy !!
Z góry dziękuję. I jeszcze raz proszę bardzo o odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Lepszy obraz będzie na 46F8000 ale oczywiście w Twoim przypadku 55" to minimum dlatego weź 55F6770. Dużo większa korzyść odczujesz z wielkości ekranu
 

tony1802

New member
ok. dzięki wielkie za odp.
a to tak patrzałem na tego samsunga ue55f6770, a tak poza tym jakiś inny jeszcze z w miare dobrym wyposażeniem ? nie musi to być koniecznie samsung.
spinacz66 wspomniałeś o Panasonicku. Też według mnie bardzo dobrzy w plazmach. A możecie mi polecić jakiejś TV ??
patrzałem również na lg 55 la 740s.
Ale byłbym wdzięczny jak byście mi polecili jakiejś dobre TV i wgl.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Plazma do oglądania HD (bo chyba nie do filmów czarno-białych sprzed II wojny światowej 16 klatek/sek.) z 4-5 m - nie ma problemu - Panasonic TH-103VX200E za 250 tys. zł ;).
Tańszą alternatywę ma obóz LCD - Sharp LC-90LE757E za jedyne 40000 zł - ale ten z 5 m już byłby zbyt mały. Do oglądania HD z 4-5 m w normalnych cenach służą projektory - niezłe modele 1080p można kupić już za 3000 zł.

Standard HD 1080i/p powstał - o dziwo - aby zbliżyć wrażenia do tych z prawdziwego kina lub nawet rzeczywistości za oknem, a nie po to, żeby producenci uchwytów ściennych mieli pracę. Przy 55 calach z dystansu 5 m pozostanie pół-HD, czyli praktycznie równoważne jakości... SD. Panel 55 cali z odległości 5 m odpowiada typowemu monitorowi Full HD 23" oglądanemu z dystansu... 2 m (!).

Dlaczego w dziale o plazmach Samsunga nie ma propozycji plazm Samsunga?
Tak się składa, że Samsung ma świetny telewizor - plazmę Samsung 64F8500 za około 10000 zł - zdecydowanie lepszą od wymienionych LED-ów F8000 i F6770. Dysponuje dobrą, jednolitą czernią bez chmurek, wysokim kontrastem (~9000:1 ANSI), wysoką jasnością maksymalną, bardzo dobrymi, naturalnymi kolorami po kalibracji i oczywiście pełnym Smart TV Samsunga. Do oglądania dobrych jakościowo materiałów HD z 3-3.5 m nadaje się doskonale - dzięki filtrowi ekranowemu również w dosyć jasnych pokojach.

Wracając do 46F8000 i 55F6770 przewaga serii F8000 jest mocno dyskusyjna, za to cena bardzo wysoka. System wygaszania pasów w filmach 2.39:1 oparty na sterowaniu pseudo-lokalnym diodami nie działa dobrze, a z drugiej strony już tańsze F6400/6500 mają kontrast 3000:1, a ruch odtwarzają prawidłowo, choć mają "tylko" CMR 200/400 Hz.
Samsung 55F6400 to także niezły telewizor, a kosztuje tylko 3700-4000 zł.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tony1802

New member
Serdecznie bardzo dziękuję za odpowiedź ! to jeszcze się dobrze zastanowię jaki w końcu kupić.
Bo jak na chwile obecną to nie mam pojęcia. Niestety.
 

tony1802

New member
a możecie mi polecić jakąś dobrą plazmę ? w miare z dobrym wyposażeniem. Tak do ok. 5000-5300 zł. Bardzo bym prosił.
 

Alkor

New member
Bez reklam
A może być plazma lepsza od dobrej ;), czyli znakomity Panasonic 55ST60. Coraz trudniej go kupić, ale jeszcze można go namierzyć za 5000 zł - uwaga na kupowanie na odległość, niektóre egzemplarze mogą być nieco "zmęczone" (powidoki, duży przebieg).

Na znanym portalu aukcyjnym ktoś oferuje prawie nową (300 h) plazmę 55ST60 po kalibracji profesjonalnej (wartość 300-500 zł) za 4900 zł - świetna sprawa, bo po kalibracji plazma ta dopiero dostaje skrzydeł, chociaż ustawienia fabryczne najlepszego trybu "Prawdziwe kino" są niezłe, ale nic ponadto - wymagają odpowiednich poprawek, jeśli obraz ma być taki, o jakim myśleli twórcy, a panel pokazać 100% możliwości.
Panasonic 55ST60 (4111533580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Po odpowiedniej kalibracji Panasonic 55ST60 zapewnia doskonały kontrast (>10000:1), głęboką czerń, dobrą jasność maksymalną, dość skuteczny filtr ekranowy, a co za tym idzie niezły kontrast i czerń w jasnych pokojach (byle nie świecić mu słońcem "po oczach"), bogate, żywe kolory, świetną dynamikę obrazu i głębię, doskonały obraz również pod sporym kątem, dobry obraz 3D z płyt Blu-ray.

Żeby nie przesłodzić, pewne wady również występują:
- kąty oglądania w pionie są bardzo ograniczone - obraz z poziomu podłogi będzie bardzo ciemny, praktycznie nie nadaje się do oglądania,
- występują pewne problemy z ostrością, konturami przy sygnale 50 Hz,
- pojawiają się raczej krótkotrwałe powidoki,
- input lag dość wysoki ok. 70 ms,
- w bardzo jasnych pomieszczeniach mimo wszystko obraz mocno straci na dynamice,
- niektórzy widzą przeszkadzające migotanie (osobiście nigdy nie widziałem),
- opłaty za energię większe od 55" LED-a o 10-13 zł/miesiąc przy oglądaniu 5 h/dobę,
- jako duży monitor do komputera na stałe nadaje się średnio, z różnych powodów w/w,
- obraz 3D trochę za ciemny.

Pozdrawiam.
 

tony1802

New member
bardzo dobry TV jak tak o nim czytam !
a jeszcze co sądzicie o Panasonic TX-L55ET60E ?
który by był lepszy ?
Panasonic TX-L55ET60E czy Panasonic 55ST60 ?
czy też jeszcze do porównania ten Samsung UE55F6770
 

SMAUG

New member
Et60 to przy ST60 pod względem obrazu to bardzo słaby TV. Matryca IPS z jej niskim kontrastem i nierówne podświetlenie.
 

tony1802

New member
Chciałem jeszcze was spytać czy jak odległość około 2m od TV to czy starczył by waszym zdaniem TV o przekątnej 46 " ?? proszę bardzo o odpowiedź :)
 
Do góry