Który wybrać z tych 3?

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
dlaczego Panasonica(nie ma jak go podłączyć pod amplituner) a nie Sony?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma wszystkie potrzebne złącza.
Przez lata Panasonic dał się poznać jako najtrwalszy produkt, a to w tym przypadku ma ogromne znaczenie.
 

MarekOTT

New member
dlaczego Panasonica(nie ma jak go podłączyć pod amplituner) a nie Sony?

No wlasnie, tez chce kupic tego Blu-ray'a ale zastanawiam sie jak go podlacze do Amplitunera, skoro nie ma wyjscia optycznego. Odtwarzacz bedzie także służył do audio, czyli odpalam amplituner, odpalam odtwarzacz i mam muzyke. Jak go wtedy podlacze np. do Onkyo 509 ?
 

dragon79

Member
Jak go wtedy podlacze np. do Onkyo 509 ?

Normalnie - przez HDMI.

Swoją drogą sam jestem ciekaw, czy na amplitunerze (jakimkolwiek) dałoby się zrobić tak, że ampli gra to, co podaje mu się na jednym z wejść typu optyczne lub koaksjalne, a HDMI pracuje w trybie pass through i na TV daje sygnał np. z tunera satelitarnego... Czy ktoś z Was już to testował?
 

MarekOTT

New member
Normalnie - przez HDMI.

Swoją drogą sam jestem ciekaw, czy na amplitunerze (jakimkolwiek) dałoby się zrobić tak, że ampli gra to, co podaje mu się na jednym z wejść typu optyczne lub koaksjalne, a HDMI pracuje w trybie pass through i na TV daje sygnał np. z tunera satelitarnego... Czy ktoś z Was już to testował?


no dobra a jak podlacze wtedy Blu-ray z TV skoro wykrozystane HDMI do podlaczenia ampli ?
 

dragon79

Member
A ten ampli nie ma wyjscia HDMI, zeby podlaczyc obraz? Na zasadzie polaczenia szeregowego: blu ray -> ampli -> TV

Dokładnie tak jak pisze arcu. Amplituner ma 4 wejścia HDMI, do których możemy podłączyć źródła sygnału (np. napęd Blu-ray, komputer, konsolę do gier) i jedno wyjście HDMI (najczęściej z ARC - zwrotny kanał audio zgodnie z najnowszym standardem HDMI) do podłączenia TV.
 

MarekOTT

New member
Dokładnie tak jak pisze arcu. Amplituner ma 4 wejścia HDMI, do których możemy podłączyć źródła sygnału (np. napęd Blu-ray, komputer, konsolę do gier) i jedno wyjście HDMI (najczęściej z ARC - zwrotny kanał audio zgodnie z najnowszym standardem HDMI) do podłączenia TV.

No dobra, ale czy podłączając np konsole z amplitunerem a nastepnie amplituner z TV (wszystko przez HDMI), musi być za kazdym razem wlaczony amplituner by był dzwięk.

Czy np. można grać na tak podlaczonej konsoli przy wylaczonym amplitunerze by dzwiek leciał z glosników TV ?
 

dragon79

Member
No dobra, ale czy podłączając np konsole z amplitunerem a nastepnie amplituner z TV (wszystko przez HDMI), musi być za kazdym razem wlaczony amplituner by był dzwięk.

Czy np. można grać na tak podlaczonej konsoli przy wylaczonym amplitunerze by dzwiek leciał z glosników TV ?

Dobre pytanie - to już zależy od amplitunera.

Dla mnie taki tryb pracy jest priorytetem i dlatego wybrałem sobie ampli Yamaha RX-V471, który jest chyba najtańszym ampli posiadającym tryb standby HDMI Pass Through. Na dodatek Yamaha przy włączonym tym trybie pracy pobiera tylko 2 W mocy.

Dziś lub jutro będę miał go u siebie, więc się okaże jak to działa w rzeczywistości...
 

dragon79

Member
Dziś lub jutro będę miał go u siebie, więc się okaże jak to działa w rzeczywistości...

Jako, że stałem się szczęśliwym posiadaczem RX-V671 kupionego w okazyjnej cenie 1750 zł (pomyślałem, że warto dopłacić 450 zł, żeby zamiast V471 mieć V671) mogę powiedzieć, że tryb standby HDMI Pass Through i HDMI-CEC działa zgodnie z oczekiwaniami.
Mam podpięty sprzęt standardowo przewodami HDMI w konfiguracji: Blu-ray <-> Ampli <-> TV.

1. Kiedy włączam odtwarzacz Blu-ray automatycznie włącza się TV, ale nie ampli. Amplituner mogę włączyć z menu Tools - Urządzenia Anynet+. Kiedy włączam TV nie włącza się ampli.

2. Kiedy włączam ampli przyciskiem Radio nie włącza się nic prócz ampli.

3. Kiedy oglądam film Blu-ray i ampli gra a obraz jest na TV (dźwięk w TV jest wyłączony automatycznie a jak robię głośniej pilotem od TV, to zwiększa się głośność amplitunera) i wyłączę ampli to już po chwili jest włączony dźwięk z TV i wszystko wygląda tak, jakby Blu-ray był podłączony bezpośrednio do TV.

4. Kiedy oglądam film Blu-ray (odtwarzacz Blu-ray podłączony do HDMI1) przy wyłączonym ampli to w każdej chwili mogę kliknąć na pilocie od ampli przycisk HDMI2 (źródło sygnału) i w momencie na TV widzę sygnał z komputera podpiętego właśnie do wejścia sygnału HDMI2.

5. Pilotem do TV mogę sterować pracą odtwarzacza Blu-ray tak jakby był podłączony bezpośrednio do TV.

Widać, że urządzenia Yamaha i Samsung są kompatybilne jeśli chodzi o HDMI-CEC.
To tyle po kilku godzinach zapoznania się ze sprzętem. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.
 
Ostatnia edycja:

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam takie pytanie a propos :
z telewizora dźwiek wyprowadzam po optyku do ampli czy jeśli podłaczę z Panasa hdmi do telewizora to z telewizora pójdzie on bezstratnie na ampli?
 

MarekOTT

New member
Mam takie pytanie a propos :
z telewizora dźwiek wyprowadzam po optyku do ampli czy jeśli podłaczę z Panasa hdmi do telewizora to z telewizora pójdzie on bezstratnie na ampli?

Oczywiście że pójdzie ze stratą niestety. Odtwarzacz do ampli przez HDMI i pozniej Ampli do TV tez przez HDMI, wtedy jesteś bezstratny :)
 

zoltan

New member
Mam takie pytanie a propos :
z telewizora dźwiek wyprowadzam po optyku do ampli czy jeśli podłaczę z Panasa hdmi do telewizora to z telewizora pójdzie on bezstratnie na ampli?

Ja mam tv Samsunga i w manualu jest info, ze przy taki podłaczeniu jak podałeś na optyku dźwięk bedzie dwukanałowy. Dlatego tez blu-ray mam podłaczony HDMI do tv i optykiem do amplitunera (brak HDMI).
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam tv Samsunga i w manualu jest info, ze przy taki podłaczeniu jak podałeś na optyku dźwięk bedzie dwukanałowy. Dlatego tez blu-ray mam podłaczony HDMI do tv i optykiem do amplitunera (brak HDMI).
No to dupa blada..szkoda odwrotnie podłączać nie mam zamiaru bo nie wiem czy czasem za każdym razem nie musiałbym właczać ampli(pewnie tak), a ten Panas chwalony wiec szkoda.
 

MarekOTT

New member
No to dupa blada..szkoda odwrotnie podłączać nie mam zamiaru bo nie wiem czy czasem za każdym razem nie musiałbym właczać ampli(pewnie tak), a ten Panas chwalony wiec szkoda.

A do czego zmierzasz, do tego by mięć dźwięk HD czy zależny Ci na dwukanałowym dźwięku. Wiem ze podłączenie przez HDMI do Ampli, powoduje że by oglądać z odtwarzacza będzie musiał być włączony ampli. Z drugiej storny jednak, mniej rzadko chyba będzie się zdarzać że będziesz coś oglądał z odtwarzacza, co nie będzie potrzebowało dolby :).
 

dragon79

Member
Mam takie pytanie a propos :
z telewizora dźwiek wyprowadzam po optyku do ampli czy jeśli podłaczę z Panasa hdmi do telewizora to z telewizora pójdzie on bezstratnie na ampli?

To zależy od telewizora. Najnowsze modele potrafią to robić i oczywiście wtedy odbywa się to bezstratnie.

Odtwarzacz do ampli przez HDMI i pozniej Ampli do TV tez przez HDMI, wtedy jesteś bezstratny :)

To jest standardowe połączenie w przypadku posiadania "zestawu": odtwarzacz BD -> amplituner -> TV.

Ja mam tv Samsunga i w manualu jest info, ze przy taki podłaczeniu jak podałeś na optyku dźwięk bedzie dwukanałowy. Dlatego tez blu-ray mam podłaczony HDMI do tv i optykiem do amplitunera (brak HDMI).

Masz stary model TV, który faktycznie wypuszczał tylko 2 kanały, ale TV Samsung już od serii C puszczają po optyku dźwięk 5.1. Innych marek nie znam tak dobrze, ale pewnie mają podobnie, bo to już jest standard dzisiaj.

No to dupa blada..szkoda odwrotnie podłączać nie mam zamiaru bo nie wiem czy czasem za każdym razem nie musiałbym właczać ampli(pewnie tak), a ten Panas chwalony wiec szkoda.

Jeśli amplituner obsługuje opcje HDMI Pass Through to nie trzeba go włączać, by oglądać filmy z BD na TV.

A do czego zmierzasz, do tego by mięć dźwięk HD czy zależny Ci na dwukanałowym dźwięku. Wiem ze podłączenie przez HDMI do Ampli, powoduje że by oglądać z odtwarzacza będzie musiał być włączony ampli. Z drugiej storny jednak, mniej rzadko chyba będzie się zdarzać że będziesz coś oglądał z odtwarzacza, co nie będzie potrzebowało dolby :).

Tak jak napisałem wyżej, wszystko zależy od amplitunera. Tryb standby HDMI Pass Through obsługuje Yamaha od modelu RX-V471, Denon od modelu AVR-1612, Onkyo chyba od modelu TX-NR509, ale Onkyo ma ten tryb lekko skopany (wysoki pobór mocy). Inne marki musisz sprawdzić.
 
Do góry