Który wybrać UE40F6400 czy UE40ES6800

pocinas

New member
Jak w temacie.
Mam dylemat który wybrać TV Samsunga UE40F6400 czy UE40ES6800

Z informacji już doczytanych wynika że UE40ES6800 ma Dwurdzeniowy procesor, ale chyba domyślam się że raczej on działa tylko do Smart TV.

Posiada także Clear Motion Rate 400 zaś F6400 ma Clear Motion Rate 200


Posiadam do wyboru tylko jeden albo drugi, inne nie wchodzą w grę.

Na tunerze DVB-S2 mi nie zależy.

Cena różnica 300zł. Generalnie jestem w stanie dać te 300zł więcej pytanie co więcej uzyskam oprucz Procesora 2 rdzeniowego i Clear Motion Rate 400.
Bardziej przekonuje mnie ES6800 tym bardziej że ze Smarta zamierzam nawet sporo korzystać.

Będę wdzięczny na ODP
Rafał
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak zamierzasz korzystać ze samrta to raczej F6400....
Też ma 2 rdzenie...

A tak na marginesie skąd weźmiesz nowego ES6800?
 

pocinas

New member
F6400 też ma 2 rdzenie hmmmm myślałem że 1 rdzeń, bo powiem szczerze że wszędzie gdzie patrzyłęm w internecie w opisach nic nie piszą o 2 rdzeniach w modelu F6400, zaś w 40ES6800 w każdym opisie jest, więc miałem wrażenie jak by 2 rdzenie to atut na plus, zaś 1 rdzeń w f6400 nie pisz bo po co gorsze parametry pisać.


A tak na marginesie skąd weźmiesz nowego ES6800? Więc ja się pytam co mas zna myśli?

Mam wrażenie jk by to znaczyło że ES6800 to stary model i TV w sklepie to już wypychy Magazynowe.

A ES6800 no w sklepie jest do kupienia, nowy.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nowy z pudełka? Bo ten TV przestał być produkowany w kwietniu tego roku.
W tym roku nawet F5500 ma 2 rdzenie....
F6400 ma lepszy smart, nowszą przeglądarkę więcej stron działa....
Nie ma DVB-S oraz microdimming oraz ma słaby CMR w porównaniu do ES ale ma też mniejszy clouding.

Oba TV mają natywne Matyce 100Hz...
 

pocinas

New member
Tak z Pudełka nowy. Wiesz w Kwietniu 2013 koniec produkcji ale na pewno tego trochę naprodukowali więc po magazynach się jeszcze szwendało, zas zanim trafiło na sklepowe pułki więc też trwało,zanim trafi do końcowego klienta.

Szczerze to ja już mam w domu tego 40F6400 od wczoraj, ale mogę go właśnie w każdej chwili wymienić na tego 40ES6800 za dopłatą no między 250-300zl

Co do F6400 trochę mnie ten Smart na minus zaskakuje, może nawet nie tyle co sam Smart ale niektóre aplikacje w nim się czkają, wolno działają, nie ukrywam że trochę na lepszej płynności mi zależy.

Nie ma DVB-S oraz microdimming oraz ma słaby CMR w porównaniu do ES ale ma też mniejszy clouding.

Co to znaczy, dużo gorzej, na obrazie będzie? Warto dołożyć te niecałe 300złaby te Funkcje były?
W sumie TV mam aktualnie podłączony pod kablówkę ale po Analogu, możliwe że przełączę się na TV Naziemną bo po analogu obraz ciekawy nie jest.
Jestem też niedzielnym graczem w Xboxa 360, więc patrzę te żpod tym kontem aby i obraz był stosunkowo Wydajny. Smart raczej od czasu do czasu, bynajmniej pewnie do czasu zanim przepnę się na TV Naziemną, bo jakoś nie ciągnie mnie oglądać programów na kablówce po analogu
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mi mówić nie musisz.. skoro w pudełku to ok :D

Jak muli to masz dziadowo skonfigurowany router lub stary soft (1116 powinieneś mieć) ES6800 będzie działał gorzej jeśli chodzi o smart

Analog ma to do siebie że ciekawym sygnałem nie jest raczej i na małych TV
dobrze wygląda...
 

pocinas

New member
Router Wifi 150MB co prawda TPLInka, mam wiem 2m od TV. Necik 25MB, nie wiem jak z Pingami, fakt też że używając TV i Smart kilka razy zerwało połączenie, ale potem jak by się to ustabilizowało. Sprawdzę dziś jak sprawa SMARTA i płynności ma po podłączeniu kabla LAN w TV.

Zostawiając sobie w domu F6400 dużo tracę na obrazie względem ES6800?

Bo w końcu jak pisałeś

microdimming oraz ma słaby CMR w porównaniu do ES ale ma też mniejszy clouding.


Ok, a pytanie 40F6400 jest nadal produkowany? czy też już zszedł z produkcji i kiedy ewentualnie.

Puki co z tego tematu co wywnioskowałem to jak Smart i programy/Tv po internecie to lepiej F6400, zaś sam odbiór obrazu lepiej ES6800? Dobrze rozumiem
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
F jest do kwietnia 2014r. Sprawdź soft w TV, wszystko ma działać szybko i płynnie... jak nie to masz źle skonfigurowany router (ustawienia auto nie zawsze się sprawdzają)

Tak można napisać obraz minimalnie leszy na ES smart lepszy na F
 

pocinas

New member
Co do softa, hmmm próbowałem też robić Aktualizację z poziomu MENU w F6400 jednak po sprawdzeniu pisało że mam najnowszą wersję, ale czy 1116 to ci teraz nie powiem.
Na stronie Samsunga do F6400 Firmware nie widziałem wogle bo jak by tego modelu mi nie pokazywało.. Hmm chyba za mało czasu poświeciłem na szukanie ;-p. Pytanie czy może się zdażyć że na stronie www będzie wyższa wersja FW niż ta z poziomu Menu TV?
 

tdx

New member
Bez reklam
aktualizacja do 1116 jak bęzie to tylko z USB czyli
Ściągasz soft ze strony rozpakowujesz na pendrive tak żeby był katalog z nr softu w nim folder image a w nim plik upgrade

odpalasz TV wkładasz pena do usb czekasz chwilę dajesz pomoc aktualizacja aktualizuj teraz
 

pocinas

New member
No ok jest faktycznie na stronie FW 0116 z dnia 25.11.2013 (wczoraj szukałem o 2 w nocy i nawet modelu nie mogłem znaleźć ;-p) i szczerze powiem że raczej wątpię aby TV miał ten FW 0116, bo coś mi te cyfry nic nie mówią, będę w domu za godzinkę to sprawdzę.

Dobra kolejne pytanie dopytowujące...

Wcześniej pisałeś że w ES6800 Wizyjnie minimalnie lepiej wypada, zaś SMART gorzej. Pytanie zatem w skali 1-100 ile to gorzej czy lepiej było by. Wizyjnie więcej niż 10% czy są to jednak na pawdę minimalne różnice na poziomie 2-3%.

Zastanawiam się nad zrezygnowaniem pogorszenia działania Smarta na rzecz lepszej jakości obrazu, pytanie czy to korzystane,

Myślę że bardziej mi zależy na obrazie, Smart owszem ale myślę że jestem w stanie zrezygnować lub chwilkę dłużej poczekać lub ewentualnie z czegoś zrezygnować na rzecz Lepszego obrazu.

Co zatem doradzasz
 

pocinas

New member
FW było 0114, które zaktualizowałem z Pendriva USB do wersji 0116.
Wszedłem wcześniej przed updatem w menu serwisowe i oto taki log, więc może mi kolega powiedzieć jak to wygląda z tą matrycą jaką mam, bo ja dość po cyferkach coś nie mogę

5bb0ec32.jpg
 

jonjon00

New member
kolego a jak teraz wygląda sytuacja z serwisami smart TV i przeglądaniem internetu?

poprawiło się coś po zmianie firmwaru? śledzę temat i też słyszałem że w F6400 były problemy z lagami
 

pocinas

New member
A więc po paru dniach użytkowania mogę coś powiedzieć.

Jeśli chodzi o SMART TV korzystałem głównie z aplikacji TVN Player, tuba.fm, oraz multimedialnego przeglądania danych z pendrive/HDD głównie Filmy, 3D, HD zdarzało i się aplikacji zawiesić ale tylko na TVN PLAYER i TUBA, i zaczeło długo myśleć w efekcie wychodziło w ogóle z SMART TV czyli do głównego obrazu TV Naziemnej, czyli szczególnie z aplikacji która korzysta z Internetu, wtedy zdarzało się że wyświetlił się komunikat bodajże że utracono połączenie internetowe czy jakoś, ale objawiało się to wyjściem aplikacji i w ogóle z SMART, miałem raczej wrażenie że aplikacja powodowała jak by zawieszanie modułu WIFI. Odnosnie WIFi mam w domu laptopa, Kom z Wifi, do tego brat po lanie PC i w sumie na laptopie nie doznaję w ogóle rozłączeń WIFI, chyba że lagi są tak krótkie że Wifi w Laptopie nie zdąży o tym poinformować, zaś Wifi w TV jest bardzo czułe, jednak TV po kablu LAN i sytuacja ta sama jak wyżej, więc TV pod WIFI czy LAN znaczenia nie ma.

2 ga sprawa oto takie białe plamy, jak by przebarwienia na włączonym TV ale bez obrazu czyli na czarnym tle
d88db78a.jpg


ktoś mi mówił że Samsungi mogą tak mieć... hmm prawda to czy nie?. Puki co nie przeszkadza aż tak, ponieważ narazie mało używam. oraz brak obrazu na włączonym TV rzadko się pojawia ale jednak po 2-3 dniach małego używania już wyłapałem te dolegliwość.

Po 3cie. Wczoraj podczas grania na Xboksie 360 TV doznał ze 2-3 razy samoistnego Samostartu, jak by TV się zrestartował. napis SMART TV jak przy włączeniu, z tym że obraz powrócił do źródła tego samego czyli HDMI, jednak 2 razy restartu TV doznał w momencie gdy chciałem zrobić ciszej na TV, po około 30 min grania i nie dotykaniu pilota TV, nacisnąłem VOL- TV nie reagował, po czym nacisnąłem ponownie ale kilka razy VOL- i nagle po wiem 3-5 sekundach TV pyk i Samostart.

Co do uwag i problemów oprucz Smarta obserwować i ewentualnie robić coś z tym czy to raczej normalne?

Puki co tyle spostrzeżeń.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Restety nie sa normalne soft 1116? Wylacz wifi i sprawdz czy przy wylaczontm necie nadal tak bedziesz miec....

Clouding moze wystepowac pozesz to zniwelowac zmniejszajac posdwietlenie ustawiales juz tv czy lecisz na standardzie?

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry