Który wybrać UE40C8000 czy plazma TX-P42V20?

pestek

New member
Witam,

Błądzę już od jakiegoś czasu. Niedawno trafiłem tutaj.
Duzo się dowiedziałem m.in o tych właśnie modelach, stad ograniczyłem wybór do tych dwóch ale bardzo chętnie przeczytam opinie osób które miały okazje pobawić sie obydwoma i maja bezpośrednie porównanie bez uwzględniania poboru energii i grubości urządzenia, z tych oczywistych rzeczy zdaje sobie sprawę.

odległość oglądania 2,5-3,5m
tv ma być zamontowany na wysięgniku z możliwością wychyłu w bok, na początku bedzie stał
światło naturalne boczne, tylne po wychyleniu TV w stronę oglądającego (ale mam żaluzje :) )
90% kablówka z Aster
5% wieczorne seanse HD (po ciemku), na razie posiadam bardzo proste DVD
5% może np. PS3 w przyszłości
Zależy mi na głębokiej czerni, "soczystych" kolorach i po prostu bardzo ładnym obrazie w różnych warunkach.
No i takiej generalnej ocenie użytkowej, ogólnej, dla przeciętnego użytkownika, lubiącego estetykę i ergonomię, ale nie jakiegoś fanatyka. Aktualnie mam CRT 21"" THOMSONA :))
3D traktuje jako bajer, na razie.
TV sadze ze zakupie na najbliższe 5-10lat wiec zależy mi na przemyślanej decyzji

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jako laikowi każda może dać do myślenia...
 

pestek

New member
to tu nie ma żadnych wątpliwości - Panasonic 42VT20 oczywiście.
A jakas króciutka argumentacja? Z tego co czytam to w c8000 kolory podobne a nawet żywsze, a lubię "soczyste" jak pisałem, czerń równie głęboka, a odbicia światła nie przeszkadzają, ani nic nie "bzyczy" i nie miga jak niektórzy zauważali w plazmie. No i zużycie energii mniejsze. Jakie przewagi ma dziś dobra plazma nad dobrym LED LCD, konkretnie te dwa modele? Kąty? Podobno w serii 8 i to bardzo dobre.
Nie neguję podpowiedzi jedynie pociągam za język :)

Dodam że aktualnie posiadam DVD Panasonic SA-PT160, wiem ze dniu zakupu TV powinienem wyrzucić to do kosza ale dobrze by było żeby na początku chciał współpracować z tym urządzonkiem zanim zakupie blu-ray'a
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej sytuacji czeka Cię prezentacja w domu tych modeli ale wieczorem i sam najlepiej ocenisz
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,tez jakis czas temu przymierzalem sie do tego panasa,ale w 50cali,jednak stwierdzilem,ze kosztem dobrej czerni ten tv ma totalnie skopana biel i zbyt ciemny obraz,jak lubisz ostre kolory to c8000 bedzie lepszy,ale najlepiej to rzeczywiscie zamow prezentacje w domu.
 

pestek

New member
Z ta prezentacją to świetna sprawa pod warunkiem, że chce się kupić za gotówkę. Niestety w systemie ratalnym to zupełnie nieopłacalne a szkoda bo sam pomysł ciekawy i byłbym skłonny z niego skorzystać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że można kupić również na raty.
Napisałeś że 90% do kablówki - to plazma ma większą płynność, i lepszą obróbkę. Ma lepsze kąty boczne
Samsung zagra bardzo ostro , ostrość ma rewelacyjną, ma znacznie mniejszy pobór energii , jest ładniejszy i jest 3D
 

pabloski79

New member
moj mini ranking

.Podpinam sie do tematu.
C 8000 to oczywiscie ful led ? mam racje ?
46' kosztuje 6500+-
42vt20 za 5000 , 50 okolo 6500 +-

samsung skaluje z 2d do 3d - panas tego nie robi - ma tylko 3d wiec material musi byc 3d
czyli przewaga dla c8000

pobor pradu nie wiem jaki jest dokladnie ale napewno jest spora roznica, a przy okazji czy ktos przeliczal na zlotowki ile kosztuje utrzymanie energetyczne plazmy i leda miesiecznie przy ogladaniu srednio po 6h dziennie ? - ciekawe jak tu wyjdzie ??
dla wielu to ma DUZE znaczenie.

co jeszcze mysle, ze jezeli jestesmy zwyklymi ogladaczami a nie specjalistami czerni to czern bedzie czarna nawet w starszych modelach jak panas x czy s i normalny niewyspecjalizowany odbiorca nie bedzie sie tym przejmowal, glownie chodzi o kolor i ostrosc bo tv ma byc kolorowy a nie czarno bialy - mam racje ?

co jeszcze na plus samsunga - wieksze mozliwosci medialne- czyta wiecej niz panas np. z usb, wiecej formatow plikow obsluguje, panas chyba w tym jest okrojony.

nastepna sprawa - wyglad, grubosc i waga - wszystko na + dla samsunga

w foni samsung przegra z panasem ale jak ktos kupuje tv za 5000 to ma tez i kino wiec to jest szczegol, przynajmniej dla mnie.

internet maja obydwa, nie wiem w ktorym jest wiecje funkcji i serwisow

panas ma tez dodatkowa funkcje THX - duzy plus ale czy az tak duzy ?


najbardziej alternatywnym rozwiazaniem wydaje mi sie 46 c8000 do tej odleglosci co masz Ty, ja z reszta mam podobnie i ten sam dylemat - co kupic ????????

Nie mam zadnego z nich i wszystko co opisalem bazuje sie tylko i wylacznie na setkach przeczytanych opini, recenzji, kometarzy i wszystkiego co mozna bylo przeczytac- maniactwo - co nie ?
Moze zmienie profesje i zapytam o prace w jakims markecie na dziale TV:))

to tyle na temat tych dwoch modeli, jest jeszcze pare ktore mnie interesuja ale o nich nie bedze sie juz rozpisywal
0. ???????
1. samsung PS50C7000 - tez godny polecenia tv 3d plazmowy
2. samsung UE46C7000 - nie jestem pewien czy to ful led ale bardzo chwalony jak cala seria C7000 samsunga
3. lg 47LX9500 - ful led ale juz drozszy - niewiele o nim wiem ale LG za awaryjnosc i kiepski serwis nie sa wysoko notowane z tego co poczytalem
4.lg 50pk 950 - kolejna plazma i kolejny LG ale opinie ma bardzo dobre
5. sharp 46le 705 - nie wiem za wiele o sharpie ale opinie tez ma b. dobre

kolejnosc nie jest przypadkowa, to jest moje typowanie TV na dzien dzisiejszy- jezeli ktos ma inne to bardzo prosze o przedstawienie, nie bralem pod uwage SONY bo nie czytalem o nim nic a nic a calej reszty plazm i ledow nie jestem w stanie ogarnac bo musial bym z pracy zrezygnowac.

prosze o kometarze i wasze opinie i mini ranking.
pozdrawiam
 

pabloski79

New member
.Podpinam sie do tematu.
C 8000 to oczywiscie ful led ? mam racje ?
46' kosztuje 6500+-
42vt20 za 5000 , 50 okolo 6500 +-

samsung skaluje z 2d do 3d - panas tego nie robi - ma tylko 3d wiec material musi byc 3d
czyli przewaga dla c8000

pobor pradu nie wiem jaki jest dokladnie ale napewno jest spora roznica, a przy okazji czy ktos przeliczal na zlotowki ile kosztuje utrzymanie energetyczne plazmy i leda miesiecznie przy ogladaniu srednio po 6h dziennie ? - ciekawe jak tu wyjdzie ??
dla wielu to ma DUZE znaczenie.

co jeszcze mysle, ze jezeli jestesmy zwyklymi ogladaczami a nie specjalistami czerni to czern bedzie czarna nawet w starszych modelach jak panas x czy s i normalny niewyspecjalizowany odbiorca nie bedzie sie tym przejmowal, glownie chodzi o kolor i ostrosc bo tv ma byc kolorowy a nie czarno bialy - mam racje ?

co jeszcze na plus samsunga - wieksze mozliwosci medialne- czyta wiecej niz panas np. z usb, wiecej formatow plikow obsluguje, panas chyba w tym jest okrojony.

nastepna sprawa - wyglad, grubosc i waga - wszystko na + dla samsunga

w foni samsung przegra z panasem ale jak ktos kupuje tv za 5000 to ma tez i kino wiec to jest szczegol, przynajmniej dla mnie.

internet maja obydwa, nie wiem w ktorym jest wiecje funkcji i serwisow

panas ma tez dodatkowa funkcje THX - duzy plus ale czy az tak duzy ?


najbardziej alternatywnym rozwiazaniem wydaje mi sie 46 c8000 do tej odleglosci co masz Ty, ja z reszta mam podobnie i ten sam dylemat - co kupic ????????

Nie mam zadnego z nich i wszystko co opisalem bazuje sie tylko i wylacznie na setkach przeczytanych opini, recenzji, kometarzy i wszystkiego co mozna bylo przeczytac- maniactwo - co nie ?
Moze zmienie profesje i zapytam o prace w jakims markecie na dziale TV:))

to tyle na temat tych dwoch modeli, jest jeszcze pare ktore mnie interesuja ale o nich nie bedze sie juz rozpisywal
0. ???????
1. samsung PS50C7000 - tez godny polecenia tv 3d plazmowy
2. samsung UE46C7000 - nie jestem pewien czy to ful led ale bardzo chwalony jak cala seria C7000 samsunga
3. lg 47LX9500 - ful led ale juz drozszy - niewiele o nim wiem ale LG za awaryjnosc i kiepski serwis nie sa wysoko notowane z tego co poczytalem
4.lg 50pk 950 - kolejna plazma i kolejny LG ale opinie ma bardzo dobre
5. sharp 46le 705 - nie wiem za wiele o sharpie ale opinie tez ma b. dobre

kolejnosc nie jest przypadkowa, to jest moje typowanie TV na dzien dzisiejszy- jezeli ktos ma inne to bardzo prosze o przedstawienie, nie bralem pod uwage SONY bo nie czytalem o nim nic a nic a calej reszty plazm i ledow nie jestem w stanie ogarnac bo musial bym z pracy zrezygnowac.

prosze o kometarze i wasze opinie i mini ranking.
pozdrawiam

No i jak z tym zuzyciem pradu na zlotowki ? Przeliczyl juz ktos kiedys ile co kosztuje miesiecznie w utrzymaniu ?
 
Do góry