Który wybrać samsung 55h6700 czy 55h7000 - różnica 2tys. !!!

kris1975kris

New member
Witam, mam zamiar zmienić tv, tylko niestety nie wiem na jaki, może nie jestem kompletnie zielony, ale technika tak się zmienia szybko że trochę nie nadążam za tym. Tak więc w skrócie opisze kryteria:
1. Wielkość pomieszczenia - 4.7m x 3.8m;
2. Odległość oglądania - ok. 2.5m - 3m;
3. Ilość osób oglądających - 2-4 osoby;
4. Kąty oglądania - raczej na wprost ale tez z boku ponieważ stół tam stoi;
5. Miejsce tv - będzie raczej stał;
6. Nasłonecznienie - no powiedziałbym dość spore, z boku okno balkonowe, słońce o rana do popołudnia ( docelowo będą rolety w oknach ciemne, ale po ciemku przecież nie będę siedział :) )
7. Sygnał - kablówka cyfrowa i HD lub nc+ i kanały HD;
8. Co podłączone do tv - kino domowe i PS4;
9. Rodzaj matrycy - matowa;
10. Co będzie oglądane - filmy i przede wszystkim kanały sportowe !!! chciałbym uniknąć tzw. smużenia bo widziałem że w niejednym tv obraz się rozmywał przy szybkich ruchach np. jak piłka leciała to za nią taka smużka ... bleee;
11. Marka - myślałem o Samsungu ( ma być cieniutka ramka wokół ekranu);
12. 3D - niekoniecznie ...
13. Wielkość tv - 50-55cali;
14. Co ma mieć - hmm ... smart tv, wi-fi, hdmi, usb itd. itd. to co najlepsze i przyszłościowe :)
15. Cena - maks. do 6000 zł;

Myślę że w skrócie przedstawiłem gdzie i jak ma być użytkowany tv, tak więc proszę o profesjonalne rady i wskazówki, pozdrawiam kris :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jak sport to H7000. Szybsza matryca robi swoje. O naslonecznienie bym sie nie martwil. U mnie stoi pod kątem 90 stopni do okien balkonowych poludniowych i jest ok.
Jesli zastanawiasz sie nad operatorem telewizyjnym to weź sobie nc+...

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

eeryk

New member
Podbiję temat bo stoję przed podobnym wyborem 55h6700 mogę kupić za 799 funtów a 55h7000 za 1149 funtów czy h7000 jest warty tej różnicy. Najbardziej boję się odblasków na błyszczącej matrycy. TV głównie do nc+ czasami PS3. Warunki pomieszczenia bardzo zbliżone do kolegi z pierwszego posta. Proszę o pomoc

Edit: Kris czy mógł byś powiedzieć co ty wybrałeś

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Jeśli pytasz czy warto dopłacic różnice to ja osobiscie bym nie doplacal
Ale mając jakiś czas h7000 i mając do tej pory c650 nie wyobrazam sobie tv bez clear panelu
o odblaski absolutnie nie ma co obawiac szczególnie te boczne.za to zyskasz niesamowita czern w dzien i bardzo dobrze wysycone kolory
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
A wiesz juz co jest a czego nie ma w tizenie? Moim zdaniem na tizenie bedzie ich wiecej... Pytanie czy ktos kupuje telewizor pod kątem aplikacji... Np dla mnie potrzebne są te podstawowe typu youtube, fb, skype i polskie playery. Dlatego na mnie tizen nie robi roznicy...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

eeryk

New member
Jednak się zdecydowałem na 55h7000 :) mam 28 dni na zmianę zdania by zmienić na niższy model, zobaczymy. TV będzie u mnie dopiero w piątek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

jacekcy

New member
H7000, będzie miał deko lepszy obraz, ale moim zdaniem nie jest wart 2 tysiaków więcej. Chyba, że jesteś maniakiem TV. Zostałbym przy H6700 i był mega zadowolony.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie załamuj mnie. Korzystasz z FB za pomocą tej tragicznej appki? TVN playera nie ma. Tizen nic nie zaoferował na plus, a tylko będą gonić przez najbliższy rok.

Wysłane z mojego GT-N7000
Czasami trzeba fb na tv. Np pokazac cos znajomym, lub jak komp zajety.
Nie ma playera? Skad ta informacja? Przeciez to prawie podstawowa apka... No to faktycznie porazka...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

mafia35

New member
Bez reklam
H7000, będzie miał deko lepszy obraz, ale moim zdaniem nie jest wart 2 tysiaków więcej. Chyba, że jesteś maniakiem TV. Zostałbym przy H6700 i był mega zadowolony.
Jestes pewny? Dwa razy szybsza matryca daje ponad 2x lepsza ostrosc obrazu w ruchu... Nie wspominajac o ucp i lepszym dzwieku. Wszystko zalezy jednak od wymagan. Jesli choc raz ktos mial ucp nie spojzy juz na pół mat.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

db0511

New member
Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem modelu 55H6700. Czytając forum widzę że polecany jest takze model Sony 55W829. Jak porównują się te modele?

Cenowo Sony jest droższy o około 300zł
 

dj.doc

New member
Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem modelu 55H6700.
Witam.
Ja też się zastanawiam nad kupnem TV. Po analizie wszystkich za i przeciw model H6700 był moim faworytem. czekałem już tylko na jakąś promocje w sklepach w stylu: "Kwitną bazie na drzewie Samsung H6700, tańszy o 500 zł czeka w sklepie na ciebie":-D
Czekałem i czytałem to forum, trafiłem na ten temat o "Gwarancji Samsunga" i mój zapał osłab a ja wróciłem do punktu wyjścia.
Zanim podejmiesz decyzję poczytaj. Wybór należy oczywiście do ciebie.
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
H6700 użytkowany prawie od roku i nie zauważyłem żadnych defektów, żaden kurz się nie zbiera.
Drugi F6770 także bez problemowo działa, poprzedni B561 to wielu latach intensywnego użytkowania w dalszym ciągu bezproblemowo działa.
Każdy sprzęt może się zepsuć nawet po 1 dniu ;)
Z serwisem Samsunga miałem styczność w przypadku sprzętu AGD (ten sam multiserwis zajmuje się także naprawami TV) i wszystko obyło się bez żadnych problemów.
 

dj.doc

New member
H6700 użytkowany prawie od roku i nie zauważyłem żadnych defektów, żaden kurz się nie zbiera.
Witam.
Widocznie na Dolnym Śląsku jest bardziej czystsze powietrze ;)
Opisywany tam przypadek dzieje się na Górnym Śląsku.
Mało tego, dzisiaj w pracy rozmawiałem z kolegą, któremu serwis wymieniał matrycę w ramach gwarancji w lutym tego roku, też z powodu kurzu na matrycy. Telewizor kupiony we wrześniu 2014, Samsung model H5500. Kolega też mieszka na Górnym Śląsku. Więc może coś w tym jest :lol:
Masz rację wszystko może się popsuć. Tu jednak chyba chodzi o coś innego. O co? O tym wie pewnie tylko firma Samsung. Ja chciałem tylko uświadomić koledze, który zastanawia się nad wyborem, że są przypadki defektów związanych z tym modelem o który pyta. Nie jestem przeciwko firmie Samsung, sam użytkuje 32 cale Samsunga z 2012 i jestem zadowolony.
Życzę Ci bezproblemowej eksploatacji.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A może ten problem dotyczy jakiejś partii, z określonego okresu produkcji.....
Piszesz, że TV był zakupiony we wrześniu, ja ten TV kupowałem teściom w miesiącach wiosennych, świeżo po pojawieniu się na rynku.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem modelu 55H6700. Czytając forum widzę że polecany jest takze model Sony 55W829. Jak porównują się te modele?

Cenowo Sony jest droższy o około 300zł
Bardzo udany sprzęt. Może ma oszukane 3d i gorszego smarta, ale obraz jak najbardziej ok.
Co do kurzu na matrycach to być może jakas wadliwa partia. Przeszedlem wiele modeli 32m61, 32a450, 32b530, 40c650 i teraz 55h7000. Wszystkie przeszly jakies tam remonty w domu z docieraniem gladzi włącznie. Kazdy dziala bezproblemowo do tej pory. Oczywiscie byly zabezpieczone jako tako...

Wysłany z Piątej Galaktyki
 
Do góry