Ktory wybrać Lcd 32"

arek70

New member
Chcę kupić tv, mam pokój 4X3 odległość od tv 1,5 - 2 m. Ma służyć do oglądania tv od 18 -23 i trochę komputer , sygnał mam kablówkę MULTIMEDIA. Zdecydowałem się na te modele:
PIONEER KRL-32V
SHARP LC32LE700
Mam dylemat, który z tych modeli wybrać. Który model polecacie ?
 

arek70

New member
Zdaje sobie sprawę, że pioneer już przestał produkować, ale nie ma problemów z serwisem w razie problemów z tv. Natomiast ten SHARP to nowość i nie mam pojęcia jak wypada z tym pioneerem. Przyznam się, że pioneer mi się podoba, ale mało jest opinii w necie o tym tv.
Czy ten Sharp ma 5 lat gwarancji.
Który lepszy?
Może jakiś inny tv polecicie. Na pewno chce kupić tv 32” 100 hz i mam do wydania 3 500 zł.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Na twoją odległość oglądania 32 cale starczy,jeżeli nie jesteś zdecydowany w zupełności na Sharpa,to polecam Ci jeszcze dwa modele 32 calowe:
Sony 32 W 5500
Philips 32 PFL 9604
Są to naprawdę dobre telewizory,obojętne który z tych telewizorów kupisz to na pewno będziesz zadowolony.
 

arek70

New member
Ten nowy sharp bardziej mi się podoba od sony no i produkowany w Japonii philips całkiem nie zły, ale jak się ma ten Sharp do konkurencji którą podałeś.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to raczej różnicy dużej nie dostrzeże się pomiędzy tymi trzema modelami,natomiast jeżeli chodzi o jakość dźwięku to najlepszy jest Philips i tu Sharp mu nie dorównuje.A największą słabością Sharpa jest jego dodatkowe wyposażenie,jest naprawdę ubogo wyposażony,mało ma multimedialnych bajerów,brak dostępu do internetu itp.te dwa telewizory kompletnie pod tym względem biją Sharpa.
Jeżeli chcesz porównać parametry tych trzech telewizorów no wejdź na Ceneo i tam sobie porównaj.
Jeżeli nie zależy Ci na tych dodatkowych bajerach to bierz Sharpa,ja osobiście kupił bym sobie Philipsa,gdyż chyba jednak przebija trochę konkurencję.
Dla mnie technologia LED to bardziej chwyt marketingowy niż znacząca różnica pomiędzy telewizorami LCD a LED w jakości obrazu.Uważam że dopiero technologia OLED poprawi jakość obrazu w porównaniu z LCD.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
arek70 napisał:
A jak sie klasuje pionieer 32 natle tych tv?

Odpowiem Ci krótko -najgorzej pod każdym względem.Pioneer,gdy zakończył produkcję swoich znakomitych plazm(a szkoda),wypuścił trochę telewizorów LCD,które niestety,ale nie zrobiły furory na rynku i nie cieszyły się wielkim pobytem.Ten model telewizora ma najbardziej ubogie wyposażenie,nawet gorsze od Sharpa,nie posiada nawet gniazda usb,ten Lcd szybko Ci się zestarzeje,gdyż nie będziesz mógł pobierać nowych softów.No i cena nie jest adekwatna do jego wyposażenia jest to bardzo przeciętny telewizor Lcd.Ja bym go na pewno nie kupił za tą cenę.
Jeszcze raz Ci doradzę jeżeli nie zależy Ci na multimedialnych bajerach,dostępie do internetu oraz na jakości dźwięku to bierz Sharpa,a jeżeli zależy Ci na tym to kup sobie tego Philipsa.
 

arek70

New member
Przekonałeś mnie żeby nie brać pionieera.
Przejrzałem fora i zastanawiam sie teraz nad Philipsem 32PFL9604, który polecasz a Panasonikiem TX-L 32" V10E. Czy do tego Philipsa można podłączyć głośniki CREATIVE 5.1.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o tego Panasonica to dorównuje on Philipsowi tylko pod względem dodatkowego wyposażenia,ma te wszystkie bajery co Philips,ale nie dorównuje mu pod względem jakości dźwięku i obrazu.Panasonic nie zalicza się do firm które produkują dobre LCD,posiada dobre panele,jedne z najlepszych,ale ma w środku nie najlepszą elektronikę wspomagającą te panele,chociaż to jest topowa seria V10E Panasonica.Zresztą wszystkie wymienione w tych postach telewizory 32-calowe należą do najlepszych z każdej firm,nie ma już lepszych w tej kategorii telewizorów od wyżej wymienionych.Do telewizorów nie podłączysz bezpośrednio tych głośników.Zresztą Philips ma tak dobrą jakość dźwięku,że nawet potrafi zastąpić słabe kino domowe,ma nawet wbudowany subwoofer i dużą moc głośników.
Musisz się zdecydować na któryś telewizor,ja tylko Ci trochę w tym pomogłem.
 

arek70

New member
Vienna1980
Bardzo mi pomogłeś, pojechałem dzisiaj do MM obejrzeć te telepatrzydła i odrzucam całkowicie Sharpa, zostaje :
Sony 32 W 5500
Philips 32 PFL 9604
Panasonik TX-L 32" V10E
Przyznam się, że z tych trzech tv wizualnie mi się podoba Panasonic, ale te minusy słaba elektronika, słaby dźwięk i jeszcze brak wejścia usb.
Soniak też niczego sobie, ale nie sprawdziłem czy ma usb no i co z dźwiękiem tez taki jak u Philipsa?
I teraz Philips fajne podświetlenie z tyłu jest usb super dźwięk a wygląd dizajnerski nie każdemu się podoba.
Rozsądek przemawia za Philipsem a ten Sony mnie intryguje no i czy ma usb..
Jeszcze nie zdecydowałem na 100%
Gdzie składają Philipsa i Sony, na ile lat daje Philips gwarancję. Sony wizualnie jest ok. ale czy dorównuje Philipsowi?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Sony i Philips mają gniazdo usb,a Panasonic nie ma ,wszystkie te telewizory mają dostęp do internetu,a Philips jako jedyny posiada WI- FI,jest to przydatne gdy posiada się w domu ruter.Philips produkowany jest na Węgrzech i ma 2 lata gwarancji,Panasonic na Słowacji i ma też 2 lata gwarancji,a Sony jeżeli mnie pamięć nie myli w Hiszpanii i posiada 5 lat gwarancji.Sony jest najtańszy z tych trzech telewizorów,ale to nie znaczy że najgorszy.
Osobiście kupiłbym te telewizory w następującej kolejności:
Philips PFL 9604
Sony W 5500
Panasonic V 10 E
Pisałeś że Panasonic Ci się najlepiej podoba,ale nie można tylko kupując telewizor patrzeć na jego wygląd,choć to jest też ważne.Pamiętaj jednak iż najsolidniej jeżeli chodzi o obudowę telewizora i pilot jest wykonany Philips,jest zmontowany z lepszych materiałów niż konkurencja,i posiada najlepszą jakość dźwięku,natomiast jeżeli chodzi o jakość obrazu to raczej dałbym na remis z Sony,a Panasonic z nimi przegrywa jeżeli chodzi o obraz.
Jeżeli Philipsa będziesz miał ustawiony blisko białej ściany,to wieczorem bajer Philipsa będzie Ci fajnie świecił po bokach.
Napisz na jaki się zdecydujesz?
 

arek70

New member
Wszedłem na stronę Philipsa i jest pokazany wiszący w pokoju, rzeczywiste robi wrażenie.
Czy to podświetlenie jak się np. znudzi można wyłączyć?
W MM powiedzieli mi, że Panasonic daje dwa lata gwarancji, a później na stronie producenta przedłuża się do pięciu lat. Ciekawe czy tak samo jest z Philipsem?
Na 99% przekonałeś mnie do Philipsa, chyba że ktoś będzie miał argumenty, które zrobią mi mętlik w głowie. Teraz tylko znaleźć sklep z dobrą ceną na ten telewizor, ewentualnie poczekać do świat może będą jakieś promocje.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
http://www.ceneo.pl/;004+sPhilips~~Mpfl~~M9604

Pod tym linkiem masz porównanie cen w sklepach internetowych Philipsa.A jeżeli chodzi o ambilight to włącza i wyłącza to się pilotem.Niestety,ale Philips nie poszedł jeszcze w ślady Sony i Panasonica że można przedłużyć gwarancję do 5 lat,i nie wiadomo czy to zrobią gdyż telewizory Philipsa dobrze się sprzedają w Europie.
Pamiętaj o tym że seria 9604 to jest praktycznie to samo co flagowa seria Philipsa 9664,różni się tylko tym że 9604 ma 100 Hz,a 9664 200 Hz,no i seria 9604 produkowana jest do 37 cali,a modele 9664 powyżej 37 cali.
Po Twoim ostatnim poście widzę,że nadal nie jesteś przekonany jaki kupić telewizor,ale dam Ci dobrą radę nie kupuj innych telewizorów oprócz tej trójki,gdyż są to naprawdę dobre LCD z dobrym na czasie wyposażeniem.
Obojętnie jaki telewizor kupisz z tej trójki to nie powinien się zawieść,chociaż ja w dalszym ciągu polecam Ci Philipsa.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
W MM powiedzieli mi, że Panasonic daje dwa lata gwarancji, a później na stronie producenta przedłuża się do pięciu lat.Pisze arek70.


http://www.jakitelewizor.pl/panasonic_5_lat_gwarancji_i_zwrot_100_procent_za_telewizor,1257896558,1

Trochę mnie zastanowiło te 5 lat gwarancji na telewizory Panasonica,gdyż pierwszy raz to przeczytałem i poszperałem trochę i dowiedziałem się że Panasonic daje 5 lat gwarancji lub zwrot kupna telewizora tylko od listopada do końca stycznia.
Pod tym linkiem masz więcej wiadomości na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

arek70

New member
Wybór padł na Philipsa 32 PFL 9604, ale zastanawia mnie jedna rzecz na stronie producenta ten model opisują 32PFL9604H/12. Na skąpcu opisany jest 9604, natomiast na ceneo Philips 32PFL9604H.
Co oznacza H/12, to wszystko to jest ten sam model? A i jeszcze link na ceneo który podałeś to zdjęcie philipsa, które umieścili to chyba inny model.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Tak masz rację na Ceneo umieścili zdjęcie innego telewizora,wkradł im się chochlik.A co do oznaczeń telewizora to wszystko to są te same modele,niektórzy przedstawiają pełen opis telewizora,a niektórzy skrót.
 
Do góry