Ktory wybrac ? BenQ W1060 , Acer H7531D, Vivitek H1080FD

Który projektor najlepszy


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

NuMeR

New member
Witam wszystkich

Moje pierwsze pytanie dotyczy zakupu projektora tak jak w temacie ktory wybrac

BenQ W1060
Acer H7531D
Vivitek H1080FD

Najbardziej przekonuje mnie BenQ W1060 cena przyzowita a i produkt nowszy niz pozostale.

Moj pokoj bedzie przeznaczony wylacznie jako sala kinowa i wlasnie jest remontowany
Wszystkie sciany lacznie z sufitem maluje na czarny mat plytki czarny mat zero okien sciana projekcyjna karton gips.

Rozmiar pokoju to 3,8x5m wysoki na 1,9m
 
Ostatnia edycja:

NuMeR

New member
Optoma HD230X

A moze Optoma HD230X jest w dobrej cenie 3299 ?? Mam czas do konca stycznia ;( i musze cos kupic pomorzcie :blagam:
 

NuMeR

New member
Ale za taka cene nie kupie Epsona EH-TW3200 ;( a projektor musi byc na fakture vat
 
Ostatnia edycja:

NuMeR

New member
Hmm jak narazie jestem za BenQ W1060 przeliczenia i kalkulatory co do mojego niskiego pokoju 1,9m + Żywotnosc Lampy + Cena, moge go miec za 3370zł
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Epson byłby lepszy w tak niskim pomieszczeniu ze względu na Lens Shift. Większości wymienionych projektorów w ogóle nie da się dobrze zainstalować z uwagi na duży offset. Przykładowo Mitsubishi HC3200/3800/4000 mają offset 34%, czyli odległość między osią obiektywu a górną krawędzią ekranu przy montażu sufitowym wyniesie ponad 1/3 wysokości obrazu. Regulacji trapezu w kinie domowym, nawet najtańszym, nie stosujemy, bo uzyskamy obraz "prawie-FullHD".

Mój typ wśród najtańszych rzutników FullHD to Samsung A600 za 3350-3550 zł, choć jeden ze sklepów na All***o oferuje go za 2900 zł (2425 zł w licytacji z 29.01).

Jest to bardzo przyzwoity projektor na początek z niezłym kontrastem, prawidłowymi kolorami, jasnością rzędu 600-700 lm, co wystarczy do ekranu 120" MattWhite, wg recenzentów dobrze skalibrowany fabrycznie. Offset umiarkowany 12%, ale i tak zmusza do instalacji ekranu przy samej podłodze, central nad ekranem lub układ bez centralnego 4.0/4.1.
Optymalny ekran - np. Adeo Plano 114" 250X140 VisionWhite, odległość oglądania 4 m.

Można rozważyć Optomę HD20/200X, która ma również nieduży offset.

Mając takie pomieszczenie i ekran możesz w przyszłości zainstalować coś z wyższej półki, np. klasy Sony HW20 lub nawet JVC HD350/X30.

Pozdrawiam.
 
Do góry