który wybrać? 46-47 cali, 3500- 3900

adampuchal

New member
Dzień dobry,

jestem tuż przed kupieniem nowego telewizora, szukałem, czytałem i ostatecznie zastanawiam się między 3 modelami i potrzebuję lekkiej pomocy:

Decyzja zapadnie (prawdopodobnie :) ) między tymi modelami:

Samsung UE46f6770 3490 zł
Panasonic L47et60e 2990 zł cena do świąt była porównywalna z samsungiem (dzisiaj zdziwienie)
Sony KDL-47W805A 3990 zł

odrzuciłem wcześniej philipsa 47 z serii 6008 ze względu na to iż nie czyta mkv i paru innych formatów. Podobno obraz też nie powala ale nadrabia ambilight`em.

Bliski jestem samsunga jednakże martwi mnie sprawdzanie matrycy (s-pva, psa), dumbing. Trochę mi się to wydaje słabe, że kupuje się telewizor i trzeba uważać żeby wybrać dobre pudełko spośród paru takich samych pudełek.
Podobno jeśli pomijamy kwestie smart tv, to panasonic ma ładniejszy obraz.

Mam namieszane w głowie jeszcze tylko sony. Czy faktycznie sony posiada dodatkowe procesory graficzne przez co płynność i parametry obrazu biją na głowę konkurentów? czy warto dołożyć 500 zł do sony względem samsunga? Czy sprzedawcy mają nałożone do głowy przez przedstawicieli w czarnych koszulkach :)

Telewizor będzie podłączony do osiedlowej telewizji kablowej SD, xboxa oraz na stałe do komputera stacjonarnego.

Proszę o sugestie.
Czy istnieje inna możliwość sprawdzenia matrycy niż zdjęcie makro?
 
Ostatnia edycja:

r_p_r

New member
Kto powiedzial, ze nie czyta mkv? A o jakich "innych" nieobslugiwanych formatach piszesz?

Obraz nie powala "podobno"? - sprawdz w realu, bo dramatycznie sie mylisz.
 

adampuchal

New member
Moje doświadczenie z telewizorami jest słabe a wypowiedź oparłem na kilku powtarzających się opiniach w sklepach.

czy Twoim zdaniem modele Philips 46PFL7007K i Philips 47PFL6008K spokojnie konkurują z wybranymi przeze mnie modelami?

Jeżeli tak, który bardziej brać pod uwagę? Jak się one mają do samsunga, panasa czy sony.
Czy informacje o sony i jego boskich procesorach graficznych są prawdziwe?


pozdrawiam
 
Do góry