Który TV wybrać?

amdpatryk

New member
Witam,
który z poniższych modeli wybrać:
- LG 55LM660S
- LG 55LM670S
- LG 55LA660S
- Philips 55PFL6007K
- Philips 55PFL6008K
- Samsung UE55F6400
- Samsung UE55F6500
- Samsung UE55F6800

Przeznaczenie to głównie filmy z dysku, tv z UPC oraz gry. Mam mętlik w głowie:confused: i im więcej czytam tym bardziej nie wiem, na który się zdecydować. Dodatkowo wiele użytkowników narzekało na clouding, artefakty, wolne menu, itd:?.

Najbardziej skłaniam się ku Philips 55PFL6008K, głównie dlatego, że jako jedyny posiada ambilight, bardzo fajny bajer:) LG natomiast przewyższa wszystkie firmy swoim disignem, piękne, cienkie ramki oraz nowoczesna stopka, a zapomniałbym pilot magic też super. Samsung też wygląda ok, największy plus aktywne 3D oraz najlepsze funkcje smart.

Chodziłem po Saturnach i RTV AGD, oglądałem różne modele, tam gdzie do TV podawany był sygnał w wysokiej jakości było super, w przeciwnym wypadku bardzo niekorzystny obraz.

Tak więc co radzicie wybrać?:?: PS. Ważna jest dla mnie płynność, w miarę jednolite podświetlenie matrycy, takie które nie rzuca się w oczy i nie denerwuje podczas oglądania, równie ważną cechą jest jak najlepszy obraz przy sygnale SD.

Mile widziane opinie posiadaczy powyższych modeli.
Pozdrawiam.
 

amdpatryk

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewopóźnienia k.24m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Przeważnie na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony tv lub na ekran. Jeszcze nie wiem jak ustawie meble. Dodam, że często okna sa przysloniete.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Ogladam telewizję na 24" monitorze.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Okulary do 3D min 2szt. Ładny wygląd (to wmaganie mojej kobiety).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC
10.Jakie urządzenia ? Dysk zewnętrzny, komputer, amplituner, BL.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Ok. 6h w weekendy na pewno dłużej.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Może być zarówno jedna jak i druga.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, sport, kobieta seriale.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Mile widziana opcja.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, w Fifa 13, ok. 10%.
16.Preferencje co do marki ? LG, Philips, Samsung.
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne menu, opóźnienia w momencie zmiany kanału.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Nie chciałbym przekroczyć 5500zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak. Co do rodzaju to bardziej sklaniam się ku aktywnymu 3D, ale może być też pasywne. Priorytetem są wymagania co do obrazu zdefiniowane w pierwszym poście.

Pomoże ktoś?
 
Ostatnia edycja:

amdpatryk

New member
55PFL 7108 - fajny, ale zbyt drogi
55PFL 6008 - cena jeszcze w zasięgu, ale czytałem, że występuje clouding:(, dodatkowo powolne menu:(

A co powiecie na temat innych modeli, które wymieniłem?:hmm:
 

Riv11

New member
Bez reklam
Z innych modeli, które wymieniłeś, dobrym wyborem będzie Samsung UE55F6800. Z tych modeli, które podałeś, to właśnie ten model jest najlepszym wyborem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A gdzie czytałeś że jest Clouding ?
wystarczy że sprawdzisz przy zakupie . Ja sprawdzałem kilkadziesiąt i nikt się nie skarży, bo .... bo go nie ma. powolne menu - tego nie kumam . Nie jest inne niż w innych modelach innych firm.
Chyba że masz coś innego na myśli .

Możesz jeszcze sprawdzić - Sharpa - 60 LE 840
Panasonica 55ET60
 

amdpatryk

New member
Byłem wczoraj w euro rtv agd i testowałem telewizory na próbkach z forum. Pod lupę wziąłem 55pfl6008k, ue46f6400 - nie było f6500 ani f6800. Miałem nstp. filmiki: z żywymi-jaskrawymi barwami, z przewagą czerni i dynamiczny-akcja. Philips wypadł rewelacyjnie, swietne kolory, równe podświetlenie, zero przecięć obrazu, natomiast samsung juz nie wypadł tak dobrze. To co mnie irytowało to rozmazanie i artefakty wokół szybko poruszających się obiektów.

Dziś w innym sklepie postaram się przetestować f6500 i f6800. Czytałem, że mają lepsze matryce i sądzę, że płynność będzie bez artefaktów. Zastanawiam się jeszcze nad tymi modelami, ponieważ ich cena jest bardziej atrakcyjna niż Philipsa.
 

amdpatryk

New member
Ok. Opiszę moje spostrzeżenia, ale zapewne późnym wieczorem.

PS. Szkoda, że Philips nie ma okularów w zestawie... Samsung je ma no i 3D jest aktywne - według mnie lepszy efekt wizualny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma okulary nawet 6 par.
I sprawdź na własne oczy jaka technologia jest dla Ciebie. Ale posiedź przed telewizorem godzinę przy 3D. Pewnie się zdziwisz ....
 

amdpatryk

New member
Hmm..., jak patrzyłem w necie np. na skapiec.pl, to przy tym modelu nie widziałem informacji o załączonych okularach, ale jak mówisz, że są to kolejny plus:)

Jeżeli chodzi o technologię 3D to widziałem obie, ale nie patrzyłem dłużej niż 5min, jakoś głupio stać przez 1h w sklepie i oglądać TV:hihi: Chcesz powiedzieć, że po obejrzeniu filmu w aktywnym 3D oczy będą boleć? Według Ciebie nie warto kupować aktywnego 3D?
 

amdpatryk

New member
Byłem i oglądałem modele: ue55f6650, ue55f6800, ue55f6500, LC-60LE740E, TX-L55ET60E.
Skupiłem się na płynności obrazu i jakości podczas ruchu, dlatego ponieważ w mocnym świetle sklepowym barwy są na każdym TV podobne, tak samo nie byłem w stanie dostrzec nierównomiernego podświetlenia matrycy.

ue55f6650 - według mnie poradził sobie najlepiej z powyższej grupy, nic się nie przycinało, ruchomy obiekt mknął płynnie, wokół niego praktycznie nie było widać zniekształceń
ue55f6800, ue55f6500, LC-60LE740E - obraz był tak samo płynny jak w 6650, jednak dało się zauważyć lekkie zniekształcenia, tzw. artefakty wokół poruszającego się obiektu. To co mogę powiedzieć dodatkowo o Sharpie, to to, że jego obraz posiadał znacznie bardziej 'realistyczne' barwy niż te w Samsungach, który wyświetla bardzo jaskrawe barwy.
TX-L55ET60E - Panasonic wypadł odrobinę słabiej, dało się zauważyć szarpanie obrazu. Szybko przemieszczający się obiekt pozostawiał za sobą smugę, takie szarpanie obrazu - być może ustawienia obrazu były złe i można to poprawić - tego nie wiem...

Dodam jeszcze, że wczoraj na pfl6008 oglądałem ten sam filmik i bez zawahania stwierdzam, że najlepiej on wyglądał na Philipsie. Ehh, gdyby był on w podobnym przedziale cenowym co f6650, wybór byłby banalnie prosty....:?

PS. LG nie sprawdzałem, ponieważ panowie z obsługi powiedzieli, że są znacznie słabsze niż Philips i Samsungi. Mówił też, że modele Samsung f6--- przewyższają LG tym, że nie posiadają efektu cloudingu, ponieważ posiadają podświetlenie matrycy typu direct czyli diody nie są rozmieszczone na krawędziach ekranu tylko bezpośrednio za nim.

A jak to jest w Philipsie?
 
Ostatnia edycja:

amdpatryk

New member
W sobotę byłem w EURO i zakupiłem Philipsa 55pfl6008 ;) Dziś wieczorem obsługa sklepu dostarczy mi go do domu.

Dziękuję za wszystkie posty w tym temacie:)
 
Do góry