Który tv wybrać?

kaszub

New member
Jeśli zawęzić wybór do następujących modeli to który doradzacie??
-lg42pc51
-panasonic 42pv7
-philips 42pf5331

kd/tv 50% na 50%. Sygnał z kablówki, dvd denon 1730, ampli denon 1507
 

kaszub

New member
Przy okazji chciałbym sie jeszcze zapytac o minimalna odległość w jakiej powinnien stac głośnik od plazmy jesli ma ekran magnetyczny ( konkretnie jbl e60) ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gośniki są ekranowane - więc bez problemu.
Z zawężonego wyboru - raczej Panasonic .
Ale nie napisałeś nic o warunkach.
 

kaszub

New member
Jeśli chodzi o warunki:
-pokój nasłoneczniony ale są rolety
-odległość oglądającego od tv 3-3,5m
-sygnał tv kablówka, dvd denon 1730 podłaczone przez hdmi

Czy to coś zmienia w Twojej sugestii Kiki????
 
Ostatnia edycja:

jorge

New member
To ja tez sie przylacze. Jestem wlasciwie juz zdecydowany na LG 42PC51 ale rozwarzam tez Panasonica 42PV7 choc ma mniej wejsc na czym mi zależy.
Pokoj od wschodu, mocno nasloneczniony ale sa rolety.
Odleglosc od tv jakies 4 m.
Sygnal: Kablówka 40%, Divx z laptopa 40%, DVD z laptopa 20%. Mam w planach razem z tv kupno DVD (w dalszych planach cale kino domowe oraz konsola X360) wiec procenty pewnie sie zmienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerd

New member
Moja opinia jest taka ze LG w twoich warunkach sie najbardziej sprawdzi, no i rzeczywiscie liczba wejsc jest jego atutem w tym zestawieniu. Kiki jednak powie zdanie i z argumentacja ma juz problem szkoa:)
 

Hawkmoon

New member
a funkcję SZUKAJ, to pewnie wyłączyli na forum, co nie?? zamiast zadawać pytania, co do cudzej argumentacji, sami poszukajcie odpowiedzi a na pewno ją znajdziecie... poza tym, jeśli uważacie inaczej to sami przytoczcie jakieś argumenty, skoro zarzucacie ich brak drugiej stronie... nie bronię tu kikiego, bo nie ma takiej potrzeby, ale takich wątków jak ten są setki i gdyby w każdym miał robic wywód na temat wyższości danego modelu nad innymi (spośród wybranych przez pytającego), to musiałby nic innego nie robić, tylko siedziec na forum i pisać... po to jednak jest funkcja SZUKAJ, aby każdy mógł znaleźć wszelkie "za" i "przeciw" danemu modelowi podawane zarówno przez fachowców, jak i posiadaczy danej zabawki...
 

penio

New member
Hawkmoon- chyba mama Ciebie nie lubi, że jesteś taki zgryźliwy.
Nie będę się zagłębiał w Twoje wywody bo są one BEZSENSOWNE! Nie zadawałbym tego pytania, jakbym znalazł odpowiedź.
Pytałem Kikiego i uważam, że tylko on może mnie krytykować, a na żadnym wątku nie znalazłem prostego uzasanienia do mojego pytania. Mieszkam w małym mieście i tu nie ma tylu sklepów jak mozę w Twoim, dlatego pytam.
 

dream_pablo

New member
jaki wybrac ???

czesc chcialbym wybrac plazme 37 cali ale wielkiego wyboru niemam ...i podłaczyc ja poprzez zlacze hdmi do laptopa...1 pytanko czy wykryje outomatycznie czy trzeba bedzie sterowniki ...chodzi mi o sony vaio ...2 pytanko ...widzialem samsunga 42 cali q91 i c91 i mnie porazila jakosc ale niestety niema samsunga 37 cali jak macie jakies stronki gdzie mozna kupic 37 cali sasmunga to byloby fajnie pozdrawiam:twisted:
 

kalski

New member
Philips oczywiście!

Przez kilka tygodni miałem ten sam problem. Przeglądałem, czytałem i oglądałem i na końcu wybrałem Philipsa 42PF5331/10.To jest to co warto kupić.
 

borkows

New member
Witam Szanowne Forum,

w moim pierwszym pytanieniu jakie zacdałem na forum (nie w tym dziale), nie otrzymałem odpowiedzi, ale szukanie i czytanie ze zrozumieniem czytanego tekstu, doprowadziło moje roważania do punktu, w którym mogę z 89% pewnością stwierdzić, że jak dla mnie lepszym wyborem jest plazma a nie LCD (jeżeli się mylę to proszę mnie naprowadzić na wlaściwy trop). Powtórzę tylko warunki:
-- odległość (jak u większości) - 3,5 - 4,5 m (raczej 3,5 - 4);
-- oglądanie raczej popołudnia i wieczory - z nasłonecznieniem nie będzie problemu;
-- sygnał to Cyfra +, DVD
-- no i kasa czyli pewnie max. 5500 (ale bardziej 5000)

Poniżej pozwolę sobnie zamiescić listę modeli nad którymi się zastanwawiam (i też dzięki forum jest to już jakaś (!) lista), jeżeli moglibyście wskazać z czego od razu zrezygnować (co jest ewidentnym 'szitem' na tej liście), a czemu dokładniej się przyjżeć (z góry wielkie dzięki za odpowiedzi typu 'tylko Pioneer i nic więcej' etc., po prostu jak na razie za wysoki próg cenowy).

A oto lista:
LG 42PC1R
LG 42PC1RR
LG 42PC51
Panasonic TH-42PV70P
Panasonic TH-42PV71F
Panasonic TH-42PV700P
Panasonic TH-42PV700
Samsung PS42C91H
Samsung PS-42Q91H
Hitachi 42pd9700

Wiem, że modele różnią się nieznacznie/ szczegółami, ale to tak jak z 'prawie', to robi wielką różnicę.

Dzięki,
 

borkows

New member
ewing napisał:
A byles w sklepach i pytales sie o te modele? Bo z tego co wiem to chybaa juz sie problem robi z dostepnoscia wchodza nowe:)

eeeee... znaczy, że co (?) jakaś inna lista:roll: !!!!

No żesz q...wa, a wydawało mi się, że w miara aktualne modele, ale widać, że w technologii plazm(owej)/ tv to maksyma 'wszystko płynie', powinna zostać zamieniona na 'wszystko za...ala'!!!! lub kup dzisiaj bo jutro bedziesz miał problem :grin:

Ale tak poważnie to w takim jak 'ztjunigować' tą listę o jakie modele ale, tak żeeby na pytanie 'chał macz' (albo jak kto woli 'wi fil kostet') dostać odpowiedź w podanym przedziale? :)
 

borkows

New member
borkows napisał:
LG 42PC1RR
Panasonic TH-42PV700P / Panasonic TH-42PV700
Samsung PS-42Q91H

Dzięki,

Wcześniejszą listę ograniczyłem do 3 (4) modeli - jak pomoc będzie nadal taka:hmm: to wybiorę sam :(, ale jak na razie jesze jedno podejście do koleżeństwa z forum:grin:. Więc, który z wymienionych wyżej wybrać (cenowo podobne), doczytałem że ten LG jest z 80 GB dyskiem ... ale może to kicha jest. Proszę opomoc ... Wiem, że z dostępnością moze być róznie, niemniej jednak poszukam ...
 

jak30

Member
Powinieneś obejrzec sam i wybrac.Ja wybierałem między Lg i Panasonic.Wybrałem Panasonica PV7 i jestem bardzo zadowolony.W porównaniu z LCD obraz zdecydowanie lepszy.W porownaniu z LG moim zdaniem obraz bardziej naturalny.Oghladam na kablowce obraz dobry, na N i cyfrze bardzo dobry,na dvd Pioneer 400 niektóre filmy wygladajś prawire jak w hd. Nie ma problemów z wypalaniem,duchami i tp.Plazmę kupiłem w normalny, RTV Euroz przbigiem 5 godzin w rozsądnej cenie 3250zł.Obecnie mam ponad 300 godzin i uważam,że z każdym dniem obraz jest lepszy.
Polecam.Natomiast najlepiej obejrze samemu bo to samo widziane przez jednego jest inaczej widziane przez drugiego.I jeszcze jedno zwróc uwagę na ustawienia obrazu.Mnie podczas porównania sprzedawca ustawił w LG parametry na maxa na Pnasie ostrośc i kontrast zero.
 

borkows

New member
jak30 napisał:
(...) kupiłem w normalny, RTV Euroz przbigiem 5 godzin w rozsądnej(...)

A powiedz proszę, w jaki sposób sprawdzić 'przebieg' sprzętu, jest to jakaś pozycja menu każdej z plazm (lcd'ki zapewne też) czy znajomy sprzedawca ?:cool:... bo już któryś raz na forum podawany jest 'przebieg' ...


Dzięki
 
Do góry