Który TV wybrać... Samsung UE55D6500 czy LG 55LW5500?

d@miano

New member
Witam,
Planuję zakup TV 3D. Byłem już prawie zdecydowany na Samsunga UE55D6500, ale po wizycie w Media Markt zacząłem się zastanawiać nad polaryzacyjnym LG 55LW5500. Cena podobna za oba a technologia inna i mam dylemat. Jakie jest Wasze zdanie? Który z tych dwóch modeli lepszy?
Umówmy się, że inne nie wchodzą w grę tylko te dwa, które wybrałem. LG czy Samsung?
Niby 3D od LG jest jeszcze niedopracowane i nie wyświetla obrazu Full HD, ale przyznam, że demo gry i film, który widziałem na 55LW570S zaskoczył mnie pozytywnie. Obraz faktycznie nie mruga, ostry, wyraźny i głębia 3D super! Jak na moje oko nie widać ubytku w rozdzielczości. Sprzedawca wspomniał oczywiście o tym, że LG dostało certyfikat na Full HD serii Cinema 3D, ale przyznał, że rozdzielczość jest przez pół, ale to dla oka nie jest widoczne. Kąty super, okularów 7 szt. dają...
Co do Samsunga to design CUDO, cienka ramka, szklana tafla, która jak dla mnie jest elegancka, obraz żyleta, żywy, ostry... po prostu PIĘKNY! Z tym, że przy 3D faktycznie widać to migotanie. Mnie to nie przeszkadza i nie mam z tym problemu, spokojnie mogę oglądać, ale zastanawiam się czy nie lepiej wybrać nowszą technologię od LG? Co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:

panorafix

Member
Posiadam 55D6500,a teść LG LW4500,powiem tylko,że obraz na samsungu bardziej mi się podoba.Bawiłem się sporo tym LG i między tymi dwoma modelami zdecydowanie polecam sama.Ty podajesz model wyższy więc tego nie wiem.3D traktuję jedynie jako dodatek gdyż prawie tego nie używam,teść podpalił się na 7 par okularów które leżą też w szufladzie nieużywane.Więc czy dla ciebie to 3D jest aż takim priorytetem?
 

d@miano

New member
Czyli jednak Samsung... Wiadome, że 3D to tylko dodatek, który używa się sporadycznie, ale jak już mam oglądać coś w 3D to chciałbym, żeby wyglądało to jak najlepiej. Poza tym myślę, że jeśli chodzi o obraz 2D to w obu przypadkach powinno być bardzo dobrze. Materiałów 3D jest póki co mało, ale dużo nowych tytułów jest w 3D i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.
Obecnie jest coraz więcej filmów SBS, które można zassać z netu i oglądać w domowym zaciszu.
Jeśli masz na co dzień kontakt z obiema technologiami to na pewno masz większą wiedzę.
Nie mniej jednak wg. mnie pasywne 3D to przyszłość.
 

d@miano

New member
Widzę, że za 6500zł. miałbym nawet LG 55LW570S czyli flagowy model LG Cinema.
W takim razie te dwa TV weźmy pod rozwagę:
Samsung UE55D6500 i LG 55LW570S.
Miał ktoś może styczność z nimi i mógł porównać i obiektywnie powiedzieć, który lepszy?
 

tdx

New member
Bez reklam
To jest dopiero fachowa odpowiedź... jednym tchem "wszystko lepsze", pozazdrościć znajomości technologii;

Bo tak to wygląda.... Trafiłem na fanboya czy co?

Lepsza matryca - lepsze kąty, lepsza czerń

Lepsza płynność - bardziej płynny obraz "testowany na monsterze"

lepsze usb - więcej formatów czyta
 

redlum

New member
Bez reklam
LW570S nie jest flagowym modelem lg. Nowe topowe modele mają podobno pojawić sie w trzecim kwartale.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

d@miano

New member
LW570S nie jest flagowym modelem lg. Nowe topowe modele mają podobno pojawić sie w trzecim kwartale.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
W tej chwili nie widzę wyższego modelu 3D Cinema od LW570S.
To, że na targach w Berlinie zapowiedzieli nowy LG LW980S to inna sprawa, ale on dopiero wchodzi na rynek. Co do tego właśnie modelu to ma on podświetlenie Full LED co na pewno będzie dużym plusem, ale liczyłem na rozdzielczość 4k na 2k co przy dzieleniu w 3D przez pół dałoby obraz Full HD (przynajmniej na papierze, bo sam już nie wiem jak podchodzić do tej obniżonej rozdzielczości, gdyż ja dużej straty nie zauważyłem) Cena za 55 cali to podobno ok. 2600 euro, więc standard jak za nowość mniej jak dychę nie zejdzie.
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
Bo tak to wygląda.... Trafiłem na fanboya czy co?

Lepsza matryca - lepsze kąty, lepsza czerń

Lepsza płynność - bardziej płynny obraz "testowany na monsterze"

lepsze usb - więcej formatów czyta

Fanboya? przecież to Ty brzmisz jak gość czytający ulotkę reklamową!

Skąd ta wiedza o lepszej matrycy - kontrast mierzony w teście szachownicy zbliżony; kąty dla kontrastów użytkowych (ustawienia standard lub kino szersze dla LG). Inny pomiar nie ma sensu bo Samsung przy braku sygnału lub przy sygnale o bardzo niskim poziomie wyłącza podświetlenie, więc jest to sztuczka marketingowa nie oddająca wiarygodnego pomiaru kontrastu i czerni;

Płynność - rozdzielczość dynamiczna będąca miarą płynności i jakości obrazu dynamicznego w telewizorze LG wyższa średnio o 100 linii (Samsung 750 linii max; LG 850 linii max;)

Więc zanim nazwiesz kogoś fanbojem to sam popatrz na siebie; Pozdrawiam wszystkowiedzących.
 

Morfeusz42

New member
Zaskoczę Cię zapewne, ale nie tylko te dwa telewizory porównywałem ze sobą - z racji wykonywanej pracy mam sporo czasu i możliwości pobawić się telewizorami; ale nie uważam aby stanowiło to powód do trąbienia o tym; wiem natomiast jedno - warto chwilę pomyśleć zanim się wyda tak jednoznaczne sondy; niestety nie zawsze życie je potwierdza ku zadowoleniu oponentów... pozdrawiam.

PS. a co do czerpania wiedzy z neta - jest to też ciekawa forma weryfikacji własnej wiedzy i spostrzeżeń; może warto abyś i Ty z tego od czasu do czasu skorzystał.
 
Ostatnia edycja:

nowy84

New member
Róznica jest... Przedewszystkim w obsludze 3d modele d7000 i d8000 obsluguja pelne full hd 3d zas moodele 6000 maja psikus w postaci polowy full hd 3d (wiecej na forum - samsung d6500), poza tym 800 hz i micro dimming, nieco lepsze matryce, jesli jednak chodzi o multimedia to od modelu 6500 roznic brak... No i cena czesto blisko 1500 zl roznicy w modelach np 40 cali miedzy 6500 a 7000 czyli + 1/3, sporo :) Wazne jest jednak zwrocic szczegolna uwage na rodzaj matrycy, a raczej jego producenta w menu serwisowym tv, poniewaz samsung w tym temacie tez moze zrobic psikus (tez w temacie samsung d6500)... Orginalna Samsungowska jak i "P" (taka mam) w modelu 6500 na pewno spelnia oczekiwania...
 

12janek123

New member
Róznica jest... Przedewszystkim w obsludze 3d modele d7000 i d8000 obsluguja pelne full hd 3d zas moodele 6000 maja psikus w postaci polowy full hd 3d (wiecej na forum - samsung d6500), poza tym 800 hz i micro dimming, nieco lepsze matryce, jesli jednak chodzi o multimedia to od modelu 6500 roznic brak... No i cena czesto blisko 1500 zl roznicy w modelach np 40 cali miedzy 6500 a 7000 czyli + 1/3, sporo :) Wazne jest jednak zwrocic szczegolna uwage na rodzaj matrycy, a raczej jego producenta w menu serwisowym tv, poniewaz samsung w tym temacie tez moze zrobic psikus (tez w temacie samsung d6500)... Orginalna Samsungowska jak i "P" (taka mam) w modelu 6500 na pewno spelnia oczekiwania...


Nowy 84, Dzieki wielkie za info, kurczę, nie wiedziałem, że są różni producenci matryc tego samego modelu, no ale elektronika to nie moja dziedzina :( ... chyba pójdę w 55D7000, bo sprawdzałem różnice obu modeli i jedną tylko wyłapałem, d8000 ma "light effect(deco), to jest chyba to logo samsunga na dole. są jeszcze jakieś różnice? Warto zapłacić prawie 600 zł więcej za d8000? A... i jak można sprawdzić producenta matrycy i jaki producent jest najlepszy? Będę wdzięczny za pmoc, bo jestem na finale zakupu "mebla"... :)
 

Loszka

New member
Witam ..wczoraj dokonalem zakupu telewizora Lg42lw5500 i moge napisac o nim kilka slow. Bezposrednio porownywalem go wlasnie z modelem 40d6500. Czern w Samsungu jest piekna jednak jesli porownamy ten sam material na jednym i na drugim tv to duzo szczegolow nie jest widocznych na samsungu. matryca sie wygasza przez co wydaje sie nam ze widzimy gleboka czern. Plynnosc w obu modelach taka sama. Kolory wg mnie bajka i w jednym i w drugim.. Obraz z samsungu jest deko ciemniejszy. 3d wg mnie na plus dla LG. Bylem zdumiony jakoscia obrazu jak i efektami 3d. Jeden i drugi tv mi sie podobal jednak wybralem lg.. Dodam ze cena byla ta sama za oba tv 3100 zł. do LG dostalem dodatkowego pilota magic... ktory jest swietny. Co do szybkich testow powiem tylko tyle. LG okazal sie super wyborem i jestem mega zadowolony. Piekne kolory, szybka matryca no i co najwazniejsze ..zadnego cloudingu... Polecam ten produkt.
 
Do góry