Który TV wybrać? Dokładne wymagania w wątku.

Qóba

New member
Cześć,
mam problem z wyborem telewizora, w związku z czym mam do Was prośbę o pomoc. Mój dotychczasowy typ to Samsung UE48H6400, ale poczytałem troszkę o jego wadach i może będziecie w stanie zaproponować coś rozsądniejszego?


Poniżej podsumowanie wymagań/opis sytuacji:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Jest to pokój z aneksem kuchennym w kształcie prostokąta. Część "salonowa" ma wymiary 3.43 m (długość) na 3.18 m (szerokość). TV będzie na ścianie krótszej.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Odległość z kanapy (licząc od głowy) to około 2.70-2.80 m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Przez 90% czasu dwie osoby.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Przez 90% na wprost ekranu.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okna są od strony zachodniej, a więc po południu pokój bardziej doświetlony. W planach montaż porządnych rolet.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
W "rodzinnym" mieszkaniu obecnie używamy jakiegoś Sharpa 60". Odległość z której oglądam telewizję obecnie to ponad 3 m.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Na pewno dostęp przez Wi-Fi, wejścia HDMI do podłączenia amplitunera z obsługą 5.1 i blu-ray. Do blu-ray prawdopodobnie będę chciał podłączyć dysk zewnętrzny na którym przechowuję pliki multimedialne.


Wszelkie bajery typu możliwość podłączenia klawiatury, myszki, SMART TV itp. bardzo mile widziane.

Z czasem planuję zakup Playstation.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
A jaki najlepiej?

10. Jakie urządzenia?
Na pewno amplituner do którego podłączę blu-ray i system 5.1. Z czasem być może Playstation

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
4-5 godzin.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie wiem.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Głównie filmy fullHD oraz telewizja ogólnodostępna. Rzadziej koncerty (blu-ray).

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Początkowo praktycznie w ogóle, ale po kupnie PS ok. 30% czasu z punktu 11.

16. Preferencje co do marki?
Brak. Jestem negatywnie nastawiony do Sharpa, które aktualnie używam w mieszkaniu rodzinnym - bardzo wolno odświeża kanały po przełączeniu.

17. Preferencje co do wielkości?
Zastanawiam się nad 48", ale jestem otwarty na Wasze rady.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Wolne odświeżanie, wpisywanie haseł np. na YT z pilota.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Im mniej tym lepiej :) Liczę, że w 2500-3000zł uda się zamknąć.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie musi mieć.

Będę wdzięczny za rady.

Pozdr.
Kuba
 
Ostatnia edycja:

Peresik

New member
Ten Samsung jest ok, ewentualnie LG 652v ale to bardzo podobny TV, tylko bez flasha. Co do wpisywania w yt hmm nawet pilotem magic chwilę to zajmuje, ale jest wyjście odtwarzanie yt z telefonu lub tableta i udostępnianie świetnie się sprawdza.
Co do innych TV to Philips które kocha kiki, maja ambilight plus androida, ale to poczytaj plusy i minusy tego systemu, bo ludzie piszą że i 60sek potrafi się TV zwiesic przy apkach, a model np 6510 lub 6550. Sony to raczej poza budżetem będzie. Co do wielkości im więcej tym lepiej, nie da się chyba kupić za dużego :)
 

Qóba

New member
Dziękuję za odpowiedzi - wygląda na to, że Samsung przy tych kryteriach jest bezkonkurencyjny?
Czy rozmiar 48" będzie wystarczający przy wskazanych parametrach pokoju?
 

Qóba

New member
Rozumiem, jednak z poniższego wątku wynika, że chyba w porównaniu do modelu 2014, nie warto:
http:/ww w.hdtv.com.pl/forum/samsung/118699-nowa-seria-j6200-a-h6400-5.html
 

Qóba

New member
Na ceneo.pl są bardzo negatywne opinie nt. szybkości działania tego Philipsiaka oraz opisane problemy z softem. Dlaczego Twoim zdaniem, Karpaj, ten TV jest lepszy od Samsunga?

Przy okazji dziękuję za odpowiedź.
 

Qóba

New member
Czy ktoś jest w stanie jeszcze coś doradzić? Obawiam się Samsunga H6400, wiele osób go odradza.. Sam też nie jestem przekonany do tego producenta.


Z drugiej strony jest LG LF652V, ale tak jak ktoś wspomniał, ma on błyszczącą matrycę i w pokoju z oknami z zachodu będzie problemem przy słonecznych dniach.


Znalazłem jeszcze kolejny typ jakim jest Sony KDL-50W809C, ale z kolei tutaj jest wiele negatywnych opinii nt. systemu..


Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :(
 

kacper-24

New member
philips? najlepszy? a to dobre... wystarczy poczytać opinie innych, a również ja mogę sporo na ich temat powiedzieć. Posiadałem dwa modele i jak najbardziej odradzam. O wiele bardziej dopracowany system(soft) ma soniacz 809 choć też nie jest bez wad, a samsung dobry system ale nierównomierne podświetlenie matrycy(nie w każdym modelu, musiałbyś sprawdzić w sklepie)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Czy ktoś jest w stanie jeszcze coś doradzić? Obawiam się Samsunga H6400, wiele osób go odradza.. Sam też nie jestem przekonany do tego producenta.


Z drugiej strony jest LG LF652V, ale tak jak ktoś wspomniał, ma on błyszczącą matrycę i w pokoju z oknami z zachodu będzie problemem przy słonecznych dniach.


Znalazłem jeszcze kolejny typ jakim jest Sony KDL-50W809C, ale z kolei tutaj jest wiele negatywnych opinii nt. systemu..


Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :(

Kup rolety, a sony tez już działa płynniej niż na początku. Wiele tv z najwyższej półki ma szkliste matryce i jakoś ludzie to oglądają. :)
 

kacper-24

New member
LG z tego roku mi odradzali ale wybierałem z modeli UHD, więc ten może będzie ok. No soniacze się cenią ale obraz mają jeden z najlepszych i zostaje samsung, wiele ludzi poleca ale trzeba trafić na dobrze podświetloną matrycę...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony gra bardzo dobrze, Philipsa mam już szósty z kolei i wszystkie grają rewelacyjnie. Wystarczy grać właściwe wtyczki a nie byle jakie.
 
Do góry