Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

Petru23

Banned
U Ciebie w Q70t z 50 cm 1m tez widzisz sniezenie? Ale nie takie razace ale w niektorych materialach sniezy Ci?
Np tvp, polsat itp?
U mnie teraz na tvp2 przy meczy I polsat z bardzo bliskiej odleglosci obraz sniezy tak.

Oczywiście. Na większości. Nieraz aż obraz szarawy. Włączenie redukcji szumów na auto znacznie to poprawia.
Był brat, który ma upc i plazme 50ut coś tam. I mówi, że obraz u mnie żyleta, kiedy dla mnie mało ostry :)

Bartmeces, tak o 55xg85 chodzi. Końcówka chyba 05 czy ile tam.
Xh90 jednak nie wezmę. Nie będę ryzykował cyrkow z systemem. Wiem, że aktualizacja niewiele wniosła.

Zastanawiam się znów na panasem, ale hx8xx. W sumie już nie wiem czy kupować cokolwiek.

Najlepsze jest to, że wieczorami obraz jest naprawdę zacny. I co najlepsze w trybie filmmaker wygląda dobrze, np propaganda rządowa o 19.30 wizualnie bardzo ok.

Oddaje go z dwóch względów tak na prawdę. Wyprane kolory oraz te dzisiejsze cyrki z przepięciem jakimś.
Kwestia fioletów to wina sygnału. Na wszystkich czterech tv, które mam teraz w domu i na dwóch gniazdach w dwóch pokojach z oddzielną instalacja rtv.
Aha, i jeszcze te fiolety... Na Netflix je widziałem troszkę.

Edit
Aha, na półki w Mexpert wskakują 64r zeszłoroczne. Nie wiem czy tylko lokalnie no ale są nowe. Problem w tym, że wg recenzji cała seria r ma problem z przycinkami
 
Ostatnia edycja:

Siuba

New member
Po obejrzeniu kilkudziesięciu modeli wydaje mi się, że najlepiej radzą sobie Sony oraz Panasonic w wyższych półkach cenowych. W niższych nieźle jest LG np. sm8600. Jeśli Philips to tylko oled. Panasonic tylko od serii 9 wzwyż, czyli oled. Zaskakująco dobrze przetwarza obraz Sony xg8596.
 

bartmeces

Member
Oczywiście. Na większości. Nieraz aż obraz szarawy. Włączenie redukcji szumów na auto znacznie to poprawia.
Był brat, który ma upc i plazme 50ut coś tam. I mówi, że obraz u mnie żyleta, kiedy dla mnie mało ostry :)

Bartmeces, tak o 55xg85 chodzi. Końcówka chyba 05 czy ile tam.
Xh90 jednak nie wezmę. Nie będę ryzykował cyrkow z systemem. Wiem, że aktualizacja niewiele wniosła.

Zastanawiam się znów na panasem, ale hx8xx. W sumie już nie wiem czy kupować cokolwiek.

Najlepsze jest to, że wieczorami obraz jest naprawdę zacny. I co najlepsze w trybie filmmaker wygląda dobrze, np propaganda rządowa o 19.30 wizualnie bardzo ok.

Oddaje go z dwóch względów tak na prawdę. Wyprane kolory oraz te dzisiejsze cyrki z przepięciem jakimś.
Kwestia fioletów to wina sygnału. Na wszystkich czterech tv, które mam teraz w domu i na dwóch gniazdach w dwóch pokojach z oddzielną instalacja rtv.
Aha, i jeszcze te fiolety... Na Netflix je widziałem troszkę.

Edit
Aha, na półki w Mexpert wskakują 64r zeszłoroczne. Nie wiem czy tylko lokalnie no ale są nowe. Problem w tym, że wg recenzji cała seria r ma problem z przycinkami wg recenzji jakiś.


Może chodzi o Zobacz ofertę: TELEWIZOR SONY KD-55XG8577 55'' 4K UHD https://allegro.pl/oferta/telewizor...2398?utm_medium=app_share&utm_source=facebook XG8577 bo innego ciekawego nie znalazłem.Panas to chyba od modelu hx9..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Nie, wczoraj w MM był za 2999 i 3199 w zależności od końcówki oznaczenia. Teraz widzę, że są oznaczone jako ekspozycja.
Czyli... Dupa. Jestem w kropce.

Panas od serii 800 są Panasonicami. Poniżej to vestel
 

rafallo777

New member
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-55hx710e

A ten Panas?

Mam w domu 42cali I zawsze Panas mial super kolory I uplynnienie ruchu.

Nie wiem czy nie oddac Philipsa, chociaz podoba mi sie I ma wielki plus, ze mozna go obkrecic z podstawa w lewo lub w prawo. Lg, Samsung czy Sony stoja sztywno, a philips I Panas mozna obkrecic.

Xh800 jest killer ale boje sie klatkowania.

Ten Panas wydaje sie spoko wyborem? nie widze opini o nim.
 

bartmeces

Member
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-55hx710e

A ten Panas?

Mam w domu 42cali I zawsze Panas mial super kolory I uplynnienie ruchu.

Nie wiem czy nie oddac Philipsa, chociaz podoba mi sie I ma wielki plus, ze mozna go obkrecic z podstawa w lewo lub w prawo. Lg, Samsung czy Sony stoja sztywno, a philips I Panas mozna obkrecic.

Xh800 jest killer ale boje sie klatkowania.

Ten Panas wydaje sie spoko wyborem? nie widze opini o nim.


To jest nowy model , wrzucałem już o nim info , fajną ma podstawkę .Dziwie się , ze HX580 nie był zadowalający przecież Panas zawsze słynął z ładnego obrazu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Ale hx580 to nie panas a vestel. Co do hx710 nie mam pewności, ale raczej to też budżet a cena wynika z androida. Jak jest HCX na pokladIe to mamy pewność, że jest to panas. W innym wypadku nie ma znaczenia czy to panas, Sharp, Hitachi czy inne marketówki.
Mój hx580 miał pozbawione życia barwy, obraz był jakby jednopłaszczyznowy. Ale jak oddawałem to okazało się, że jest ulamany róg matrycy, stąd pixele na krawędzi. No i nie wiem jaki wpływ na jakość obrazu miało uszkodzenie matrycy.

Co do kwestii Philipsa i obrotowej podstawy. Niekiedy nie wiem czy dobrze czytam ;) przecież to tv i na pierwszym miejscu winien być obraz, dopiero później pozostałe kwestie.

Aha, i dziś 2h znów bawiłem się tv w sklepie, głównie TVP 1 i 2 z naziemnej. Zaskakująco dobry obrazsorsedawca mówił, że chyba już w 1080 nadają. Mniejsza o to. Ważniejsze jest, że sygnał taki sam.
I chcąc nie chcąc najlepiej radził sobie sony i Samsung. Panas gx810 podobnie jak u mnie, ale ja odpalałem go za dnia (czyli sygnał dupny, w nocy było znów dobrze ale pixel wywaliło i następnego dnia oddałem). Nie było bardzo źle, ale gorzej niż np xh80 jeśli chodzi o skalowanie, głównie twarze i ich szczegółowość, mimika i to, co się z nimi dzieje. Philips malował pastelami, Samsung ok ale sony kolorami przebił Samsunga. Szczegóły co najmniej takie same ale te kolory robią robotę. Oglądałem na różnych trybach obrazu skupiając się na właśnie szczegółowości. Wcześniej w neonet trafiłem na jakieś filmy przeciętnej jakości, ale teraz miałem ciekawy materiał do porównania.

Jak dla mnie do oglądania telewizji to sony i Samsung ogarną sygnał bez problemu. Szkoda tylko że sytuacja z nimi jest taka a nie inna, czyli Samsung ma gówno zamiast barw a sony gówno zamiast systemu. Gowniany ten świat :D

***************, na tvn7 Goslingowi mogę liczyć pojedyncze włosy na twarzy i pory na pysku. I to z ok 70-80cm.
Nie mam jak tego pokazać, bo aparat rozmywa i przepala obraz. Kolory w film maker bardzo ok

Coś mi się wydaje, że poczekam sobie znów na promocje typu neonet za 2650zl i jesli nie trafię gdzieś xg85 lub xg81 sonego to będzie znów Samsung :)
Az wstyd przed Wami i samym sobą przez totalny brak zdecydowania
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Jak sie zwraca tv w media expert?
Folie na ekranie mam.
Na pilocie folia sie odkleila, uzylem baterii z zestawu. Srubki z zestawu wyrwalem z folii i przykrecilem do podstawki.

Czy zwrot mi przyjma? Dostane calosc kasy czy odlicza mi?
Tv kupilem w promocji laczonej z suszarka. Suszarke tez mam zwrocic?
Tv sprawdzaja przy mnie po czym daja mi kase do reki? Placilem gotowka.
 

Petru23

Banned
Pakujesz w najlepiej fabryczne opakowania i folie, pakujesz tv i wieziesz do sklepu. Przy Tobie sprawdzają czy nie ma rys itp, czyli uszkodzeń oraz czy tv działa. Folie itp mogą być rozerwane, baterie mogą być użyte. Przy Tobie wyciągają, stawiają na stojak i odpalają. Przy mnie obejrzeli powierzchownie czy nie ma rys, pęknięć, odpalili tv i już przy menu startowym zaakceptowali.
Kasę oddać chcieli z miejsca, dobrze że wyraźnie zaznaczyłem iż brałem na kredyt :)
Dostaniesz kasę do ręki w wysokości wskazanej na fv, czyli po rabacie, tyle ile faktycznie zapłaciłeś. Suszarka zostaje u Ciebie.

Wiem, bo oddawałem panasa także procedura mi znana. Co do łączonych rabatów to pytałem na infolinii, bo miałem w planach kupić właśnie coś w pakiecie, aby była zniżka 500zl za przekroczenie 4k.

Gdyby było tak, jak się obawiasz, czyli że musisz oddać wszystkie sprzęty kupione w pakiecie promo to musi to być zapisane w regulaminie lub na formularzu zwrotu. A nie ma.
Za to w Bytom (ci od ciuchów) mają taki zapis i się naciąłem raz kupując kilka szt w pakiecie. Chciałem oddać jedne gacie a kazali zwrócić wszystkie że względu właśnie na promocyjną cenę. Na szczęście brat wziął gacie. Swoją drogą polecam Bytom, za psie pieniądze idzie kupić dobre ciuchy.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Aha, i dziś 2h znów bawiłem się tv w sklepie, głównie TVP 1 i 2 z naziemnej. Zaskakująco dobry

A mówiłem Ci, żebyś sobie w domu testowo uruchomił TVP1/2HD z dvbt, choćby dla samej oceny czy i ile tracisz w UPC.
Jak dla mnie do oglądania telewizji to sony i Samsung ogarną sygnał bez problemu. Szkoda tylko że sytuacja z nimi jest taka a nie inna, czyli Samsung ma gówno zamiast barw a sony gówno zamiast systemu.

Nie mogę się zupełnie zgodzić co do systemu w SONY. Mam co prawda droższy model XH9505 i już kilka razy pisałem o nim, że system działa idealnie responsywnie. Filmy 4k lecą płynnie, nic nie "tyka", nic się nie resetuje. Funkcjonalność Androida jest nieoceniona. Może skusisz się jednak na droższy model, w myśl zasady, że kto kupuje tanio, kupuje dwa razy (u Ciebie to i więcej :). Tylko poczekaj na lepszą cenę bo teraz jest wysoka. 55" na BF i CM był chyba po 4500-4700 a 49" po 3900 zł. 11.11 też były podobne ceny.
 

Petru23

Banned
Kupiłeś przez internet?

Tak tak, tylko przez net. Wtedy podlegasz pod ustawowy zwrot 14 dni z możliwością sprawdzenia cech produktu, czyli użycia tak, aby się z nimi zapoznać. Nie możesz uszkodzić, zniszczyć, itp. Na śrubki od topki nie patrzą. Mam nawet w domu komplet z panasa :)

Edit
Kola01, chciałem ale mam bardzo ograniczone możliwości czasowe i nie skolowalem anteny. Nad tv i tak po nocach siedzę, za dnia to z doskoku na chilke co najwyżej.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ja zamawialem przez neta w media expert, z odbiorem osobistym w sklepie.
W sklepie sam odebralem tv.
Czyli moge zwrocic tv do 14 dni bez problemu jak cos?
 

Petru23

Banned
Teraz zależy, czy zamówiłeś z odbiorem w znaczeniu ze z magazynu wysylkowego wysłali do sklepu czy wziąłeś odbiór w przysłowiową godzinę. Jeśli to drugie, to sklep sprzedał Ci swój asortyment i jest to traktowane jako zakup w sklepie stacjonarnym. To samo Media Markt.
Dodatkowo w media Markt zwrot 30/45ndni dotyczy towarów nieużywanych. Czyli kupiliśmy i się rozmyśliliśmy to możemy oddać. Ale jeśli odpakujemy to już buba. Neonet to samo z czego sam się naciąłem przy q74t. Zamówiłem z odbiorem w sklepie, podjechałem za godzinie bo SMS przyszedł a tu w sklepie okazuje się, że kupuje u nich stacjonarnie i zwrot właśnie jak napisałem wyżej w przypadku MM 30/45dni (45 dni będąc w klubie). Nie niemy nawet rozpakować.

Edit
Aha, 55q64R, naziemna w markecie, czyli zbiorcza i sygnał dzielony na wszystkie tv na sklepie. I co najlepsze V1.

https://drive.google.com/file/d/1DIR6WMNNNdfnKU5u6oHK3tPhmMfKqCUG/view?usp=drivesdk

Wiem, że upc dało u mnie dupy. Zgłosiłem im problem wraz ze zdjęciami z fioletów, przepaleń i rozmyć. Czekam na reakcje.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
@up
czyli to, co napisałem.


To jak Ty zwrociles tv w neonet skoro pokorzystales, odpakowales i gral u Ciebie?
U mnie w ME tv wyslali do sklepu ze swojego magazynu

Wróciłem do domu i zamówiłem przez net :)

Kto z Was ma LG? Jak to skaluje?
55XG85 odpada, bo 120Hz ma tylko z zainstalowanych apek. To mnie utwierdza w przekonaniu, że w wielu TV matryca natywnie działa w 60Hz, np oglądając TV a dopiero jak zapodamy mu sygnał 120Hz to "się przełącza". W samsungu podejrzewam dokładnie tak samo, zę 120Hz to jak sobie konsolę podepniemy ew odpalimy coś z YT. Dlatego nie widzę pasków przez telefon.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Ale hx580 to nie panas a vestel. Co do hx710 nie mam pewności, ale raczej to też budżet a cena wynika z androida. Jak jest HCX na pokladIe to mamy pewność, że jest to panas. W innym wypadku nie ma znaczenia czy to panas, Sharp, Hitachi czy inne marketówki.
Mój hx580 miał pozbawione życia barwy, obraz był jakby jednopłaszczyznowy. Ale jak oddawałem to okazało się, że jest ulamany róg matrycy, stąd pixele na krawędzi. No i nie wiem jaki wpływ na jakość obrazu miało uszkodzenie matrycy.

Co do kwestii Philipsa i obrotowej podstawy. Niekiedy nie wiem czy dobrze czytam ;) przecież to tv i na pierwszym miejscu winien być obraz, dopiero później pozostałe kwestie.

Aha, i dziś 2h znów bawiłem się tv w sklepie, głównie TVP 1 i 2 z naziemnej. Zaskakująco dobry obrazsorsedawca mówił, że chyba już w 1080 nadają. Mniejsza o to. Ważniejsze jest, że sygnał taki sam.
I chcąc nie chcąc najlepiej radził sobie sony i Samsung. Panas gx810 podobnie jak u mnie, ale ja odpalałem go za dnia (czyli sygnał dupny, w nocy było znów dobrze ale pixel wywaliło i następnego dnia oddałem). Nie było bardzo źle, ale gorzej niż np xh80 jeśli chodzi o skalowanie, głównie twarze i ich szczegółowość, mimika i to, co się z nimi dzieje. Philips malował pastelami, Samsung ok ale sony kolorami przebił Samsunga. Szczegóły co najmniej takie same ale te kolory robią robotę. Oglądałem na różnych trybach obrazu skupiając się na właśnie szczegółowości. Wcześniej w neonet trafiłem na jakieś filmy przeciętnej jakości, ale teraz miałem ciekawy materiał do porównania.

Jak dla mnie do oglądania telewizji to sony i Samsung ogarną sygnał bez problemu. Szkoda tylko że sytuacja z nimi jest taka a nie inna, czyli Samsung ma gówno zamiast barw a sony gówno zamiast systemu. Gowniany ten świat :D

***************, na tvn7 Goslingowi mogę liczyć pojedyncze włosy na twarzy i pory na pysku. I to z ok 70-80cm.
Nie mam jak tego pokazać, bo aparat rozmywa i przepala obraz. Kolory w film maker bardzo ok

Coś mi się wydaje, że poczekam sobie znów na promocje typu neonet za 2650zl i jesli nie trafię gdzieś xg85 lub xg81 sonego to będzie znów Samsung :)
Az wstyd przed Wami i samym sobą przez totalny brak zdecydowania


W moim G30 co padł po 2,5r to też podstawa była ze tv można było kręcić ,to pomaga w oglądaniu ,zależy gdzie się siedzi ,mama ma AS650 to podstawa na stałe ,tv ma piękny obraz choć FHD sam jej wybierałem .A sobie nie mogę wybrać ,choinka stoi już posprzątane na święta a tv jak nie było to i nie ma .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry