Który TV LCD

Marek36

New member
Witam

Szukałem ale nic nie znalazłem na forum czegoś na ten temat. A więc mam do wyboru 3 TV LCD :
Bardzo ciekawi mnie ten EASYTOUCH 42 ale nie znalazłem o nim żadnych wypowiedzi użytkowników.
Co doradzacie ? Wersja Samsunga M prezentuje się chyba najlepiej w porównaniu z S , ale cena też wysoka.

EASYTOUCH ETL071 - 42 / Full HD ( bardzo mnie on ciekawi )

SAMSUNG LE37S81B / HD ready ( tańsza wersja )

SAMSUNG LE37M86BD / Full HD ( czy ten model to faktycznie Full HD , bo na niektórych stronach pisze 1366 x 768 )

Proszę o radę !

Pozdrawiam
 

Nero80

New member
Więc tak:
Te samsungi które podałeś są nie najgorsze ale ja bym Ci ich nie polecał. Nigdzie nie znajdziesz że to topowe modele jeżeli chodzi choćby o jakość obrazu (i prędzej czy później byś to niestety sam zauważył oglądając). Co do tego Easytouch to nic nie powiem bo pierwszy raz o nim słyszę.

Natomiast jeżeli szukasz bardzo dobrego LCD 37-42 to polecam
Toshibę Z3030. Nie mam jej jeszcze ale widziałem co potrafi.
Full HD!, 120Hz!!!, Głośniki ONKYO itd..... Telewizor wizualnie wygląda świetnie (wąska ramka do okoła matrycy, głośniki na dole, malutkie ale mocne 2x20W)
Jakość obrazu absolutnie najwyższa klasa!!
W Polsce cena minimalna to 5000zł ale zauważyłem że w UK 3300zł (740funtów). Poczytaj sobie na tym forum o Z3030.

No chyba ze masz 7-8 tys i stać Cię na Toshibę 40 ZF355D jest to jeszcze gorąca bułczka Tośki, super LCD.http://www.nokaut.pl/telewizory-lcd/tv-lcd-toshiba-40zf355d.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?

Popieram zdecydowanie Nero 80- ale odpowiedz jednak najpierw na pytania uszczegółowimy pełną ofertę.
 

Marek36

New member
Dzięki za odp.

- Warunki 5 m na 5 m
- Odległość od TV 3 - 4 m
- Sygnał - Kablówka ( nie patrze często..prawie wcale )
- Urządzenia PC / DVD ( najczęściej oglądam , z PC filmamy HD ) . W przyszłości cyfrowa platforma N lub inny cyfrowy.
- W dzień i w nocy przy czym mam dosyć ciemny ( bez słońca ) pokój
- Max 2 osoby
- Programy : Discovery, po za tym głównie filmy prosto z PC lub DVD
- Aktualnie mam 28 "
- Cena do 3300 zł
- Na początku stolik a nieco póżniej wieszak ze względu na dziecko.

Najlepiej któryś z tych modeli :

EASYTOUCH ETL071 - 42 / Full HD

SAMSUNG LE37S81B / HD ready

SAMSUNG LE37M86BD / Full HD

I jeszcze

Samsung le40n87b
 
Ostatnia edycja:

Marek36

New member
Nero80 napisał:
Więc tak:
Te samsungi które podałeś są nie najgorsze ale ja bym Ci ich nie polecał. Nigdzie nie znajdziesz że to topowe modele jeżeli chodzi choćby o jakość obrazu (i prędzej czy później byś to niestety sam zauważył oglądając). Co do tego Easytouch to nic nie powiem bo pierwszy raz o nim słyszę.

Natomiast jeżeli szukasz bardzo dobrego LCD 37-42 to polecam
Toshibę Z3030. Nie mam jej jeszcze ale widziałem co potrafi.
Full HD!, 120Hz!!!, Głośniki ONKYO itd..... Telewizor wizualnie wygląda świetnie (wąska ramka do okoła matrycy, głośniki na dole, malutkie ale mocne 2x20W)
Jakość obrazu absolutnie najwyższa klasa!!
W Polsce cena minimalna to 5000zł ale zauważyłem że w UK 3300zł (740funtów). Poczytaj sobie na tym forum o Z3030.

No chyba ze masz 7-8 tys i stać Cię na Toshibę 40 ZF355D jest to jeszcze gorąca bułczka Tośki, super LCD.

Zgadzam się, lecz cena !! :(
 

gerd

New member
Witam,
alternatywą dla tych telewizorów jest LG 37LF75, jest to telewizor FullHD. Parametry które przemawiają za tym LCD jest kontrat 10000:1, większe niż konkurencja. Wygląd ma fajny, z tej linii Design Art.
 

maxtiger

New member
W tej chwili obserwuje ceny modeli Pioneer Kuro 42 i 50" ale w wersji HD gdyż full HD ma cene z kosmosu (czy rzeczywiście jest taka różnica w jakości jak w cenie?), Toshiba 42" z3030 i chyba któryś z Sharpów! Ponieważ nie pali się spokojnie czekam i robię się coraz większym zwolennikiem prezentacji w domu. Mam jeszcze pytanko - gdzie jest granica odległosci od tv przy której akceptowalny jest wymiar 42 czy tez 46" a od kiedy minimum jest 46" dla normalnego oglądania! Dziękuje
P.S. Kiki - na stan teraźniejszy jakie masz cenki w/w modeli? i czy robisz prezentację razem z zestawami kina domowymi?
Dziękuje
 
Do góry