Ktory TV 65" wybrac Samsung Q90R czy LG E9?

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Oled napewno ma lepszy obraz , ale nie wszędzie się sprawdza.
Jasny przeszklony salon zabije jego możliwości.
Ekran jest jak lustro .
 

PsmakR

New member
Im bardziej czytam, tym mniej jestem zdecydowany...

QLED bedzie przylegla do sciany, a OLED, z tego co widze nie do konca.
QLED ma ambient, wiec bedzie sie "wtapial" podczas nieaktywnosci, a OLED nie ma...
QLED ma powloke antyrefleksyjna, a OLED nie

poza tym OLED ma lepszy obraz, lepsze wyjscia audio, HDMI 2.1 no i Dolby Vision

P.S. Mysle, ze wyjscia audio beda mialy tutaj duze znaczenie biorac pod uwage zestaw kina domowego z Yamaha RX-A2080 i glosnikami B&W
 
Ostatnia edycja:

PsmakR

New member
Wyobrazmy sobie takie scenariusze:

a) Q90R jako monitor dla PC z karta muzyczna, ktora ma DTS/Dolby Atmos i podlaczony pod amplituner da na glosniki dzwiek z DTS/DA.
b) Q90R jako ekran pod PS4 Pro z podlaczonym ampli da na glosniki dzwiek z DTS/DA.
c) Q90R jako TV z normalna TV/appka Netflixa i podlaczony pod Amplituner nie da dzwieku DTS/DA.

Mam racje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG E9 ma wszystko , ma HDMI 2,1 i wygrywa zdecydowanie jakością z Samsungiem.
 

Bluncik85

New member
Wybralbym Oleda ze względu na lepszą jakos obrazu i wyjscia dźwięku, kwestia wypaleń występuje rzadko, a wrazenia napewno fajniejsze ogladajac Oleda.
 

feromann

Member
Kolega chce używać tv jako monitor PC, to OLED odpada.
Radziłbym zadzwonić do profesjonalnej firmy kalibrującej tv w domu klienta,tam numerem jeden może być Q90
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Od kiedy nie obsługuje Dolby Atmos ?Czemu szerzysz takie herezje.

To nie są żadne herezje. Nie ma tego w specyfikacji na stronie SAMSUNG-a, ani w innych informacjach o tym TV. Jak czegoś nie ma to nie ma !!! JA w rzeczy nadprzyrodzone nie wierzę
 

werf

Active member
Bez reklam
Clou zagadnienia - najnowsze telewizory Samsunga wspierają Dolby Atmos, ale go nie obsługują. Do tego potrzebne jest zewnętrzne źródło dźwięku, a nie głośniki telewizora.

Nie przyszło mi do głowy że ktoś chcę odtwarzać materiał zakodowany w DA w głośnikach telewizora : )
 
Do góry