Ktory TV 65" wybrac Samsung Q90R czy LG E9?

PsmakR

New member
Hej!

Goraca prosba o pomoc - szukam TV do nowego mieszkania i udalo mi sie ograniczyc wybor do dwoch TV na nieszczescie w roznych technologiach.

TV uzywam glownie do:
ogladania video ze streamingow ~50%
jako monitor do PC (granie rowniez) ~25%
do grania na PS4 ~25%

Dzwiek nie bedzie dla mnie istotny, poniewaz calosc bedzie podlaczona pod amplituner i zestaw glosnikow 5.1.

TV uzywam zarowno w dzien, jak i w nocy. Czesto zdarza mi sie zostawiac TV po prostu wlaczony wyswietlajacy np pulpit PCta.
Fajnie byloby, gdyby swiatlo dziennie nie przeszkadzalo w ogladnaniu (druga polowka narzeka za kazdym razem, gdy musimy zaslaniac okna zeby obejrzec film w dzien)

Naczytalem sie mnostwo recenzji odnosnie wspomnianych w tytule watku TV. Na papierze lepszy jest LG E9, ale to co mnie ciagnie w strone Samsunga Q90R to:

-ladniejszy pilot (imo)
-ambient mode
-ryzyko wypalenia (ponoc marginalne, ale zawsze)

Co sadzicie? Co Waszym zdaniem jest lepszym wyborem pod moj profil uzytkowania?

Z gory wielkie dzieki za pomoc!

Pozdrawiam,
PsmakR
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie SAMSUNG chociaż, gdybyś wstrzymał się nieco wejdą miniLED od TCL i to będzie super opcja.
 

PsmakR

New member
Pomimo tego, ze LG ma lepszy obraz i wspiera Dolby Vision? Wiele recenzji mowi, ze LG jest bardziej "future-proof"
 

SLAV7

New member
Bez reklam
LG E9 czy nawet C9 ma na 100% lepszy obraz. Niestety sporo grasz i jak piszesz zostawiasz włączony TV na noc ze statycznym obrazem. To właśnie praktycznie wyklucza OLED-a.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
HDMI 2.1 będzie w niektórych modelach SONY na 2020 rok. Na nie jednak trzeba poczekać do kwietnia. Obecne jak 65XG9505 mają HDR i Dolby Vision
 

PsmakR

New member
LG E9 czy nawet C9 ma na 100% lepszy obraz. Niestety sporo grasz i jak piszesz zostawiasz włączony TV na noc ze statycznym obrazem. To właśnie praktycznie wyklucza OLED-a.
Na noc nie zostawiam TV wlaczonego, ale w zasadzie kiedy jestem w domu to TV jest wlaczony - zazwyczaj jako monitor PC, bo na moim aktualnym TV (Samsung UE46D8000) smart appki sa beznadziejne i wole odpalac np Netflixa bezposrednio z kompa, co nie bedzie problemem w ktoryms z tych nowych TV.

Najbardziej boje sie jednak o ogladanie w ciagu dnia (jasne pomieszczenie) w przypadku LG, a z kolei w Samsungu najbardziej kusi mnie Ambient Mode, ktory jak rozumiem wlaczalby sie wtedy, kiedy jest wylaczony/nie uzywany.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
O jasność w dzień nie musisz się martwić. LG E9 spokojnie da radę. Ma dużo jaśniejszą matrycę niż Twój 46D8000.

Jak już pisałem Q90 to bardzo dobry TV więc na pewno będziesz zadowolony. Ma oczywiście wady w postaci braku DTS i Dolby Vision. Jak chcesz Dolby Vision to kup SONY 65XG9505 lub TCL 65X10. Ten ostatni to miniLED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG jest lepszy nie tylko na papierze ale głównie na żywo !
LCD to jednak duża różnica.
A tylko LG ma HDMI 2,1 - szczególnie jak będziesz miał konsolę PS5.
 

PsmakR

New member
kiki, a kwestii dzwieku? Czy Q90R moze przekazac audio w formaice DTS:X, Dolby Atmos do amplitunera, ktory to obsluguje?
 

legaar

Member
pewnie jako passthrough - ale imho netflix się nie kapnie że masz ampli który dekoduje taki dźwięk i nie będziesz miał do wyboru takiej ścieżki dźwiękowej
 

PsmakR

New member
Widze, za zarowno pod wzgledem output audio, jak i video Q90R jest gorszy.
Warto sie przejmowac tym wypaleniem matryc w OLEDach?
 

PsmakR

New member
Dobra wiadomosc :) Czy czesto i jesli juz to na jak dlugo zostawiasz go wlaczonego z jakims statycznym obrazem itp ?
 
Ze statycznym nie za bardzo. Dzieci oglądają bajki, my oglądamy głównie Netflixa i NC+. Kilkanaście godzin w tygodniu PS4 jeszcze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy sporo statycznych ujęć !
A jeśli jeszcze dopilnujesz to dołączysz do Klubu zadowolonych użytkowników Oled TV!
 
Do góry