Który telewizor wybrać, a może jest coś jeszcze...

JLOCINT

New member
Witam,
Szanowni forumowicze, chciałbym skorzystać z waszej wiedzy i doświadczenia dotyczącego telewizorów LCD. Szukam urządzenia do małego salonu. Poniżej lista odpowiedzi:

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,8m-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem (nie daleko)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie świeci bezpośrednio w okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 39cali.... nie znam modelu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz, niezły dźwięk, Smart TV z Netflix, HBO, player.pl
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder TOYA
10 .Jakie urządzenia ? jeżeli dźwięk będzie przyzwoity to nic w innym przypadku zestaw stereo
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - może max 1h dziennie
16. Preferencje co do marki? ----
17. Preferencje co do wielkości? 49-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolne działanie, nierówne podświetlenie,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? większość wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500-3000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Jak padną.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak

Przed napisaniem na forum szukałem trochę na własną rękę, ale mam wrażenie że im dalej w las tym mam większy mętlik. Udało mi się znaleźć 3 potencjalnie interesujące modele:
LG 49SM8600 - 100Hz ( aczkolwiek nie jestem przekonany czy jest mi potrzebne i czy faktycznie widać jakąś różnicę, sportu nie oglądam), dobry Smart, Pilot Magic
Panasonic GX830 50 - podobno dobra jakość obrazu, ale bardzo słabe kąty, nie jestem pewien czy ktoś siedząc z boku kanapy będzie widział dobry obraz.
Philips 50PUS8804 - dźwięk, o jakości obrazu ciężko coś znaleźć, Android TV, ambilight....

Powiedzcie co sądzicie o moich wyborach , bardzo chętnie posłucham co jeszcze w podobnej kwocie warto kupić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb kolejność :
- 50PUS8804 cena 2650 zł
- LG 49 SM860 cena 2350 zł
- Sony 49XG9005 za 3699 zł
Jak będziesz niebieski masz do każdego pakiet gratisów dodatkowo za 500 zł.
 

JLOCINT

New member
Dzięki za ofertę i podpowiedź. Sony +1kzł w porównaniu do reszty czy faktycznie jest to model, który bardzo warto kupić? BTW co jest w pakiecie?
 

tomasz.

New member
Ja mam Panasonica gx820 od gx830 różni się podstawą.
Jeżeli do filmów to moim zdaniem lepszego tv w tej cenie nie znajdziesz.
Faktycznie kąty widzenia marne, ale tak mają matryce VA.
Co znaczy z boku kanapy?
Ja mam tv ok 3,5-4 m od kanapy i siedząc na kanapie odsuwając się od środka 1,5 m w lewo czy prawo różnic nie widać, dopiero jak się odsunę powyżej 2 m i zwiększę kąt to kolory się zmieniają, głównie przy czerwonym to widać, ale oglądać się da.
Jeżeli oglądasz częściej wieczorami to matryca VA się sprawdzi najlepiej. Samsung Q60 lub RU8002 i Panasonic GX8xx mają VA, więc lepszy kontrast niż IPS. Z ipsów rozważałem LG sm8600 i gdyby nie to że w nocy mizernie to wygląda to wybrałbym LG, a że zależało mi głównie na jakości obrazu w filmach to wybór padł na Panasonica.
Smart niby Panasonic ma najuboższy, ale zależy kto czego oczekuje od smarta, jest przeglądarka, netflix, amazon, YT, ipla, tvn player, rakuten i inne. Na pewno LG czy Samsung mają więcej aplikacji.
Panasonic posiada również tuner satelitarny czego inni nie mają.
Czasami w neonet, mediaexpert czy euro są nocne wyprzedaże i można upolowac tv w dobrej cenie.
Z budżetem 3000 skłaniał bym się bardziej do 55" niż 50".
 

SLAV7

New member
Bez reklam
NA pierszym miejscu SONY 49XG9005. Jest super i lepszego nie znajdziesz. Z tańszych opcji PANASONIC 50GX800/830
 

JLOCINT

New member
Ja mam Panasonica gx820 od gx830 różni się podstawą.
Jeżeli do filmów to moim zdaniem lepszego tv w tej cenie nie znajdziesz.
Faktycznie kąty widzenia marne, ale tak mają matryce VA.
Co znaczy z boku kanapy?
Ja mam tv ok 3,5-4 m od kanapy i siedząc na kanapie odsuwając się od środka 1,5 m w lewo czy prawo różnic nie widać, dopiero jak się odsunę powyżej 2 m i zwiększę kąt to kolory się zmieniają, głównie przy czerwonym to widać, ale oglądać się da.
Jeżeli oglądasz częściej wieczorami to matryca VA się sprawdzi najlepiej. Samsung Q60 lub RU8002 i Panasonic GX8xx mają VA, więc lepszy kontrast niż IPS. Z ipsów rozważałem LG sm8600 i gdyby nie to że w nocy mizernie to wygląda to wybrałbym LG, a że zależało mi głównie na jakości obrazu w filmach to wybór padł na Panasonica.
Smart niby Panasonic ma najuboższy, ale zależy kto czego oczekuje od smarta, jest przeglądarka, netflix, amazon, YT, ipla, tvn player, rakuten i inne. Na pewno LG czy Samsung mają więcej aplikacji.
Panasonic posiada również tuner satelitarny czego inni nie mają.
Czasami w neonet, mediaexpert czy euro są nocne wyprzedaże i można upolowac tv w dobrej cenie.
Z budżetem 3000 skłaniał bym się bardziej do 55" niż 50".

Myślę nad 50cali ze względu na bliską odległość od kanapy, teraz mam 40cali i jest całkiem wygodnie, boję się że przy za dużym ekranie nie ogarnę wzrokiem... O Panasie myślałem od początku, aczkolwiek faktycznie boje się kątów bo jak ktoś siedzi na skraju kanapy to przy takiej niedużej odległości od TV ten kąt robi się już większy więc chyba raczej IPS. W sklepie stawałem przy jakimś LG z VA i oglądałem z podobnej perspektywy, nie wyglądało to najlepiej. O LG myślałem ze względu na IPS , fajny system, 100Hz , Dolby Vision i Audio. W Philipsie dochodzi jeszcze w sumie najlepszy dźwięk i ambient…. Jeszcze mam chwilę do namysłu chociaż niedługo się skończą modele na 2019.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te modele co podałem wcześniej - spełnią potrzeby !
- 50PUS8804 cena 2650 zł
- LG 49 SM860 cena 2350 zł
- Sony 49XG9005 za 3699 zł
 
Do góry