Który telewizor ma chłodzenie pasywne?

rammbo

New member
Witam Wszystkich,

Mam pytanko jaki tv plazmowy lub lcd ma chlodzenie pasywne? szukam telewizora 46-50 cali który żeby nie buczał, brzęczał i nie wydawał jakies dziwne dokuczliwe dźwięki :) cena tak okolo 4 tys.

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kolego obecnie w telewizorach najglosniejsze dźwięki nie wydają wentylatory tylko źle zaprojektowane albo wykonane zasilacze a konkretniej cewki w nich. Teoretycznie najrzadziej na buczenie narzekają właściciele LG, ale tam też zdarzają sie pojedyncze wadliwe sztuki. Nawet drogie Panasonici za 6tyś często buczą o czym możesz poczytać na różnych forach. Pasywne chłodzenie nic tu nie pomoże.
 

rammbo

New member
Szkoda ze producenci w XXI wieku nie mogą niby takiego zwykłego problemu rozwiązać, Czy wszystkie plazmy posiadaja wentylatorki? wiadomo że prędzej czy później będą hałasować :( a co do firmy LG nie mam przekonania przymierzałem się do Panasonica G30 lub z 3D ST30 trochę ludzie narzekaja na te modele i to mnie narazie powstrzymuje przed zakupem :(
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 46sl733/833
Sharp 46le810/830
Sony 46ex710/720
Philips 46pfl7605
Panasoniki niestaty buczą a przed zakupem dokładnie przyjrzyj się matrycy.
Kolor "czarny" nie jest wyśweietlany poprawnie bo to jest ciemno szaro-zielony.
Bieli też tam nie ma.
Lepiej bierz leda.
 

don111

Banned
może zacznij oglądać obraz na tym tv a nie świecisz latarką po panelu, kolor wyłączonego tv nikogo nie obchodzi
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Włączona plazma ma ten sam kolor czarny co wyłączona:/ No chyba nie spróbujesz mnie przekonywać, że plazma ma lepszy kolor czarny niż lcd/led?
Każdy TV LED ma pasywne chłodzenie. Tylko plazmy mają wentulatorki.
 

claudio

Member
To oczywiste ze plazma ma lepsza czern od LCD(nie mylic z oswietleniem sklepowym bo w takich warunkach nikt tv nie oglada)
 

rammbo

New member
Dzięki, :) jednak czytajac różne opinie różnych tv prawdopodobnie kupie sobie Soniaka :) przede wszystkim zależy mi na chłodzeniu pasywnym bo wentylatorki predzej czy później będą tak i tak buczały a jeżeli chodzi o jakość TV Sony to zbyt dużej różnicy w czerni miedzy plazmą nie ma :)

Pozdrawiam :)
 
Do góry