Który telewizor lepszy?

ManiuS_tM

New member
Witam serdecznie.
Chciałbym się Was zapytać który telewizor jest lepszy pod względem jakości obrazu i płynności odtwarzania filmów z dysku twardego ? Głównie telewizor będzie wykorzystywany do oglądania filmów i korzystanie z TVN Player. Na 3D mi nie zależy, chyba że będzie dobry TV i cena max 1600 zł. No i musi mieć wbudowane Wi-Fi. Oczywiście musi to być SMART :)

Wybrałem sobie 2 telewizory . Oto moje typy :

Philips 32PFL4258H vs Samsung UE32F5500

Który z tych telewizorków jest lepszy? I jakies argumenty bym poprosił albo zasugerowanie innego TV :)
Pozdrawiam Was Forumowicze ; )
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Trochę za mało informacji, daj znać czy koniecznie max 32", jaka odległość, czy będzie podłączany pc / konsola / smartphone po MHL, jak z oświetleniem w pokoju, jak bardzo stabilny ma być smart oraz jaki sygnał będzie tam podłączony.
 

ManiuS_tM

New member
1. Odległość od ekranu? 2- 1,5 metra przy oglądaniu tv
2. Jak słońce świeci w pokoju? Myślę że bez znaczenia , drobne ilości światła wpadające przez zasłony
3. Jak duży jest pokój? 300 x 435 cm , telewizor na środku dłuższej ściany
4. Preferowana technologia? Led (od 100 Hz +)
5. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV ? Tvn i Tvn Turbo - seriale i programy , filmy z usb, TVN Player, programy muzyczne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? I tak i tak
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczey ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Szczerze? nie mam pojecia, półmat byłby spoko
11. Preferowana wielkość telewizora? 32"
12. Preferowana marka? Samsung, Philips, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? piskliwego , zniekształconego dźwięku i słabej jakości obraz.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop, smartphone i może jakiś Blue-ray
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Bardzo ciężko stwierdzić
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Staram się na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Wolałbym z Wifi wbudowanym, jednakże mogę sobie dokupić odbiornik
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Niewielka ilość, głównie TVN Player, przegladarka internetowa, youtube, ipla
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Czasami
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla ? Tak
22. Ma mieć 3D? Nie musi być. Ale jak będzie to spoko
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie wymagam tego
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie musi być. Mam telewizje z Multimedi. + z tunera
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? W przyszłości blue-ray przez hdmi, laptop - hdmi,
26. Jaki masz sygnał? kablowy? Nie czaje tego pytania.
27. Ile programów HD? Z Multimedi łapie chyba koło 4 ?Nie wiem dokładnie
28. Ma stać czy wisieć? Nie ma różnicy. Ale chyba go powieszę.
29. Rozdzielczość? 1920x1080
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Na jakości obrazu, smart tv
32. Ile osób ogląda? Przeważnie 1, czasami 2.
33. Jaka klasa cenowa? Max 1600 zł.
35. Co chciałbyś żeby miał TV? dobrą jakość obrazu, TVN player, iple, Cienką ramkę wokół ekranu i może wbudowane wifi(choć opcjonalne wi-fi tez moze być )

Żadna konsola nie będzie podłączana , bo nie mam :p MHL nie jest konieczne.
 

ManiuS_tM

New member
Czy te telewizory mają prawdziwe + 100 Hz ? Bo nie chciałbym kupować TV z 50 Hz. Jeżeli te tv nie maja prawdziwego 100 Hz to który z 32" posiada i warty polecenia jest?
 
Do góry