Który telewizor LCD LED byście wybrali ??

Sn@ke

New member
Witam !

Zamierzam kupić TV jak w temacie.Cena maks 1,5 tys. 32 cale, nie większy, nie mniejszy. Odległość od telewizora ok 2,5 metra. TV będzie wisiał na ścianie na wysokości powiedzmy ok 1,2m. TV ma mi służyć głównie jako monitor pod laptopa. Do filmów HD i gier, z przewagą filmów. Ważne jest też, żeby nie buczał zbyt głośno.
Mam kilka kandydatów, ale potrzebowałbym porady kogoś kto sie zna na rzeczy.
1. LCD TOSHIBA 32SL833 (LED)
2. Samsung LE32D550
3. Samsung UE32D5000 ten droższy więc raczej odpada
4. Samsung UE32EH5000
5. Philips 32PFL5606H
Osobiście jestem najbardziej za Toshiba, ale chciałbym zasięgnąć jakieś opinii.
Jeśli podacie ze ten model, albo tamtem prosiłbym o argumentacje dlaczego.
Z góry dzieki
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodzi o obrys i czytelność czcionki.
To jest najważniejsze skoro ma pracować jako monitor.
 

Sn@ke

New member
Dzięki. To już jakiś argument jest :) A jak jest z buczeniem, pytam poniewaz tv bedzie w pokoju gdzie będę spał, a jestem wyczulony na wszelkiego rodzaju dzwięki gdy śpie:) Czytałem też, że głośniki z nim są dość słabe, ale to raczej nie bedzie tak przeszkadzać bo podepne sobie coś pod niego i bedzie git.
 

bodzio22

New member
Ja od pół roku posiadam PHILIPSA 32PFL 5606H, jestem z niego bardzo zadowolony, szkoda tylko że ma tylko jedno wyjście HDMI, ponieważ mam TV kablową tak połączona z dekoderem, a poza tym DVD już musiałem połączyć przez Euro-scarta, ale nie ma róznicy w jakości obrazu, głośniczki wbudowane, grają czysto, oczywiście można sobie podpiąć coś swojego, jak sie chce osiągnąć jakiś dobry efekt muzyczny, kształt pilota nie jest zbyt poręczny (łódka), ale chyba to nie jest najwazniejsze w TV.
 

paeru

New member
Bez reklam
Głośniki ma trochę gorsze niż podobne modele konkurencji, dźwięk jest bardzo płaski. Jeżeli chodzi o buczenie - niczego takiego nie zauważyłem. Minusem są też kąty patrzenia - niestety matryca AUO, czyli pod lekkim kątem obraz już traci na nasyceniu. Z przodu natomiast obraz jest świetny i faktycznie wyróżnia się na tle innych, szczególnie tych, które podałeś w pierwszym poście. Jeżeli faktycznie podłączysz zewnętrzne głośniki, to powinieneś być bardzo zadowolony, a i cenowo ten model wspaniale teraz stoi.
 

Sn@ke

New member
Odświeżam temat. Obleciałem dzisiaj miasto bo zbieram sie w końcu za zakup tv (wiem, wiem troche długo ale wreszcie skonczyłem remont mieszkania :) ) i u mnie w mieście tylko w jednym sklepie mieli dostępny model 32SL833 i to na zamówienie, a w pozostałych 32HL833. I co mnie bawi, to tam gdzie go nie mieli twiedzili że nie ma go jeszcze w polskiej dystrybucji. A w internecie są dostępne. Chyba jednak został mi zakup przez allegro.
Ale mam jedno pytanie, czym się różnią te dwa modele między sobą? Jedyne co zauważyłem tak na szybko to chyba odświeżaniem. Wygląd też ładniejszy ma SL.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
SL nie będzie w serii 9 - czyli 933. Więc HL może być traktowany jako następca serii SL, pomimo iż HL też występowało w serii 8. Jeśli chodzi o jakość - myślę że trochę będzie na korzyść SL.
Ew. zastanów się nad RL933 - powinien być w podobnej cenie :)
 

Sn@ke

New member
Dzieki za wyjaśnienie. Znalazłem model 32RL933G w super cenie bo 1399.
A jak to jest z tym podłączeniem głośników zezwnętrznych. Wiem, ze te tv maja bardzo słaby dzwięk i chciałem właśnie podłaczyć jakieś głośniki, ale zarówno przy modelu SL833 jak i RL933 jest zaznaczone ze nie ma możliwości podłączenia głośników zewnętrznych. Małym minusem jest też fakt, że ma jedno gniazdo HDMI mniej czyli 3 i USB czyli nie 2 tak jak SL a 1. Ale to byłbym wstanie jeszcze przełknąć tym bardziej ze praktycznie cały czas laptop bedzie podpiety pod ten telewizor. Głównie chodzi o dzwięk, bo lipa oglądać filmy albo grać na cichym i stłumionym głosie.

i na koniec, jesli byście mieli wybrać miedzy tymi dwoma który byście wzięli i dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie da się
Musisz mieć głośniki ze wzmacniaczem.
Ale kino dostaniesz za 200 - 300 zł i będzie rewelacja.
 

Sn@ke

New member
Postanowione, zamawiam SL833:)
Skoro już tak mi doradzasz:) to co byś polecił w takiej cenie do tego tv?
Jesli możesz podaj 2-3 przykłady.
 
Do góry