Który system kolorów dla łącza HDMI ?

robiz

New member
Cześć
Zadałem to pytanie w dwóch watkach , bo nie miałem pewności w którym lepiej.
Czytałem dość duzo informacji na ten temat. Jednak nurtuje mnie cały czas sprawa czy chodzi tu tylko o subiektywne postrzeganie kolorów na ekranie czy rzeczywiście są jakieś za i przeciw.
RGB ( 0-255 ) czy YCBCR 444 puszczone przez łącze hdmi. Co powinno dać lepszy efekt, czy wogóle któryś sposób kodowania kolorów powinien lepiej działać na lcd czy nie ?
W opcjach ustawień sa jeszce RGB ( 16-235 ) i YCBCR 422, ale to chyba z zasady daje słabsze efekty.
Dzięki za jakieś konstruktywne opinie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
kupilas juz tv? jesli chodzi o obraz to bedzie to tryb film jesli chodzi o fabryczne ustawienia ale jednak wielu ludzi nie lubi naturalnego obrazu i chce miec kolorowy obraz.

polecam zapoznac sie z tymi

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/110056-h6400-ustawienia-prosze-testowac.html


a tu z kolei zapodam ja takie i odrazu zaznacze ze nie maja nic wspolnego z prawdziwym oddaniem obrazu ale moze komus sie spodobac w miare zywy i ostry lecz nie przesadzony jak tryb dynamiczny czy naturalny obraz i zaznacze ze musi byc tryb film zeby nie naswietlalo obrazu jak to robi standard i 2 ww tryby;p


Menu obraz:
Tryb obrazu FILM
Podświetlenie: w dzien 12+ w nocy 7-10
Kontrast: 100
Jasność: 45
Ostrość: 40
Color: 50
Odcień: G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczny niski albo sredni
Tonacja czerni Wył
Odcień skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wyl
Gamma 0
Wzorce zaawansowane Wył


Opcje obrazu
Tonacja koloru Standardowy
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI Niski
tryb Filmu Auto2

Motion Plus:użytkownika
rozmycie 10
drgania 3 4 albo 5
czysty obraz led: wył
 
Do góry