Który subwoofer wybrać Magnat, Jamo, STX, TAGA ?

tomek_lyse

New member
Witam, jak w temacie kompletuje sprzęt i potrzebuję w miarę taniego suba do kina i muzyki. Metraż 25m2. Będzie to współpracowało z DENON AVR X1000 oraz Taga tav 606. Chodzi mi o niski miękki i głęboki basik. Moje typy:

Magnat Sub 302A
Jamo sub 210
Taga tsw 90v3 ewentualnie 120v2
STX s-250n

Jeżeli ktoś słuchał wyżej wymienionych lub posiada, któryś z nich to proszę o wypowiedzi. Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Magnat jest najsłabszy z wymienionych ,wybrałbym pomiędzy Jamo i Taga (ze wskazaniem na Jamo)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja posiadam 210 i jest dobrze na 19m2, gra przyzwoicie , wczesniej miałem yamahe sw012 i to byla porazka.Pozdro
 

fred23

Member
miałem Jamo sub 200 i na 18m2 dawał radę

Taga 90 i 120 ma podobno wadę , tzn wieczorem oglądając filmy słychać buczenie wzmacniacza
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jamo fajnie jest , ale na 25m2 troszkę za małe

szedł bym w Taga 120 , z Jamo to już 260 jak już

ile kasy masz na wydanie ?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Kolega Bipo ma jamo200 zapytajcie ile ma metrów bo wydaje mi się ze sporo ,u mnie ma zapas mocy konkretny w ampli -3dba w subie na pol gwizdka.Moc to nie wykładnik jakosci ale co wymagać od suba za 500 PLN:) .Pozdro
 

fred23

Member
tylko Jamo sub 200 jest o wiele lepszą konstrukcją , przede wszystkim większa skrzynia , 210 już nie jest tak wydajny
 

mors111

Active member
Bez reklam
tylko Jamo sub 200 jest o wiele lepszą konstrukcją , przede wszystkim większa skrzynia , 210 już nie jest tak wydajny

dokładnie , dawne 200 przypomina dzisiejsze 260 gabarytami

210 jest malutki , lekki i nie za mocny , ale w pokojach 12-16m2 spokojnie da radę w kinie domowym
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No faktycznie duuuuzo wieksza skrzynia porównaj pojemność m3 i komponenty w środku tez pewnie klasę lepsze :p nie przesadzajmy ten sam przetwornik.Pozdro
 

fred23

Member
No faktycznie duuuuzo wieksza skrzynia porównaj pojemność m3 i komponenty w środku tez pewnie klasę lepsze :p nie przesadzajmy ten sam przetwornik.Pozdro

Jamo SUB200

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość w mm): 303 x 230 x 430

Jamo SUB210

Wymiary 313 x 283 x 305 mm


tak się składa , ze dłubie trochę w CA i akurat w przypadku budowy typu BR wielkość skrzyni jak i tulei ma duże znaczenie na charakterystyke pracy głosnika , i nie mów mi , ze w przypadku Home Audio jest inaczej
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ale chłopaku co sie sadzisz miałem obydwa w domu i diametralnej różnicy nie zauwazylem ,a Ty porownywales bo piszesz ze siedzisz w tym i często jest różnica ,to nie znaczy zawsze :p Pozdro
 

tomek_lyse

New member
No ja mam ok 600 do wydania i coś żeby w 25m dawało radę z wyżej wymienionych. Najlepiej coś sprawdzonego
 
Ostatnia edycja:

fred23

Member
Ale chłopaku co sie sadzisz miałem obydwa w domu i diametralnej różnicy nie zauwazylem ,a Ty porownywales bo piszesz ze siedzisz w tym i często jest różnica ,to nie znaczy zawsze :p Pozdro
tak się składa , że miałem możliwośc porównać oba w jednym dniu , w małym pomieszczeniu ok 11m2 i tam faktycznie różnicy może i nie było , ale 210 trzeba było mocniej podkręcić , wiec w większym pomieszczeniu nie da rady
 
Do góry