który sub do monitor audio bx

jac1304

New member
Witam. Który sub polecicie do monitor audio bx. Monitor audio bxw-10 ,REL T-5 czy Velodyne EQ-MAX 8 . Pokoik w którym to ma grac w tej chwili to około 12m. Oglądanie filmów i słuchanie muzyki 50% do 50%
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja polecam Rel-a T5. Sub ten bardzo dobrze radzi sobie w stereo. Przy filmach na tak małym metrażu też zrobi dużo zamieszania. Bas będzie dobrze kontrolowany i nie dudniący.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Velodyne to świetny sub, ale konstrukcja BR. Ty masz mały metraż i BR może sprawiać kłopoty. MA i REL to suby zamknięte, więc będa łatwiej ustawne. Na 12mkw jednak bym wstawił REL'a, chociaż MA by ładnie wyglądał w komplecie. REL jest niewielkich rozmiarów i bardzo muzykalny, da radę i w kinie i stereo. Jesli chodzi o samo stereo to uważam że ciut lepiej może sobie radzić od MA, ale oczywiście wybór należy do Ciebie. Fajnie by było gdybyś mógl ich samemu odsłuchać?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Suby zamknięte mają ciut inna charakterystykę niż BR. Suby BR dają może w kinie większe ciśnienie, ale grają również bardziej rozciągniętym basem. Zamknięte mają bas bardziej punktowy i kontrolowany, łatwiej je ustawić w pomieszczeniu. Ja po zmianie na zamknięty nie załuję decyzji. Do 12mkw celowałbym tylko w niewielki zamknięty, bo z konstrukcją BR może byc róznie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też miałem go zaproponować. U mnie REL T5 gra na 15mkw i głośność na subie jest na godz. 10-tej, a w ampli na -5dB, Więc T0 u Ciebie też spokojnie zda egzamin. Kalibracja w Velodyne może i jest przydatna ale raczej przy ciut większym metrażu. W Twoim przypadku nie przeskoczysz akustyki i wielkości pomieszczenia. Jeżeli u mnie basu wystarcza, to u Ciebie tym bardziej będzie ok. Kurcze, cięzko tak na odległośc decydować o Twoim zakupie. Oba suby są bdb. i warte kupna, ale osobiście uważam że przy tak niewielkim salonie jednak lepiej spisze się REL. Może pomyslisz że ten sub jest do muzyki to już w kinie będzie lipa? Nieprawda, nawet jak go kiedyś podkręciłem powyżej połowy i na ampli dałem też trochę na +, to czulem bas jak po podłodze się ścieli. Oczywiście to było tylko na próbę, jak potrafi zagrać. Po prostu bas tu jest pod większą kontrolą i szybciej się wygasza jak w przypadku subów BR.
 

jac1304

New member
Czyli mogę liczyć na to że nie rozczaruje się używając rela w kinie domowym? W tej chwili używam jeszcze suba hk hktw 200 i nie jestem do końca zadowolony
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego to jeśli chcesz mieć duże ciśnienie w kinie to bierz EQ-MAX 8. Tylko w stereo może nie nadążać za frontami. Jest też spore prawdopodobieństwo że na tak małym metrażu bas może dudnić. Zależy to od akustyki. A tego na forum nie sprawdzimy, okaże się jak postawić suba w pokoju. Rel jest bezpieczniejszy. Ja bym brał T5 a nie T0. A czemu jesteś niezadowolony z hkts 200?
 

jac1304

New member
Z zestawu hkts 30 jestem zadowolony ale postanowiłem iść o krok do przodu dlatego zmieniłem zestaw na monitor audio BX i pozostało tylko dokupić subwoofer. Dlatego chcę się dowiedzieć czy zostawić suba harmana czy może któryś z w/w będzie lepiej gral
 

makosa5

Member
JA mam sub tannoy i roznice miedzy ustawieniami pod muze i pod filmy daja pozadane rezultaty wiec warto je rozwazyc tannoy sa zauwazalnie szybsze od innych subow z tego przedzialu cenewego wiem bo sprawdzalem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak mi się powiedziało, bo zestaw jak by nie było plastikowy:) W swoim przedziale cenowym na pewno nie jest zły, ale nie ukrywajmy że do Velodyne, REL czy MA trochę mu brakuje?
 
Do góry