Który standard kodowania dzwięku lepszy

Masta_J

Active member
Bez reklam
otóż nie

Mazoku napisał:
Te 92% jakości oznacza, że program będzie musiał przekonwertować film (tzn. zdekodować go i zakodować ponownie do MPEG2, tyle że z mniejszym bitratem). Może to zająć sporo czasu i raczej zauważalnie obniży jakość.

Ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie DTS. Zajmuje on dwa lub (w rzadkich przypadkach DVD z DTS 1536 kbps) nawet pięć razy więcej miejsca niż AC3, a jakość dźwięku, choć słyszalna na dobrym sprzęcie, nie zawsze jest aż tak bardzo lepsza.

Nic nie będzie dekodowane a później znowu kodowane, CloneDVD tak nie działa - usuwa on "nadmiarowe" informacje - jak ktoś już pisał robi on jakieś sztuczki z materiałem.
Nie zajmie to również sporo czasu bo taka obróbka u mnie na staaarym kompie zajmuje powiedzmy godzinę - nie ma możliwości by mój złom cokolwiek w tym czasie zdekowował ani zakodował ponownie.

Pozdrawiam Masta_J
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no moze troche przesadzilem z tymi 50 % jakosci, ale 80 % to juz naprawde i tak zostaje dobra jakosć w stosunku do oryginalu (przegrywam dvdshrink). Filmy ogladam na projektorze , obraz jakies 100 ". i uwierz mi przy 80-90 % jakosc jest ok.
 

arsenal

Moderator
VIP
ThYX napisał:
A DVD Shrink o którym tu pisano to ten: http://dvdshrink.org/ ? Bo w sieciach P2P softów o nazwie DVD Shrink jest bardzo dużo z wersjami tak od wersji numer 2.xx do 8.xx :-(
Ostatnia wersja to 3.2. Polecam metodę Re-author. Jest wg mnie najlepsza. Przeciągasz sam film jak w Nero Burning Rom, usuwasz zbędne ścieżki audio, napisy i gotowe. Zostanie sam film bez żadnych menu i plansz ostrzegawczych. W dodatku będzie startował od razu po włożeniu płyty do odtwarzacza.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
www.dvdshrink.org (wersja 3.2.0.15)

W opcjach kodowania Backup -> zakładka Quality settings ustaw:

Perform deep analysis before backup to improve quality na włączone

Compress video with hight quality adaptive error compensation na włączone

Z listy wybierz Sharp (default). Z tymi ustawieniami możesz zresztą poeksperymentować.

Powodzenia

ArtS :)
 

ThYX

New member
arsenal napisał:
Ostatnia wersja to 3.2. Polecam metodę Re-author. Jest wg mnie najlepsza.
Ok, poćwiczę dzisiaj z DVD Sharp :) A wersję Re-author skąd ściągnąć ?


Pytanie zadałem wcześniej i gdzieś umknęło: czy odtwarzacze DVD takie jak Denona 1920 odczytują nagrywalne płytki DL ? W sumie ten film Efekt motyla można kupić za 15 zł więc szkoda zabawy ale chce wiedzieć na przyszłosć gdybym miał "wartościowy" film i chciał go przegrać 1:1
 

Deimos

Banned
92%

Ja jeszcze odnośnie tych 92%, jeżeli nie chcesz nic stracić na jakości to zawsze shrinkiem możesz podzielić film na dwie płytki, DVDFab Platinum też to zrobi, ale jeżeli masz te 92% a chcesz mieć film nieskompresowany i na jednej płytce to przejedź film shrinkiem i obetnij końcowe napisy, które i tak psu na bude i po problemie. Pozdrówka :bober: Denon `1920 odtworzy płytke DL bez problemu.
A co do standardu dźwiękowego to na sprzęcie z wyższej półki wyraźnie słychać przewage DTS, a zwłaszcza DTS ES w siedmiu kanałach + subwoofer robi niesamowite wrażenie. Ale niestety polscy dystrybutorzy bezczelnie nas okradają z dźwięku DTS i przeważnie wypuszczają tylko filmy z AC-3. (np. X-Men 3, freedomland, aeon flux itd.)
Denon AVC-A11XV +DVD3910....
 
Ostatnia edycja:

LuHash

New member
najlepszy jakosciowo transkoder to dvd rebuilder... zapodajecie sobie 10 przebiegow i po paru godzinach (czasem anwet pol doby...) macie naprawde porzadna kopie dvd...
w polaczeniu z koderem cce albo darmowymi hc lub qenc daje niesamowite efekty
http://www.jdobbs.com/
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że DVD Rebuilder nie jest trankoderem, tylko rekoderem. Najpierw dekoduje MPEG, a później go od podstaw koduje przy pomocy np. CCE. Co do 10 przebiegów, to generalnie wystarczą dwa, trzy. DVD Rebuilder jest mało elastyczny, jeśli chodzi o podział priorytetów pomiędzy główny film, a dodatki.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry