Który soundbar? a potem BR

zydok0kr

Member
Witam Szanownych Panów.

Spytam raz jeszcze ponieważ sie podpiołem w innym poście ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Mam problem z doborem soundbara.
Mój Soundbar ma być używany głównie do tv, filmów i XBOX 360 w ponieszczeniu 20m2.
TV to Samsung UE55H7000.
moje typy to :
1.HARMAN/KARDON SB26
2.JBL SB400
3.Samsung HW-H750

Bardzo proszę Was o radę oraz pomoc w doborze soundbara jak również BR,
BR myślałem o:

1.Asus BDS 700
2.HARMAN KARDON BDT30 MK II
3.Panasonic DMP-BDT460EG.

Początkowo chciałem mieć komplet czyli HARMAN KARDON tak żeby wszystko grało i było jednego producenta,ale po przeczytaniu postów w których ktoś z forumowiczów wspomniał o cinavia mam teraz mętlik w głowie.
Proszę Was Bardzo o pomoc i doradztwo w/w sprawach.
 

jureczko

New member
Osobiście posiadam Yamahę YSP-1400 i śmiało mogę polecić. W porównaniu z Samsungiem HW-H750 zjada go na śniadanie. Sprzęt warty swojej ceny. Bass jest naprawdę czysty i głęboki. Bezproblemowo połączył się z telewizorem. Tony niskie na wystarczającym poziomie pomimo braku subwoofera zewnętrznego, ale w razie czego jest osobne wyjście na suba.
 

zydok0kr

Member
Osobiście posiadam Yamahę YSP-1400 i śmiało mogę polecić. W porównaniu z Samsungiem HW-H750 zjada go na śniadanie. Sprzęt warty swojej ceny. Bass jest naprawdę czysty i głęboki. Bezproblemowo połączył się z telewizorem. Tony niskie na wystarczającym poziomie pomimo braku subwoofera zewnętrznego, ale w razie czego jest osobne wyjście na suba.


Hej.

Jest tylko jedno małe ale.......brak suba , a ja właśnie chciał bym mieć już go w komplecie.
Lubię czasami troszkę głośniej TV puścić ;-) a i poczuć w żołądku wibracje;-)
 

zydok0kr

Member
Wibracje zapewni SB26, w subie 25cm głośnik niskotonowy :)



W 90% tak właśnie obstawiałem czytając Wasze posty.
A którego BR z wymienionych (bez cinavia) polecił byś do tego soundbara ?
Nie mam kompletnie ani wiedzy ani pojęcia o tym sprzęcie, polegam na Waszym doświadczeniu i wiedzy.
Owszem poskładałem synowi kino domowe z MARANTZA UD 5005, BR UD 5006 i TAGA HARMONY, ale sobie już nie potrafię:wink:
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
SB26 bardzo ładny z dużym subwooferem i to zamkniętym więc dobra kontrola basu.

Blu Asusa lub Panasa, nie wiem jednak jak z Cinavia.
 

zydok0kr

Member
SB26 bardzo ładny z dużym subwooferem i to zamkniętym więc dobra kontrola basu.

Blu Asusa lub Panasa, nie wiem jednak jak z Cinavia.


Witaj.

Dziękuję za odpowiedź, komisyjnie (czyli rodzinnie) zadecydowaliśmy z żoną ze zakupimy właśnie tego SB26, teraz tylko zdecydujemy gdzie i za ile go zakupimy ;-)
 
Ostatnia edycja:

Asters

New member
Weź również pod rozwagę soundbar Yamaha YSP-2200. Poczytaj na necie recenzje i testy.
Ja jestem z niego bardzo zadowolony.
 

zydok0kr

Member
Weź również pod rozwagę soundbar Yamaha YSP-2200. Poczytaj na necie recenzje i testy.
Ja jestem z niego bardzo zadowolony.


Fajny sprzęt, z tym ze na rok 2014 jego zamiennikiem jest już YSP - 2500,
ładnie się reprezentuje i gra ale cena nie do przeskoczenia,
max mogę wydać 2200 a na YSP to już ponad 3200,
chyba ze coś z wtórnego rynku bym trafił ale osobiście wolę nowe:)
Dzięki za podpowiedź.
 

zydok0kr

Member


Witaj kiki.
Na początku brałem również oba pfilipsy pod uwagę(oczywiście przez dzwięk) ale zostałem sprowadzony przez żonkę do parteru, wzornictwo oraz nadmiar plastiku jak to Ona ujęła jest w nich w nadmiarze i nie do przyjęcia przez nią;-).
Oglądaliśmy po sklepach różnych inne soundbary i jak narazie mam akceptację na HARMANA SB26.
Jako że moja kochana żonka rządzi w domku ;-) ja niestety muszę się do niej dostosować.
A tak na prawdę to ja sporadycznie oglądam tv i filmy, a w zdecydowanej większości to moja lepsza połówka rządzi tv. Ostatnio po sugestiach Asters oglądnęliśmy w necie jeszcze propozycje YAMAHY i wpadł nam w oczko model Soundbar Yamaha YSP-4300, z tym że jak narazie cena tego sprzęciku jest ogromna(przekracza nasz przeznaczony na tego typu sprzęcik budżet) no i nie mamy gdzie go oglądnąć jak również posłuchać.
Wiem ktoś powie że jak już rozglądam się za sprzętem który kosztuje powyżej 5.5K to lepiej kupić KD z dużych elementów, no ale my już jedno w domu mamy i nie ma potrzeby na drugie. Tak więc ślicznie dziękuję za podpowiedź i sugestie.
 
Do góry