Który? Sharp LC-26SA1E czy Panasonic TX-26LX70P?

michcio211

New member
Witam proszęo pomoc w wyborze.
Który wybarac? Sharp LC-26SA1E czy Panasonic TX-26LX70P?
Sporo się naczytałem o tych telewizorach i nie wiem który wybrac?
Róznica w cenie jest spora bo ok 700 zł.
Czy warto dopłacić do Panasonca?

P.S. Czy wogóle wypada porównywać te odbioriki, tzn. czy Panasonic nie jest klasę wyżej? (chociaż by cena to sugeruje)

Z góry dzieki z odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

radzix

Member
Porównywać raczej nie wypada.

Panasonic w stosunku do tego Sharpa jest o 2 półki wyżej. Seria LX (100Hz, matryca IPS Alpha, bardzo duże kąty widzenia, same zalety może oprócz ceny) jest bardzo dobra, aczkolwiek Panasonic jest sporo droższy. Poczytaj o serii LX w wątkach o Panasonicu.

26'' to strasznie mało jeśli chcesz Sharpa to może 32 WD1 ok. 2550zł zamiast 26'' Panasonica. Ceny na www.skapiec.pl.
 
Ostatnia edycja:

michcio211

New member
Czyli tak jak myślałem nie powinno się porównywać tych telewizorów...
32" to trochę za dużo dla mnie mam mały pokój.
Pozatym teraz na 16" CRT jade więc szok byłby zbyt duży :)
Przedewszystkim jednak wolał bym chyba tego Panasonica 26" niż 32"Sharpa. Domniemam że ten Sharp, o którym mapisałeś to też 1...2 klsay niżej?
 

radzix

Member
A jaką masz odległość od tv?

Pamiętaj o tym, że programy (większość) obcinają obraz (czarne pasy u góry i dołu) no chyba, że zniekształcisz obraz i go rozciągniesz i z tych 26'' niewiele zostanie. Niektóre programy obcinają nawet do 40% powierzchni matrycy. LCD 37'' to jest mniej więcej odpowiednik 29'' CRT.
Fakt WD1 jest tv klasę niższym, ale jest sporo tańszy od 32LX70 ok. 700zł, a przy tej kwocie to naprawdę dużo. Myślę jednak, że WD1 jest to jeden z lepszych tv 32'' do 2600zł.

Żebyś szybko nie żałował (wiele osób naforum popełniło taki błąd), że nie wziąłeś 32''. W zeszłym miesiącu kupiłem plazmę 42'' i byłem w szoku, że to taki wielki tv teraz nie wyobrażam sobie, że miałby być mniejszy.

Ja raczej wziąłbym Sharpa WD1 32'' niż Panasonica 26 LX70 i jeszcze 200zł zostaje.
Nie namawiam. Decyzję podejmij sam.
 

michcio211

New member
Odległość to ok 1,7 do 2m tak że niewiele...
Z tym obcinaniem obrazu to racja. Na 17"CRT od kompa jak filmik włącze to zecywiście za duzo obrazu nie widać... na ale to nie panorama...
Sam nie wiem. Porostu tak sobie myśle że mniejszy a z lepszymi parametrami - przedewszystkim smużenia się boje...
 

michcio211

New member
A jesli już na 32" bym sięzdecydował to brać Sharpa WD2 czy może JVC LT-32A80?
Im więcej czytam opini (skąpiec.pl) tym bardziej metlik mi się w głowie robi:confused:
 

michcio211

New member
byłem wczoraj w sklepie oglądnąć LCDeki i szok...
Stały LGki mnie zinteresowały LG 32LC41 i 32LC51/52
Do tego był tak zachwalany Sharp 32WD1 i 32Ad5
oraz Panasonic 32LX70P i...
LGki miały najlepszą jakość obrazu (kolory, smużenie itp)
Sygnały były z DivXa.
Na Sharpach i Panasonicu totalna, jakby to określić, pixeloza.
Kolory to... właściwie jakby ich nie było. Wszystko w odcieniach szarości...
Totalne smużenie, obraz rozmyty tragedia.:(
Totalnie zgłupiałem telewizory które miały być najlepsze w swojaj klasie, a przynajmniej prezentować najlepszą jakść do ceny odbierają tragicznie...
Właściwie nie wiem co już brać...?:hmm:
 

helper

New member
michcio211 napisał:
byłem wczoraj w sklepie oglądnąć LCDeki i szok...
Stały LGki mnie zinteresowały LG 32LC41 i 32LC51/52
Do tego był tak zachwalany Sharp 32WD1 i 32Ad5
oraz Panasonic 32LX70P i...
LGki miały najlepszą jakość obrazu (kolory, smużenie itp)
Sygnały były z DivXa.
Na Sharpach i Panasonicu totalna, jakby to określić, pixeloza.
Kolory to... właściwie jakby ich nie było. Wszystko w odcieniach szarości...
Totalne smużenie, obraz rozmyty tragedia.:(
Totalnie zgłupiałem telewizory które miały być najlepsze w swojaj klasie, a przynajmniej prezentować najlepszą jakść do ceny odbierają tragicznie...
Właściwie nie wiem co już brać...?:hmm:
A czy sprawdzałeś, czy wszystkie te telewizory były podłączone w ten sam sposób (HDMI, Component, Scart, etc.) i z tego samego źródła ?
Przypominam, że Sprzedawcy często stosują sposób, w którym prezentują dobry sygnał na odbiornikach, które chcą sprzedać, a kiepski na innych.

Moja rada: Zrób takie porównanie jeszcze w dwóch czy trzech sklepach i ... nie pakuj się w 26" ;)
 

michcio211

New member
Kurcze już mam mentlik w głowie...
Może tak...
Potrzebuje TV 26-32", odległość od tv 1,7-2m.
Docelowo podłączenie pod Cyfrowy Polsat.
Limit 3000 zł.

HELP :hmm:
 

Aśka

New member
który byście polecili z 32" : panasonic lx70p; samsung m87b a może sharp wd1e?
pytam bo zastanawiam sie nad kupnem, a te modele najczęściej polecacie na forum.
a zaznacze może jeszcze że DVD mam tylko z laptopa, i chciałabym podłączyć tvn "n"......
Co polecacie?????
 

michcio211

New member
Zdecydowałem ze bedzie 32". Limit to 2600zł.
Raczej wezmę Sharpa WD1 ale... zastanawiam się nad sharpami LC-32P70E i Sharp LC-32GD8E. Czy ktoś może miał do czynienia z ww.?
A może jakiś JVC podobnej klasy?
 

michcio211

New member
Właśnie zamówiłem Sharpa LC32WD1E - 2580zł z przesyłką.
Jutro ma być u mnie w domu... nie mogę się doczekać mam nadzieję że nie będe zawiedziony.:rolleyes:
Jeszcze tylko platformę cyfrową i opiszę wrażenia z użytkownia.
 

gojas

New member
tez niewiem ktory kupic panasonic lx70p czy samsung m87b .Na skapcu samsung nieco drozszy z tego co wyczytalem to bardziej zachwalany jest panasonic.ma ktos tego panasonica? albo porownywal te dwa modele u siebie w domu? prosze o pomoc w wyborze ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i w jednym i w drugim wypadku zdecydowanie lepiej grać będzie Panaosnic 32 LX 70 - w końcu to model 100 Hz.
 

gojas

New member
Ostatnia edycja:
Do góry