Który Philips? 50PFH6550/55PFT6550/55PFS7509

Mang

New member
Cześć!

Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu TV Philipsa. W końcu światło dzienne ujrzały modele spełniające moje wymagania i w rozsądnej cenie.
TV potrzebuję głównie do grania na PS4 (także Dual Play przez 3D), filmów z laptopa, czasem mecz w telewizji. Mam też Philips Hue więc chcę Ambilight.

Z różnic poza wielkością i ceną mamy lepszą matrycę w serii 6k (100/120Hz w obu modelach?) vs 100Hz w PFS7509, za to nie ma subwoofera + jest gorszy input lag (30ms vs 40ms w 6k). Seria 7k to jak rozumiem również starszy system (ten Android bez aktualizacji)? Nowszy chyba mniej się wiesza i nadal jest wspierany jeśli chodzi o aktualizacje. Nowsze modele mają też aktywne 3D ale nie widzę żeby uniemożliwiało to Dual Play. Coś przeoczyłem?

W skrócie idealny byłby monitor z amiblightem i funkcją oglądania piłki nożnej - żadnych smart tv, przeglądarek itd nie potrzebuję. Skłaniam się ku 50PFH6550 ze względu na cenę i właściwie brak wad względem pozostałych "oponentów". Czy będzie to najlepszy wybór?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś brałbym co do jakości obrazu 55PFS7509 - o ile kupisz.
Ale jeśli nie kupisz to model 55PFH 6550 - też jest bardzo dobry co do obrazu.
Android jak umiesz obsługiwać wtyczki.
 

Mang

New member
A nie będzie problemu z wieszaniem się menu i brakiem updatów do softu? Sporo narzekań w sieci jest. Na modele z tego roku też lepiej nie jest, ale skala zjawiska chyba mniejsza. I dlaczego ten 7509 ma lepszą jakość obrazu?
A pokombinować z wtyczkami lubię, KODI może być przydatne gdy nie ma systemowych rozwiązań co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi daje Ci ogromne możliwości dostępu do filmów, bajek, gier, koncertów programów telewizyjnych z całego świata. Ma lepszą jakość bo ma lepsze procesory, inną matrycę.
 

Mang

New member
Czyli albo mam zabawę w KODI i korzyści z tego, albo biorę lepsza matrycę. Pozostaje mi dokładnie przejrzeć opinie użytkowników czy system w PFS7509 jednak nie jest zbyt uciążliwy, bo chyba to najbardziej by mnie drażniło. Z drugiej strony Android 5.0 też ideałem nie jest. Czemu ten Philips softu zrobić nie umi?!
 

mik61

New member
Mam 50PFH6550 telewizor rewelacja, android też działa spoko jed jedyny problem dla mnie NAJWAŻNIEJSZY bo w sofcie uwalone 3D nie da się oglądać na drugim palnie i kolejnym jest efekt cienia rozmywa się wszystko oczy nie wytrzymują aha i zryte jest odtwarzanie plików w kodeku Xvid tylko MKV (tez wina softu bo było OK)
 
Do góry