Który Philips? 48PFH5500 czy 50PUH6400?

jaskst

New member
Dziś przez godzinę bawiłem się modelem 48PFH5500 w MediaExpert. Podłączony był do WiFi, więc "molestowałem" dość długo Androida. Nic złego się nie działo, wszystko chodziło płynnie, aplikacje szybko się otwierały. Nie działał tylko TVNPlayer i Netfliks. Nie zauważyłem żadnego mulenia czy zacinania się telewizora. Obraz (HD z Youtube) uważam, że bardzo dobry.
Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się na Philipsa (rozważałem też Samsunga UE50H6400).
Przekonał mnie ten Andek. Wiem, że Samsung to 120Hz (i pogromca konkurencji), a Philipsy 60Hz. Telewizor jednak nie służy do gier, będzie wisiał w sypialni (w salonie stoi UE55F6650). Lubię ogłądać materiały (wykłady itp.) z sieci. Żona z kolei tylko TV z NC+
Proszę tylko fachowców od marki, który model wybrać?
Z tego, co czytałem PFH ma lepszy kontrast i czerń, za to PUH ma "perfect natural motion" (zwiększa płynność ruchu), czego z kolei nie ma PFH.

Testy obu są na ******************************.com. Niestety, wyniki trzeba umieć zinterpretować, czego nie potrafię.
http://****************************...st-philips-puh6400-50-android-tv-ultra-hd-4k/
http://******************************.com/topic/35380-test-philips-pfh-5500-40-android-tv/

Proszę o radę, czy któryś z nich ma znaczącą przewagę?
46PFH5500 (full HD) czy 50PUH6400 (4K) ???

Wiem, że jest 50PFH6550, ale jego biały kolor i srebrna ramka niestety nie znalazła uznania w oczach księgowej (żony:sad:), fakt, że kompletnie nie pasuje do wystroju sypialni.
 

m9999

New member
Kilka dni temu kupiłem 50PUH6400 i jestem zadowolony. Android chodzi całkiem płynnie. Co do natural motion to nie jest to dobry tryb do oglądania filmów, daje on mocny efekt teatru , co nie wygląda korzystnie. Tryb ten nadaje się dobrze do sportu.
 

jaskst

New member
Kilka dni temu kupiłem 50PUH6400 i jestem zadowolony. Android chodzi całkiem płynnie. Co do natural motion to nie jest to dobry tryb do oglądania filmów, daje on mocny efekt teatru , co nie wygląda korzystnie. Tryb ten nadaje się dobrze do sportu.

Dzięki za głos. Czy kalibrowałeś TV?
 
Do góry