Który Panasonic tx-55ax630/as650/as750

arss

New member
Widzisz to jest tak że jak Kiki coś sprzedaje to te modele są bez wad i nie ma możliwości żeby takie wady były - tak jakby wszystkie modele tej czy innej marki przechodziły przez jego sklep.. Zrobiłeś błąd bo jakbyś kupił w Jego sklepie to miałbyś ten sam tv ale bez wad które masz...
W innych wątkach klienci kikiego jakoś napisali że mimo zapewnień o braku ciemnych rogów taki egzemplarz został im dostarczony więc jego zapewnienia o produktach bez wad biorę ppd duży znak zapytania. Tym bardziej promowana przez niego marka Panasonica i napędzanie na niego klienta jest czystą komerchą a nie obiektywną opinią. Wracając do obecnego wątku to kiki pisał ogólnie o marce panasonic że jest bez wad a mając na to przykłady wyraziłem swoją opinię że nie, druga sprawa to nabyty przezemnie egzemplarz konkurencyjnej firmy sprawuje się znacznie lepiej stąd też o nim wspomiałem autorowi wątku.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jestem po wczorajszych oględzinach :mrgreen:
Porównywałem
• Panasonic 55AX630 – dziwna sytuacja ma 4K ale go nie odtwarza, jedynie po hdmi, czyli tak naprawdę bezużyteczna funkcja. Gdyby to działało po usb ewentualnie dało się strumieniować może bym się zastanawiał.
• Panasonic AS650 – wykonanie i wygląd nie do końca mi się podoba, do tego matryca IPS z średnimi kolorami i czernią. Nie miałem możliwości porównania z serią AS640, na sklepie był AS750 ale w małym rozmiarze i nie wiem czy nie ma różnic mając na uwadze rozmiar.
• Sony KDL-55w829b – dokładniej to wersja srebrna W815 czyli 600 HZ, podoba mi się metalowa ramka, wykończenie jest naprawdę niezłe w porównaniu do plastikowych telewizorów, większość bebechów umieszczone jest w dolnej części telewizora przez co góra wydaje się cieńsza. Jeżeli chodzi o obraz podobały mi się opcję upłynniania, czerń i kolory bez zarzutów. Wszystko działało bardzo płynnie a trailery FullHD wyglądały bardzo dobrze.
• Philips 55PFL8109 – jeżeli chodzi o wygląd to jak napisane było w jednym z testów opad szczęki, po prostu zaje…y. Piękna cienka, metalowa ramka, świetny pomysł z nogami, biały tył – miałem wrażenie, że mógłby stać w domu wyłączony i spokojnie spełniałby funkcje designerskiego „mebla” . Nie zwracałem uwagi na ambilight, dodatkowo w dużym jasnym sklepie ciężko o prawdziwe odczucia. Jeżeli chodzi o obraz nie wiem czy to kwestia ustawień ale na pewno obraz był mniej płynny, na trailerze Elizjum w momencie lądowania dookoła statku pojawiały się widoczne artefakty i obraz nie był poprawnie wyświetlany. Przy trailerze z kolorowymi przejściami znowu miałem wrażenie że widać linie z jakich rozchodzą się kolory, Sony wyświetlał to jako płynny efekt. Czerń lepsza niż w przypadku Sony. Kolej na największy minus – działanie telewizora, wiem że był po aktualizacji ale nie sprawdzałem jaka wersja. Nawigowanie po tym telewizorze chyba tylko po środkach uspokajających pendrive z 100-500mb trailerami odczytywał bez przesady 30 sekund (Sony 3-4sekundy) po czym znalazł foldery ale nie widział zawartości. Po załadowaniu filmów i kliknięciu celem odtwarzania całkowicie wyłączył menu pendrive :D za drugim razem po 30 sekundach film był odtwarzany. Podczas odtwarzania nie ma możliwości zmiany parametrów obrazu co w sony zajmuje 3 sekundy, trzeba wyłączyć film i zmieniać ustawienia. Prędkość działania softu niczym usługi Poczty Polskiej.

Pytanie o wasze odczucia, czy to możliwe żeby Sony lepiej radził sobie z płynnością obrazu ? mam zamiar pograć trochę w konsolę. Wszyscy raczej piszą o przepaści na korzyść Philipsa – niestety ja jej nie widziałem. Dodatkowo pomimo sprawdzenia w kilku miejscach Philips jest 700 zł droższy.
Pomijam kwestię softu, który zirytował mnie po 30min w sklepie.
Przy zakupie najbardziej obawiam się cloudingu, jak wygląda kwestia porównania tych modeli pod tym kątem.
Moje wrażenie jest takie, że mogę kupić „lepszy” telewizor i zaoszczędzić 800 zł biorąc pod uwagę paliwo. W tej cenie mogę przedłużyć gwarancję na 5 lat i mam jeszcze 500zł .
Nigdy nie miałem do czynienia z telewizorami Sony, czy ten model będzie dobrym zakupem ? Nie chciałbym żałować za miesiąc/dwa.
 

arss

New member
W moim sony 815 clouding jest w jednym miejscu troszkę powyżej znaczka sony.Jest to minimalna chmurka bardzo, bendingu niema a uwierz mi że po wtopie z panasonikiem spędziłem sporo godzin na szukaniu tej wady i jej nie znalazłem. Czerń zadowalająca i lepsza dla mnie niż w panasie. Dolne rogi na odcinku kilkunastu milimetrów troche zaciemnione ale nawet dla takiej marudy jak ja to są niezauważalne. Za model 55cali zapłaciłem 3700 w mm, wynegocjowałem upust 200zł. Egzemplarz oczywiście nie był wystawowy, co do panasa as650 47 cali którego jestem również właściciele to clouding wali po oczach jak szalony w kilku miejscach a bending to dramat, meczu bez nerwów z uwagi na niego nie zobaczysz.
 

WuMike

New member
Bez reklam
To wszystko tylko potwierdza, jak dobra jest seria W8xx Sony i wszystkie portale testujące potwierdzają to praktycznie jednym tchem.

Mówiąc krótko, ten model posiada najmniej wad, w porównaniu do jego konkurentów. Bardzo ciekawi mnie, jak wypadną na tym tle ekrany z tegorocznej serii...?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nigdy nie miałem do czynienia z telewizorami Sony, czy ten model będzie dobrym zakupem ? Nie
chciałbym żałować za miesiąc/dwa.[/QUOTE]

Witam moim zdaniem jest to dobry wybór i nie sądzę żebyś miał czegokolwiek żałować....
 

flo333

New member
Witam też stoję przed zakupem tv 55" rozważałem między as640 a as650 bo czytałem recenzje ( http://******************************.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/ ) i są rekomendowane za swoje parametry ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości. Nie ukrywam że ich linia jest najładniejszą jaką do tej pory spotkałem, no jeszcze LG ub700v ale o nim mało wieści. As640 widziałem na żywo i chwilę się bawiłem i obraz mi się podobał ale muszę jeszcze sprawdzić jaki będzie z pena z czymś w fhd, jedyne co w nim mi się nie podobało to trochę wolne menu nie było płynności, lekko czasem przycinało. Ktoś ma? i poleca? wiem że są zwolennicy marek i ich opinia mnie nie ratuje, sam nigdy nie kupię samsunga i za sony też nie przepadam choćby dlatego że w testach wypadł gorzej niż as650 ale to któryś model nie mówię o wszystkich :)
 
Do góry