Który Panasonic - 55VT50, 55VT60, 55ST60, 50VT60 ?

kal800

New member
Hej,

Jak w temacie, doradźcie mi proszę jaki ekran wybrać. W tej chwili mam HD Ready 42" Samsunga z 2006 roku, który niestety się wypalił. Do tej pory moim faworytem był 55VT50, ale w międzyczasie się pojawiła 60tka i sam nie wiem czy warto dopłacać te 3 tyś do nowszego modelu, a może ST60 wystarczy, czy może przy tym samym budżecie lepiej kupić 50tke, ale VT60...

1. Odległość od ekranu: 3-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno z boku
3. Jak duży jest pokój: 40 m
4. Preferowana technologia: plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung 42" HD ready
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy w HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem, czasami w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: boczne światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora: 50-55
12. Preferowana marka: Panasonic - mam BD Panasonica
14. Jakie urządzenia będą podłączone: UPC albo NC+, BD, notebook z HDMI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% TV 60% BD 10% komp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: bardzo rzadko
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: ipla może się przydać
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: może być
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: tylko HDMI
26. Jaki masz sygnał: nc+, UPC, BD
27. Ile programów HD: kilkadzieisiąt
28. Ma stać czy wisieć:wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość OBRAZU
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4-5h
33. cena rozsądna :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
A punkt 31?-warto na przyszłość zaznaczyć przedział cenowy, będzie łatwiej doradzić.Z godnie z punktem 33 polecam ST60....
 

kal800

New member
A punkt 31?-warto na przyszłość zaznaczyć przedział cenowy, będzie łatwiej doradzić.Z godnie z punktem 33 polecam ST60....

Ciężko mi tutaj określić przedział - wszystko zależy od stosunku jakości do ceny. Jeżeli te 3 tyś różnicy do VT60 przekładają się bezpośrednio na dużo wyższą jakość, to jestem w stanie się szarpnąć, ale jeżeli by się miało okazać, że płacę głównie za wodotryski i za topowy model, a różnica w jakości obrazu jest ledwo zauważalna, to po co przepłacać? Dlatego celowo nie napisałem przedziału.
 

Jarek1973

New member
Podpinam się pod temat. Mam okazję zakupić jeszcze 65 cali VT50. Jak myślicie dobry wybór. Na ZT mnie nie stać a czy warto dopłacać kilka tysięcy do VT60? W sumie zeszłoroczne plazmy Panasonica też są niezłe w ocenie klientów.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Podpinam się pod temat. Mam okazję zakupić jeszcze 65 cali VT50. Jak myślicie dobry wybór. Na ZT mnie nie stać a czy warto dopłacać kilka tysięcy do VT60? W sumie zeszłoroczne plazmy Panasonica też są niezłe w ocenie klientów.
ZT to jakosć identyczna co VT60 tylko w dzień przy jasnym świetle ma lepszy filtr i przez to lepszą czerń ale już w zasłoniętym pomieszczeniu/wieczorem grają identycznie.Nie warto walic tyle kasy za tylko 60 cali. Vt50 jest nie dopracowany a głownie ciemny w trybie pro, dlatego 55vt60 to ideał na chwile obecną pod względem cena/jakosć.:grin:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dobry wybór pod warunkiem,że go dokładnie sprawdzisz i nie będzie niespodzianek?,wątpię żeby był "dziewiczy"?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Różnice jeden zobaczy drugi nie? kup ST60 i tak za parę lat kupisz prawdopodobnie OLEDA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym dopłacił do VT60 . To inna konstrukcja niż Vt50.
Chyba że topowa jakość Cię nie interesuje to wówczas VT50 będzie extra.
 

midzi

New member
Przy tej odległości wydaje mi się, że mógłbyś pomyśleć o 65". Przy odległości tak jak napisałeś 3-4 metry przeskok na 50", czy 55" cali może wydawać się zbyt mało zauważalny.
 

rezonator

New member
Proszę o info dotyczące konwersji 2D do 3D "w locie".Który ma lepszą?ST60 czy VT60.A może Samsung F8500?Czy konwersja jest dobra i warto się tym sugerować?
 

Mareczq

New member
Wszystkie mają słabą, jak każda kowersja z 2D do 3D. Nie wiem jak ktoś może uznać tą funkcję za użyteczną. To naprawdę wygląda źle:/
 
Do góry